• Informacje na temat:

    paracetamol przedawkowanie

Artykuły na temat: paracetamol przedawkowanie
  • Słyszałam, że przedawkowanie paracetamolu może uszkodzić nerki i wątrobę. Czy to prawda? Grażyna z Łodzi...

  • Mam kłopoty z wątrobą i dowiedziałam się, że w takim wypadku nie powinnam zażywać leków z paracetamolem? Maria z Kołobrzegu...

  • ..., zmniejszając obrzęk i przekrwienie śluzówek. Stosowana w preparatach jednoskładnikowych, gdzie jest jedyną substancją czynną, i złożonych, zawierających też substancje przeciwbólowe (paracetamol, ibuprofen(...) kilkuskładnikowych, zawierających także wyciągi z ziół (np. koper włoski), kofeinę, kwas acetylosalicylowy, paracetamol czy ibuprofen. Za maksymalną dobową dawkę leczniczą przyjmuje się 300 mg. Jej prawidłowemu...

  • Akupunktura, paracetamol czy silniej działające leki z tryptanami? Sprawdź, jaka terapia sprawdzi się w twoim przypadku.

  • ..., np. paracetamol, pochodne pirazolonów, np. metamizol, i NLPZ – niesteroidowe leki przeciwzapalne, np. ibuprofen, kwas acetylosalicylowy (aspiryna), diklofenak, naproksen, ketoprofen. Paracetamol i NLPZ różnią się zasadniczo mechanizmem działania. Zażycie paracetamolu ma skutek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, zaś leku z grupy NLPZ przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i dodatkowo – przeciwzapalny...

  • ...pod nią co najmniej jedną dodatkową poduszkę. Czym grozi przedawkowanie paracetamolu? Maksymalna dobowa dawka paracetamolu dla dorosłego człowieka wynosi 4 g, a jej przekroczenie grozi(...) niwelują objawy. Zbyt długie ich przyjmowanie może prowadzić do tzw. polekowego nieżytu nosa. 2. Paracetamol plus alkohol? Nie! Jeśli bierzesz leki łagodzące objawy przeziębienia i zawierające...

  • ...główny składnik naszego preparatu. Najbardziej popularne to: paracetamol, ibuprofen oraz kwas acetylosalicylowy (aspiryna). Wszystkie likwidują ból, obniżają gorączkę, a dwie ostatnie substancje(...) leków. Paracetamol: Łagodny dla żołądka, ale nie leczy przyczyny dolegliwości Paracetamol odcina informację o bólu, która płynie do mózgu. W ten sposób znieczula nas, ale nie likwiduje źródła...

  • ...i Badania Niepożądanych Działań Leków alarmuje, że jeśli pacjent przyjmuje równocześnie pięć różnych leków, to w 88% przypadków któryś z nich nie działa tak jak należy. Przedawkowanie zwykle wynika z faktu, że wiele leków o bardzo różnych nazwach handlowych zawiera tę samą substancję czynną. Najpopularniejszą z nich jest paracetamol, obecny w blisko 100 medykamentach. To w jego przypadku najczęściej...

  • ...między nimi. Nie zażywajmy kilku leków naraz ani nie łączmy różnych preparatów, bo mogą się różnić tylko nazwą, ale nie składnikami. Ich przedawkowanie nie zmniejszy dolegliwości, a tylko narazi nas(...), niewydolności wątroby i nerek, wybór preparatu trzeba skonsultować z lekarzem. Źle dobrany może nasilić objawy choroby i wzmocnić lub osłabić działanie zażywanych stale leków. Paracetamol, ze względu...

  • .... niesteroidowe leki przeciwzapalne, np. kwas acetylosalicylowy (czyli aspiryna) oraz ibuprofen, naproksen i paracetamol. Tych bierzemy najwięcej. Tylko w 2012 r. Polacy zażyli aż 2 miliardy leków(...) one mają podobny skład i o przedawkowanie nietrudno – mówi dr Leszek Borkowski, farmaceuta, były prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Wtóruje mu...

Dyskusje na temat: paracetamol przedawkowanie