• Informacje na temat:

    paracetamol zatrucie

Artykuły na temat: paracetamol zatrucie
  • ..., że wiele leków o bardzo różnych nazwach handlowych zawiera tę samą substancję czynną. Najpopularniejszą z nich jest paracetamol, obecny w blisko 100 medykamentach. To w jego przypadku najczęściej dochodzi do nieświadomego przedawkowania. Pacjenci zażywają równocześnie np. Codipar, Panadol i Apap, myśląc, że stosują trzy różne środki, podczas gdy wszystkie zawierają paracetamol. Łatwo więc...

  • ...substancje czynne, np. paracetamol albo psudoefedryna. Zażywając je w różnych preparatach, łatwo przekroczyć zalecaną dawkę substancji czynnej. Zatrucie paracetamolem może wywołać niewydolność wątroby...

  • Wakacyjne wyjazdy bez chorowania

    ...zarazkami mogącymi spowodować zatrucie.  Ponadto preparaty z probiotykami skracają czas trwania biegunki i pomagają odbudować naturalną florę bakteryjną jelit. O probiotykach warto pamiętać zwłaszcza wtedy(...), ibuprofenem, diklofenakiem i naproksenem. Bezpieczny dla nich jest paracetamol. 4 rady dla alergików Jeśli kiedykolwiek zdarzyło nam się silnie zareagować na jakiś pokarm lub ukąszenie owada – np...

  • ...których zalicza się paracetamol, salicylany i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Paracetamol w tabletkach, czopkach, syropie lub aplikowany dożylnie uśmierza ból łagodny i umiarkowany. Jest(...) alkoholu. Osoby mające problemy z wątrobą nie powinny przekraczać dawki 2 g na dobę. Codzienne zażywanie paracetamolu (często robią to cierpiący z powodu zmian zwyrodnieniowych w stawach), może nasilać...

  • ...tabletek – kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, naproksen czy paracetamol – w nadmiernych ilościach po prostu szkodzą. A przez to, że ten sam składnik aktywny może mieć różną nazwę handlową (jak np. Nurofen Ultima, Efferalgan, Apap, Saridon – różne leki, a wszystkie zawierają paracetamol), łatwo jest przedawkować i trafić do szpitala z ciężkim, zagrażającym życiu zatruciem. Jak więc przyjmować leki...

  • ...przechodzi dziecięcą infekcję zakaźną. Jak pomóc: ● Podaj maluszkowi syrop albo czopki przeciw gorączce (Calpol, Ibufen, Nurofen). Leki te zawierają paracetamol (od 1. dnia życia) lub ibuprofen(...), biegunka i ból brzucha = zatrucie Oprócz niewysokiej gorączki maluch może mieć także bóle brzuszka oraz biegunkę. Zdarza się również, że brzdąc wymiotuje, co zwykle przynosi mu wyraźną ulgę. Jak...

  • ..., zmniejszając obrzęk i przekrwienie śluzówek. Stosowana w preparatach jednoskładnikowych, gdzie jest jedyną substancją czynną, i złożonych, zawierających też substancje przeciwbólowe (paracetamol, ibuprofen(...) kilkuskładnikowych, zawierających także wyciągi z ziół (np. koper włoski), kofeinę, kwas acetylosalicylowy, paracetamol czy ibuprofen. Za maksymalną dobową dawkę leczniczą przyjmuje się 300 mg. Jej prawidłowemu...

  • ...zacząć działać. Jak pomóc dziecku? ● Gdy malec ma wysoką temperaturę, nie czekaj, tylko od razu podaj mu środek przeciwgorączkowy. Dla najmłodszych zalecane są leki zawierające paracetamol lub(...) może być? Biegunkę może wywołać u dziec- ka wiele czynników, m.in.: alergia pokarmowa, wirusy, zakażenie bakteryjne, kuracja antybiotykowa, pasożyty, zatrucie pokarmowe, a nawet ząbkowanie. Jak...

  • ...ból głowy najlepsze będą tabletki rozpuszczalne: klasyczne czasem trudno przełknąć, zwłaszcza, kiedy masz mdłości. Unikaj leków zawierających paracetamol, bo dodatkowo obciążają wątrobę. Kaca najlepiej...

  • ...}}--> Biegunka Jej przyczyną może być zarówno zatrucie pokarmowe, jak też infekcja wirusowa (zwykle rotawirusowa). Sama w sobie nie(...)), a starszy smyk – 38,5°C. Jak pomóc choremu dziecku? Podaj malcowi syrop albo czopki przeciw gorączce (Calpol, Ibufen, Nurofen). Leki te zawierają paracetamol (można go podawać od 1. dnia życia...