• Informacje na temat:

  oddawanie krwi okres

Artykuły na temat: oddawanie krwi okres
 • ...oraz 14 dni po przebytej grypie i innych chorobach zakaźnych wirusowych. Kobiety nie mogą oddawać krwi w czasie miesiączki i 3 dni po jej zakończeniu.  Półroczny okres wykluczenia obejmuje osoby po(...) (np. aspiryna wyklucza dawcę na 5 dni). Z oddawania krwi eliminuje także ciąża i karmienie piersią oraz okres 9. miesięcy po porodzie. Natomiast na stałe z krwiodawstwa wykluczają m.in. przewlekłe lub...

 • Hipotonia dokucza kobietom dwa razy częściej niż mężczyznom. To problem zarówno dziewcząt w okresie dojrzewania, pań w średnim wieku, jak i starszych.

 • .... ● Częste oddawanie moczu w nocy – w pozycji leżącej poprawia się przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, dzięki czemu nerki sprawniej wydalają nadmiar wody z organizmu. ● Brak apetytu, nudności, wzdęcia(...) Czynniki ryzyka Jeśli kobieta zapada na niewydolność serca, to zwykle w późniejszym wieku niż mężczyzna, ok. 50. r.ż. Oto, co temu sprzyja. ● Okres przekwitania. Gdy spada...

 • O czym świadczą uderzenia gorąca?

  Uderzenia gorąca są najbardziej typowe dla okresu przekwitania. Ale mogą pojawiać się także z innych powodów. Sprawdź, jak zorientować się, co jest ich podłożem, a następnie skutecznie je złagodzić.

 • Każdą kobietę czeka ten moment – menopauza, czyli ostatnia w życiu miesiączka. Czas ten nadchodzi zazwyczaj około 50. roku życia. Okres menopauzalny natomiast zaczyna się w 45. roku życia i trwa nawet 30-50 lat, czyli do końca życia.

 • W Polsce jest około 8 milionów kobiet w okresie menopauzy. To nie choroba, lecz kolejny etap życia. Co zrobić, by nie był zbyt uciążliwy?

 • W okresie przekwitania poziom estrogenów – ważnych dla narządu rodnego hormonów – zaczyna spadać. Na szczęście wiadomo, jak łagodzić skutki tego niedoboru.

 • Twoje dziecko budzi się w nocy z płaczem z powodu pulsującego bólu nóg? Odczuwa nieokreślony dyskomfort mięśni kończyn? To prawdopodobnie bóle wzrostowe, dość popularne zjawisko dotyczące od 25 do 40 proc. dzieci. Na ogół uderzają w dwóch okresach dzieciństwa: między 3. a 5. rokiem życia, i później, między 8. a 12. rokiem. Co je powoduje?

 • ...pomenopauzalnym, to: problemy z pamięcią i koncentracją, bóle głowy, częste oddawanie i nietrzymanie moczu. Objawy menopauzy trwają przeciętnie od 3 do 5 lat. Czasem jest to okres zaledwie kilku miesięcy(...) zaburzeń w wydzielaniu hormonów. Coraz częściej zdarzają się bezowulacyjne cykle miesiączkowe. W tzw. okresie premenopauzy cykle mogą mieć różną długość. Ponieważ menopauza jest naturalnym okresem...

 • Okres przekwitania to nie tylko zmiany somatyczne (gr. ciało) – wygasanie czynności jajników i zanik miesiączki, osteoporoza czy większe ryzyko zawału. To także ogromne obciążenie dla kobiecej(...). Bezsenność Reakcją układu nerwowego na spadek ilości estrogenów bywa bezsenność. Może pojawić się ona już między 40. a 45. rokiem życia. W okresie poprzedzającym menopauzę wiele pań, które kładą...