• Informacje na temat:

  objawy astmy oskrzelowej

Artykuły na temat: objawy astmy oskrzelowej
 • Symptomem astmy oskrzelowej nie zawsze jest kaszel. Może o niej świadczyć głośny oddech z wyraźnymi świstami, a także ucisk w klatce piersiowej.

 • Astma oskrzelowa – przyczyny, objawy, leczenie

  Astma oskrzelowa - objawy Charakterystyczne objawy astmy oskrzelowej to: - świszczący oddech - napady duszności - uporczywy kaszel, suchy i męczący - ucisk w klace piersiowej - słaba wydolność(...) rozkurczających oskrzela. Objawom astmy towarzyszyć mogą inne objawy alergii np. alergiczny nieżyt nosa.   Astma oskrzelowa - przyczyny Bezpośrednią przyczyną astmy oskrzelowej jest stan zapalny...

 • Zioła, które pomogą w leczeniu astmy

  .... Pyłki wydzielane przez niektóre rośliny mogą nasilać objawy astmy oskrzelowej. Postaraj się usunąć z domu m.in. muszkatele, piwonie oraz pelargonie. Dla alergików(...) razy w ciągu dnia. Zioła postawią cię szybko na nogi Objawy astmy łagodzi też mieszanka nalewek z liści pokrzyku, bielunia i ziela stroiczki. Najpierw trzeba przygotować trzy osobne ziołowe...

 • Według nowych danych już 15 mln Polaków cierpi na alergię. Większość przypomina sobie o chorobie wiosną, kiedy pojawiają się objawy: katar, łzawienie oczu, drapanie w gardle. Niewielu wie, że można pozbyć się ich na długo. Jak? Odczulając się. To najskuteczniejszy sposób walki z alergią. Co powinnaś o nim wiedzieć?

 • Przeziębienie nasila objawy alergii?

  Czy to prawda, że zwykła infekcja przebiegająca z gorączką, katarem i kaszlem może spotęgować objawy choroby alergicznej u dziecka? O wyjaśnienie tej kwestii poprosiliśmy naszego redakcyjnego eksperta.

 • Ten szczególny typ astmy oskrzelowej ma zwykle bardzo ciężki przebieg...

 • Pachnotka zwyczajna to roślina zawierająca substancje wykazujące właściwości przeciwalergiczne i przeciwzapalne. Roślina ta łagodzi objawy alergii pokarmowej, alergii na pyłki i roztocza, katar sienny oraz astmy oskrzelowej.

 • Jak sprawdzić, co nas uczula w parówkach i galaretkach?

  Substancje dodawane do żywności mogą nie tylko zaostrzać objawy alergii, ale i wywoływać ją u osób zdrowych. Uczulenie manifestuje się na wiele sposobów. Może to być pokrzywka na skórze, obrzęk twarzy albo w obrębie jamy ustnej, gardła i krtani, alergiczny nieżyt nosa, napady duszności, nawet atak astmy oskrzelowej.

 • Astma, zwana inaczej dychawicą oskrzelową, to choroba przewlekła. Oznacza trudności w oddychaniu. Można ją uznać za zapalenie oskrzeli, któremu towarzyszy skurcz. To on jest w istocie atakiem astmy.

 • Z czym się kojarzą te leki? Najczęściej z nielegalnym dopingiem stosowanym przez sportowców, by szybko zwiększyć wydolność i nabrać masy mięśniowej. Ale uwaga: w przypadku ataku alergii, zapalenia zatok, astmy specjaliści przepisują nam zupełnie inne preparaty, choć to też sterydy. Czy na pewno można ich używać bez obaw? Wyjaśniają pulmonolog i alergolog. Tekst: Grażyna Morek...