• Informacje na temat:

  obrzęki płuc

Artykuły na temat: obrzęki płuc
 • Na nowotwór płuc coraz częściej chorują panie uzależnione od papierosów. Im szybciej zerwiemy z nałogiem, tym lepiej. Pani Ewa (57), trafiła do mnie, ponieważ od jakiegoś czasu dopadały ją częste(...) potwierdziły nowotwór płuc.

 • Bańki stawia się najczęściej w chorobach zapalnych układu oddechowego, jak zapalenia oskrzeli i płuc, a także w bólach stawów, a także przy niewydolności prawej komory serca z obrzękami. Zabiegi te są niewskazane przy wysokiej gorączce, anemii, chorobach nowotworowych, gruźlicy, stwardnieniu rozsianym i przy skazach krwotocznych. Bańki mają pobudzić układ odpornościowy...

 • Czy wiesz, że następujące po wysiłku fizycznym duszności, sinica, suchy kaszel, krwioplucie, problemy z oddawaniem moczu, obrzęki i nadciśnienie mogą być...

 • Czym się objawia i jak się leczy niewydolność serca

  Objawami niewydolności serca, które powinny nas skłonić do ja najszybszej wizyty u kardiologa są ciągłe zmęczenie, zadyszka i obrzęki wokół kostek nóg.

 • Zapalenie żyły to istotne ostrzeżenie. Potraktuj je poważnie, by nie dopuścić do zespołu zakrzepowego oraz zatoru płuc. Pierwszymi objawami zakrzepicy są ból i obrzęk łydki. Choroba jest wskazaniem do leczenia szpitalnego w trybie pilnym!

 • .... Nierozcieńczonej nalewki z arniki nie powinny jednak zażywać osoby z chorobami płuc. Mogłoby to doprowadzić do krwotoku w płucach, gdyż składniki tej rośliny działają bardzo pobudzająco na układ żylny...

 • To najcięższe powikłanie choroby zakrzepowej. Jest trzecią, po zawale serca i udarze mózgu, kardiologiczną przyczyną śmierci. Zator występuje na skutek zatkania skrzepliną naczynia tętniczego płuc. Najczęściej zakrzep powstaje ze skrzepniętej krwi pochodzącej z żył głębokich nóg, ale może to być także płyn owodniowy u kobiet w ciąży czy nawet pęcherzyki powietrza.

 • Gdy infekcję wywołały bakterie i maluch ma np. anginę, zapalenie ucha, płuc albo układu moczowego, będzie potrzebny antybiotyk. Nigdy nie podawaj leków z poprzedniej kuracji, nawet jeśli dziecko ma podobne objawy. Leczenie antybiotykiem zawsze wymaga konsultacji lekarskiej.

 • To przewlekła choroba oskrzeli i płuc. Może się rozwinąć w każdym wieku. W Polsce cierpi na nią aż 4 mln osób! Może nawet więcej, bo według lekarzy wielu chorych nie ma postawionej właściwej diagnozy i nie są właściwie leczeni.

 • ...chorego. Groźne symptomy Do serca dociera krew, która wraca z całego organizmu. Pompuje ją ono do płuc, gdzie pobiera ona tlen i kieruje do tętnic, które ją rozprowadzają do narządów. Gdy serce nie daje rady, dociera do nich za mało tlenu i krew w nich zalega. Powoduje to przekrwienie płuc, wątroby i nóg. Szybko się wtedy męczymy i oblewamy zimnym potem. Mamy duszności, płytki oddech, brak nam...