• Informacje na temat:

  morfologia krwi ob

Artykuły na temat: morfologia krwi ob
 • Pod mikroskopem Coraz większą liczbę zwolenników zyskuje metoda polegająca na pobraniu z palca kropli krwi i oglądaniu jej pod mikroskopem, w dużym powiększeniu. Dzięki temu lekarz przeprowadzający badanie może dokładnie obejrzeć wszystkie składniki krwi. Określa nie tylko ich kształt, ale aktywność i ułożenie względem siebie. Sprawdza, czy wszystkie krwinki czerwone i białe zbudowane są...

 • ...}}--> Morfologia krwi – o czym może informować?

 • Mam złe wyniki badań krwi zwłaszcza czerwonych ciałek, hematokrytu i hemoglobiny. Jak je poprawić? Bogumiła ze Świebodzina...

 • Badania krwi - kojarzą się nieprzyjemnie ze względu na konieczność wczesnej wizyty w laboratorium, do tego bez śniadania, a niekiedy i bez kolacji poprzedniego dnia. Są jednak najważniejszym i najłatwiej dostępnym narzędziem diagnostycznym wielu schorzeń.

 • Biorę różne leki, m.in. na nadciśnienie i osteoporozę. Lekarz zlecił mi wykonanie morfologii. Czy brane przeze mnie leki mogą mieć wpływ na parametry badania? Czy przed pobraniem krwi muszę je odstawić?? Elżbieta z Suwałk...

 • Znasz swoją grupę krwi? Świetnie, bo to niezbędna wiedza, gdy zajdzie konieczność transfuzji. Ale jeśli jesteś w ciąży, może nie wystarczyć – przekonują lekarze. Właśnie ruszył specjalny program bezpłatnych badań krwi dla ciężarnych. Sprawdź, dlaczego warto je zrobić.

 • ...na pół godziny. Dzięki temu pobudzisz krążenie krwi i poczujesz się lepiej. Wykorzystaj również inne sprawdzone sposoby. 1. Ważna dieta. Jeśli chcesz zadbać o naczynia krwionośne, koniecznie(...) prozdrowotnie, a szczególnie dobrze wpływają na układ krążenia. Mają silne właściwości przeciwmiażdżycowe. Zmniejszają lepkość krwi, poprawiają przepływ krwinek. Powstrzymują ich zlepianie się i tworzenie się...

 • Badanie krwi jest najlepszym nieinwazyjnym badaniem diagnostycznym. Nawet tak pozornie błahe sprawy jak często występujące siniaki, notoryczne zmęczenie, utrata wagi czy bóle stawów, są warte wykonania badań krwi.

 • Raz na jakiś czas trzeba sobie zrobić badanie krwi. Jego wyniki nierzadko są pierwszą oznaką rozwijających się chorób. Czasami bardzo poważnych!

 • Opisane objawy mogą być spowodowane zaburzeniami układu krzepnięcia (zmniejszoną krzepliwością krwi) lub przyjmowanymi lekami (przeciwpłytkowymi lub przeciwkrzepliwymi, np. aspiryną). Aby to sprawdzić, warto zrobić morfologię krwi i badania układu krzepnięcia. Siniaki spowodowane wynaczynieniem krwi mogą pojawić się przy pobieraniu krwi bez...

Dyskusje na temat: morfologia krwi ob
 • Morfologia wyniki jak mam je odczytać?

  Zrobiłam sobie badanie krwi, bo trochę źle się czułam. Mam już wybrane wyniki z przychodni, ale na wizytę do lekarza jestem zapisana dopiero za 3 dni. Jak samej mam odczytać wyniki morfologii?

 • Re: Jak interpretować wyniki krwi?

  ......pokażcie to prawo, że macie prawo do wykonania tego badania kłamczuchy; nawet w terminalnej fazie choroby nowotworowej morfologia może być w/n. Kłamczuchy i dyletantki

 • Re: Morfologia wyniki jak mam je odczytać?

  Zrobiłam sobie badanie krwi, bo trochę źle się czułam. Mam już wybrane wyniki z przychodni, ale na wizytę do lekarza jestem zapisana dopiero za 3 dni. Jak samej mam odczytać wyniki morfologii? Wyniki morfologii powinien odczytywać tylko lekarz, bo samemu to odczytasz sobie jeszcze jakieś choróbsko. Poczekaj te 3 dni i wszystkiego dowiesz się od specjalisty.

 • Re: Badania krwi: Dobre i... lepsze

  Tylko sama morfologia,to nie załatwia sprawy .Zeby zrobić badania kompleksowe,to trzeba wydać więcej niż 17,-Dla emerytów to stanowi spory wydatek!!

 • Re: Morfologia wyniki jak mam je odczytać?

  by je odczytać to trzeba wykonać następujące czynności. Wpisać w przeglądarce - morfologia krwi wyniki. A potem dopasować kolejno co tam jest. A w ogóle, to są oznaczone normy. Więc pisać te nazwy które od normy odbiegają.

 • Morfologia do odczyu WAZNE!!!!!!!!!!!!!!!!!

  leukocyty 5,2 erytrocyty 3,63 hemoglobina 11,2 hematokryty 31,9 MCV 87,9 MCH 30,9 MCHC 35,1 PLYTKI KRWI 196 PROSZE O POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • Re: Badania krwi: Dobre i... lepsze

  A po co Ci skierowanie? Idziesz do pierwszej z brzegu przychodni i robisz. Podstawowa morfologia kosztuje grosze. Jakieś 15-17 zł. Albo i mniej. Raz w roku to chyba nie jest wielki wydatek? Inna sprawa, że konował łaski nie robi i powinien skierowanie dać! Zdrowia życzę!

 • Re: Ciągle zmęczona

  Myślę że kawa i inne specyfiki tu nie pomogą, najpierw zrób podstawowe badania krwi: morfologia, biochemia a jeżeli wyniki będą dobre to może to po prostu codzienna rutyna, weź urlop, zajmij się sobą, opuść obowiązki, odmień troszeczkę swoje życie. Pozdrawiam!

 • Re: Na pękające pięty

  Zapomniałem jeszcze dodać, że ważna jest również prawidłowa morfologia krwi. Źle odżywiona, słabo natleniona skóra choruje. Również tarczyca ma duży wpływ. Jej niedoczynność, także odbija się na skórze. Pękające pięty, sucha skóra kolan, łokci powinna nas zaniepokoić.