• Informacje na temat:

    paracetamol w syropie

Artykuły na temat: paracetamol w syropie
  • ...w tego typu preparatach znajduje się jedna z dwóch substancji czynnych: paracetamol lub ibuprofen. Sprawdź, czym się różnią i w jakich sytuacjach którą z nich warto zastosować. Kiedy trzeba zacząć(...) dla smyka niebezpieczna. Aby doraźnie ją obniżyć, podaj dziecku lek przeciwgorączkowy. Uwaga: maluszkom do 3. miesiąca życia można dawać wyłącznie leki zawierające paracetamol, np. Calpol, Panadol...

  • Preparaty dla maluchów mają przeznaczoną dla nich dawkę leku i odpowiednią postać, np. smacz nego syropu. Paracetamol stosować można od urodzenia, ibuprofen od 3. m.ż. Ibuprofen obniża gorączkę szybciej i na dłużej niż paracetamol. Profil bezpieczeństwa obu leków jest zbliżony. Jeśli w rodzinie ktoś chorował na astmę, nie zaleca się paracetamolu. Porada lekarza jest niezbędna...

  • Ma wyłącznie działanie przeciwgorączkowe: Nie tylko. Przede wszystkim działa przeciwbólowo i podaje się go przy bólach mięśni, stawów, kości, zębów, nerwobólach, bólach pleców, barku i głowy, a także przy bólach miesiączkowych.

  • BARBARA GIEROWSKA-BOGUSZ, pediatra: Gorączka jest reakcją obronną organizmu. Jej pojawienie się oznacza, że u malucha rozwija się stan zapalny, z którym układ odpornościowy dziecka próbuje walczyć. Wzrost temperatury ciała do pewnego momentu jest uciążliwy, ale nie bardzo groźny. Jednak, gdy gorączka przekroczy 38,5˚C, trzeba ją obniżyć. Preparaty zawierające paracetamol (np. Calpol, Apap lub...

  • ...wieku dawkę środka przeciwgorączkowego w syropie lub czopkach. Dla maluszków od pierwszych dni życia przeznaczone są preparaty zawierające paracetamol w postaci zawiesiny lub czopków np. Paracetamol...

  • ...to robić kilka razy w ciągu dnia. Jak zbić gorączkę Podaj preparat przeciwgorączkowy, który zawiera paracetamol (np. Panadol, Calpol) lub – jeśli dziecko skończyło już 3 miesiące – ibuprofen (np. Ibufen, Nurofen). Maluszkowi w tym wieku najlepiej zaaplikować lek w czopku. Jeśli podasz lek w syropie, niemowlę może go ulać, a wtedy zbyt mała dawka będzie nieskuteczna. Gorączkę pomogą...

  • Gorączka pod kontrolą

    ...skontaktować się z lekarzem, bo u takiego maleństwa gorączka może być niebezpieczna. Aby ją zbić: ● Jak najszybciej podaj dziecku preparat przeciwgorączkowy, zawierający paracetamol (np. Calpol, Panadol baby). Maluszkowi w tym wieku najlepiej zaaplikować lek w czopku (np. Efferalgan, Paracetamol Farmina). Jeśli podasz preparat w syropie, niemowlę może go ulać, a wtedy lek, połknięty przez smyka...

  • Lekarstwo z apteki Gdy maluch ma wysoką temperaturę, nie czekaj aż sama spadnie. Podaj szybko lek przeciwgorączkowy. Paracetamol lub – jeśli dziecko skończyło trzy miesiące – ibuprofen. Pamiętaj, że ich dawkę trzeba dostosować do wagi, a nie do wieku dziecka. Wypróbuj lek w syropie (np. Panadol, Nurofen; 13-16 zł) albo w czopkach (np. Efferalgan, Ibufen Baby; 7-10 zł).

  • To substancje aktywne leku uśmierzają ból. Są to paracetamol (panadol, acenol, apap, codipar, efferalgan, coldrex, gripex), ibuprofen (znajdziesz go w ibufenie, nurofenie, ibupromie(...). miesiączkowych, można zażyć metamizol sodowy, czyli pyralginę, najlepiej w postaci czopków (nie obciąży układu pokarmowego). Jak działają leki przeciwbólowe? Paracetamol  i ibuprofen...

  • ...szkodziły środki, których substancją czynną są naproksen, ibuprofen, diklofenak. LEKARZ RADZI: Bezpiecznymi dla ciebie lekami są te na bazie paracetamolu, np. Apap, Panadol, Fervex, Gripex, Paracetamol(...) – może podnosić ciśnienie i przyspieszać akcję serca, wywoływać kołatania. Osłabia też działanie leków na nadciśnienie. LEKARZ RADZI: Gorączkę bezpiecznie zbiją leki z paracetamolem lub ibuprofenem...

Dyskusje na temat: paracetamol w syropie
  • Lista produktów skreślonych do  obrotu w aptekach

    z vit.E 100tbl. 46. Biogal 60 kps. 47. Brodacid płyn 48. Bursztynowa nalewka 49. Calcium Gluconicum 50tbl. 50. Calcium w syropie 51. Calperos 1000mg 100 kps. 52. Calperos 1000mg 30 kps. 53. Calperos(...). Oleum camphoratum 10% 10g 166. Oleum camphoratum 10% 30g 167. Panthenol aerosol 130g 168. Panthenol pianka 150ml 169. Paracetamol czopki 125 mg 170. Paracetamol czopki 250 mg 171. Paracetamol czopki 500

  • Zdolniacha

    nam tez paracetamol, tyle ze w syropie pomagal. ale podaje na zmiane z ibufebem, zeby sie mala nie przyzwyczaila do jednego.

  • Re: Nadużywamy leków przeciwbólowych

    Z doświadczenia zawodowego wiem, że nikt nie słucha farmaceuty ! Jak się pacjent na coś uprze to farmaceuta nie ma żadnych szans żeby go od tego odwieść. A już do szału doprowadzają mnie ciężarne kupujące paracetamol w syropie dla swojego nienarodzonego jeszcze dziecka tak na wszelki wypadek.

  • -

    -

    Gosiek, panadol wolno - bo paracetamol to jedyny lek jaki mozna w ciazy. Wlasnie znalazlam w syropie dla dzieci - Fineczka kiedys na goraczke potrzebowala i pociagnelam spory lyk, moze pomoze... Ja generalnie nigdy nic nie biore, dlatego nawet w domu nie mam, ale takiego bolu glowy to jeszcze chyba nie przezywalam...