• Informacje na temat:

    paracetamol lek cukrzyca

Artykuły na temat: paracetamol lek cukrzyca
  • ...szkodziły środki, których substancją czynną są naproksen, ibuprofen, diklofenak. LEKARZ RADZI: Bezpiecznymi dla ciebie lekami są te na bazie paracetamolu, np. Apap, Panadol, Fervex, Gripex, Paracetamol(...) – może podnosić ciśnienie i przyspieszać akcję serca, wywoływać kołatania. Osłabia też działanie leków na nadciśnienie. LEKARZ RADZI: Gorączkę bezpiecznie zbiją leki z paracetamolem lub ibuprofenem...

  • Lekarze przestrzegają, by po dostępne bez recepty leki przeciwbólowe sięgać w ostateczności i przed zażyciem bardzo uważnie czytać załączone do nich ulotki informacyjne. Składniki popularnych tabletek – kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, naproksen czy paracetamol – w nadmiernych ilościach po prostu szkodzą. A przez to, że ten sam składnik aktywny może mieć różną nazwę handlową (jak np. Nurofen...

  • Najgorsze są jednorazowe, duże dawki leków. Wiele osób ma tendencję do przedawkowywania pewnej grupy preparatów: są nimi leki przeciwbólowe. Jako że są dostępne bez recepty, szeroko reklamowane – a przecież nie chcemy żyć z bólem – sięgamy po nie chętnie i często.

  • ...na nadciśnienie, stosujmy raczej preparaty z paracetamolem niż ibuprofenem czy aspiryną. Te dwie ostatnie substancje mogą powodować wzrost ciśnienia i osłabiać efekt działania leków(...) Każdy zna tę formułkę: Przed zastosowaniem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą... Każdy zna, a prawie nikt nie stosuje. Jak wynika ze statystyk 91 procent decyzji – który środek...

  • ...w odpowiedni sposób! O czym warto pamiętać? Niewskazane połączenia Najważniejsza zasada: nie powinnaś przyjmować równocześnie dwóch leków o takim samym działaniu, np. kwasu acetylosalicylowego i ibuprofenu. Oba należą do tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Zastosowane w jednym czasie, grożą wystąpieniem działań niepożądanych (krwawienia z przewodu pokarmowego). Uwaga na dietę i inne terapie...

  • .... Farmaceutyki na przeziębienie zawierają np. tę samą substancję, co środki przeciwbólowe. Sam paracetamol jest w około 50 różnych lekach dostępnych na rynku. Łatwo go więc przedawkować, a przyjmowany(...) przeciwzapalne i przeciwbólowe (NLPZ) mogą powodować wzrost ciśnienia krwi. A to dlatego, że osłabiają działanie leków, które przyjmujesz, by je obniżyć. W twoim wypadku bezpieczny będzie paracetamol...

  • ...jest stosować preparaty z paracetamolem niż ibuprofenem czy aspiryną. Te dwie ostatnie substancje mogą powodować wzrost ciśnienia i osłabiać efekt działania leków przeciw nadciśnieniu. Cukrzyca. Choć(...)}}--> Nasza rada: w przypadku problemów z wątrobą (np. gdy chorujesz na wirusowe zapalenie wątroby) unikaj paracetamolu, który dodatkowo ją obciąża. Zanim zastosujesz dany lek...

  • Nie łącz czosnku i paracetamolu

    ...z niektórymi lekami. Jeśli leczymy przeziębienie uderzeniową dawką czosnku (zjadamy przynajmniej dwa ząbki dziennie), nie powinniśmy jednocześnie brać leków zawierających paracetamol. Jedzony(...) (Paracetamol, Panadol, Apap), ale także w większości leków na przeziębienie (np. Gripex, Theraflu, Coldrex, Choligrip). Czosnek zmniejsza też krzepliwość krwi, dlatego nie należy go łączyć z preparatami...

  • Do niedawna nawet część lekarzy uważała, że to dolegliwość wymyślona. Dziś są pewni – migrena jest chorobą. I wiedzą już, że napadowe bóle głowy uniemożliwiające normalne funkcjonowanie to najczęściej kobiecy problem. Jak mamy ich unikać, jak łagodzić objawy? Tłumaczy dr n. med. Maria Wysocka-Bąkowska, neurolog i migrenolog.

  • ..., Nurofen, ok. 18 zł, Paracetamol, ok. 9 zł). Zawsze konieczna jest konsultacja pediatry. Lekarz najprawdopodobniej zapisze dziecku antybiotyk. Może jednak uznać, że nie jest to konieczne – w części(...). Leczenie Gdy zaobserwujesz u siebie wyżej wymienione objawy, weź lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który zmniejszy obrzęk. Kupisz go w aptece bez recepty (np. Aspiryna, ok. 6 zł, Ibuprom, ok...