• Informacje na temat:

    paracetamol skład

Artykuły na temat: paracetamol skład
  • Mam kłopoty z wątrobą i dowiedziałam się, że w takim wypadku nie powinnam zażywać leków z paracetamolem? Maria z Kołobrzegu...

  • Słyszałam, że przedawkowanie paracetamolu może uszkodzić nerki i wątrobę. Czy to prawda? Grażyna z Łodzi...

  • Po kolejny lek przeciwbólowy najczęściej sięgamy bez zastanowienia, czasem nawet pół godziny po zażyciu pierwszej tabletki. Gdy ból jest silny, niektórzy biorą kilka medykamentów jednocześnie. Nie sprawdzamy składu preparatów, nie czytamy ulotek i ostrzeżeń. A skutki mogą być poważne.

  • Wraz z dermatologiem przeanalizuj skład leków, które wywołują alergię. Przyczyną Twojego problemu mogą być paracetamol, ibuprofen, pseudoefedryna lub inny składnik granulatu tabletkowego. Porozmawiaj z lekarzem o szczepieniach przeciw grypie. Dla własnego dobra nie eksperymentuj z lekami, których nie jesteś pewna. Grozi Ci długa walka ze zmianami skórnymi lub inne groźne objawy.

  • ...«Absolutnie nie. Preparat ten ma w składzie glikol propylenowy wchodzący w skład kwasu salicylowego. Może zatem wywołać tę samą reakcję, jaką spowodowała u Ciebie aspiryna. « Unikaj wszelkich(...) salicylany jest paracetamol. Jeśli będą Ci dokuczać bóle stawów, stosuj okłady z lodu, a po nich maść ziołową, np. z mentolem, imbirem.

  • ...szkodziły środki, których substancją czynną są naproksen, ibuprofen, diklofenak. LEKARZ RADZI: Bezpiecznymi dla ciebie lekami są te na bazie paracetamolu, np. Apap, Panadol, Fervex, Gripex, Paracetamol(...) – może podnosić ciśnienie i przyspieszać akcję serca, wywoływać kołatania. Osłabia też działanie leków na nadciśnienie. LEKARZ RADZI: Gorączkę bezpiecznie zbiją leki z paracetamolem lub ibuprofenem...

  • ...handlowymi, zawierają podobne substancje czynne. Najpopularniejsze z nich to: paracetamol, kwas acetylosalicylowy i ibuprofen. Często jednak nie zwracamy uwagi na skład preparatu i kierujemy się(...). Wiele leków ma tę samą substancję czynną, np. paracetamol (jest ona składnikiem Apapu, Fervexu czy Panadolu). Nigdy nie przyjmujmy ich jednocześnie, bo to grozi przedawkowaniem. Przestrzegaj dawek...

  • ...główny składnik naszego preparatu. Najbardziej popularne to: paracetamol, ibuprofen oraz kwas acetylosalicylowy (aspiryna). Wszystkie likwidują ból, obniżają gorączkę, a dwie ostatnie substancje(...) leków. Paracetamol: Łagodny dla żołądka, ale nie leczy przyczyny dolegliwości Paracetamol odcina informację o bólu, która płynie do mózgu. W ten sposób znieczula nas, ale nie likwiduje źródła...

  • ...czytać skład na etykietach. Groźne są również alkohol oraz leki, a zwłaszcza ich połączenia. Szczególnie paracetamol i antybiotyki źle znoszą wyskokowe napoje. Takie zestawienia mogą prowadzić nie...

  • ...podobny skład, więc niektórzy biorą leki z tymi samymi substancjami aktywnymi i znacznie przekraczają dozwolone dawki. To groźne dla zdrowia. Skutki uboczne Coraz częściej sami rozpoznajemy choroby(...) między nimi. Nie zażywajmy kilku leków naraz ani nie łączmy różnych preparatów, bo mogą się różnić tylko nazwą, ale nie składnikami. Ich przedawkowanie nie zmniejszy dolegliwości, a tylko narazi nas...