• Informacje na temat:

    paracetamol a nadciśnienie

Artykuły na temat: paracetamol a nadciśnienie
  • Wysokie temperatury panujące latem mogą źle wpływać na samopoczucie i zdrowie osób cierpiących na nadciśnienie....

  • Latem chcemy wyjechać, odpocząć. Jeśli mamy nadciśnienie, warto zastanowić się, gdzie wypoczniemy najlepiej. Dalekie podróże mogą być niewskazane. Odstresujmy się na Mazurach Przy nadciśnieniu(...) miażdżycę. A to przyczynia się do rozwoju nadciśnienia. Nie przesadzajmy z piwem Alkohol, nawet piwo, powoduje skoki ciśnienia. W dodatku zmniejsza skuteczność leków na nadciśnienie. Podczas upałów...

  • Biorę różne leki, m.in. na nadciśnienie i osteoporozę. Lekarz zlecił mi wykonanie morfologii. Czy brane przeze mnie leki mogą mieć wpływ na parametry badania? Czy przed pobraniem krwi muszę je odstawić?? Elżbieta z Suwałk...

  • Zakażenie tym wirusem, jest szczególnie niebezpieczne u osób chorujących przewlekle, np. na nadciśnienie czy astmę.

  • Niemal każda osoba po 50. roku życia przyjmuje na stałe jakieś leki: na nadciśnienie, wysoki cholesterol, kłopoty ze snem. Dodatkowo, zwłaszcza zimą, sięgamy po inne preparaty(...)! Z tymi lekarstwami ich nie bierz Na nadciśnienie ■ Przeciwbólowe: Tabletki na bazie ibuprofenu i kwasu acetylosalicylowego (czyli...

  • ...– może podnosić ciśnienie i przyspieszać akcję serca, wywoływać kołatania. Osłabia też działanie leków na nadciśnienie. LEKARZ RADZI: Gorączkę bezpiecznie zbiją leki z paracetamolem lub ibuprofenem(...) szkodziły środki, których substancją czynną są naproksen, ibuprofen, diklofenak. LEKARZ RADZI: Bezpiecznymi dla ciebie lekami są te na bazie paracetamolu, np. Apap, Panadol, Fervex, Gripex, Paracetamol...

  • ...tabletek – kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, naproksen czy paracetamol – w nadmiernych ilościach po prostu szkodzą. A przez to, że ten sam składnik aktywny może mieć różną nazwę handlową (jak np. Nurofen Ultima, Efferalgan, Apap, Saridon – różne leki, a wszystkie zawierają paracetamol), łatwo jest przedawkować i trafić do szpitala z ciężkim, zagrażającym życiu zatruciem. Jak więc przyjmować leki...

  • ...wchłaniany jest w wątrobie. Jeśli jednak chorujemy na wątrobę (np. wirusowe zapalenie wątroby) to właśnie paracetamol może zaszkodzić. Wówczas należy wybrać jeden spośród NLPZ. Nadciśnienie Gdy chorujemy na nadciśnienie, stosujmy raczej preparaty z paracetamolem niż ibuprofenem czy aspiryną. Te dwie ostatnie substancje mogą powodować wzrost ciśnienia i osłabiać efekt działania leków...

  • ...(NLPZ). Wchłaniają się w żołądku, mogą więc podrażniać jego śluzówkę – szczególnie wtedy, gdy bierzemy je często. Lepszy dla żołądka będzie paracetamol. Nadciśnienie. W przypadku tej choroby lepiej(...) handlowymi, zawierają podobne substancje czynne. Najpopularniejsze z nich to: paracetamol, kwas acetylosalicylowy i ibuprofen. Często jednak nie zwracamy uwagi na skład preparatu i kierujemy się...

  • ...w nim substancja czynna, np. paracetamol, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen. A może połączone są dwa różne składniki przeciwbólowe. Przeczytaj również informacje o przeciwwskazaniach i skutkach(...). Farmaceutyki na przeziębienie zawierają np. tę samą substancję, co środki przeciwbólowe. Sam paracetamol jest w około 50 różnych lekach dostępnych na rynku. Łatwo go więc przedawkować, a przyjmowany...