• Informacje na temat:

  mammografia i usg

Artykuły na temat: mammografia i usg
 • Lekarze radzą, aby na pierwsze USG pójść w 20. roku życia. Po 35. urodzinach kobiety powinny robić oba badania, bo świetnie się uzupełniają.

 • Mammografia Polega na prześwietleniu piersi promieniami RTG w małej, bezpiecznej dawce. Wykrywa nawet małe guzki – 3 mm średnicy, które nie są wyczuwane pod palcami podczas samobadania piersi. Jeszcze bardziej precyzyjna jest mammografia cyfrowa – wykrywa guzki wielkości 1 mm. Dla kogo? Pierwszą mammografię należy wykonać zaraz po 40. urodzinach. U tych kobiet zaczyna...

 • Co trzeba wiedzieć o mammografii

  ...1. Mammografia zawsze wykrywa nowotwór. NIE Niestety, zdarzają się błędne opisy wyników badań. Szacuje się, że mniej więcej 10 procent guzków nie jest...

 • ...chorowały na raka szyjki macicy), lekarz może zalecić badanie 2-4 razy w roku. Mammografia i USG U młodszych pacjentek lekarze zalecają najczęściej USG piersi, rzadziej(...) badać piersi, wszelkie zgrubienia i guzki należy skonsultować z lekarzem. Jeśli masz wątpliwości, czy dobrze się badasz, poproś o instrukcję ginekologa przy najbliższej wizycie. Profesjonalne badanie (USG...

 • Badania intymne - jak często należy je robić?

  O cytologii, USG piersi czy mammografii nie należy zapominać, bo regularne badania chronią życie. Sprawdź, jak często powinnaś je robić.

 • Czy istnieją badania przesiewowe w kierunku nowotworu trzustki, tak jak USG czy mammografia przy raku piersi lub cytologia i kolposkopia przy raku szyjki macicy? Co można zrobić, aby wykryć ten nowotwór we wczesnym stadium, dającym większe szanse na wyleczenie? Ewa z Łodzi...

 • Czy mammografia zawsze wykrywa raka piersi? A może go nawet wywołuje? Obalamy te i inne mity narosłe wokół profilaktycznych badań piersi!

 • Kobiety zdrowe mogą stosować hormonalną terapię zastępczą – twierdzą eksperci. Ale tylko przez 5 lat! W podjęciu decyzji pomaga wynik tzw. profilu hormonalnego, mammografii i kobiecego USG.

 • Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi (15 października) pamiętajmy, jak ważne jest samobadanie piersi i regularnie wykonywane USG oraz mammografii. ●Samodzielne badanie piersi Zawsze badamy się po miesiączce, w pozycji leżącej lub stojącej. Jakikolwiek guzek powinien być dla nas sygnałem do konsultacji. ●USG i mammografia Koniecznie poprośmy lekarza o skierowanie na te badania, zwłaszcza...

 • ...robienie mammografii i badania USG sutków. PAMIĘTAJ! Ryzyko zacho rowania na złośliwego raka piersi wzrasta wraz z wiekiem, po 50. roku życia. To dlatego mammografia dla tych kobiet jest raz w roku(...), z góry na dół i odwrotnie. Tak samo skontroluj drugą pierś. 2. Ultrasonografia (USG) . Badanie, które wykorzystuje fale ultradźwiękowe o bardzo dużej częstotliwości, jest zalecane kobietom między 20

Dyskusje na temat: mammografia i usg
 • Re: Mammografia czy USG?

  Ja właśnie kupiłam sobie braster, robiłam pierwsze badanie i jestem pod wrażeniem. Aplikacja nas przez wszystko przeprowadza, pokazuje co i jak zrobić, a po nie całych dwóch dniach przychodzi odpowiedź zwrotka. Na prawdę warto zakupić to urządzenie, tym bardziej, że pokrywają się informacje z brastera z info z usg.

 • Re: Mammografia czy USG?

  No właśnie, w przypadku termografii kontaktowej budowa piersi nie ma większego znaczenia, Ja mam gęste piersi, na mammografię pójść nie mogę, usg robię raz na jakiś czas, ale tak na co dzień, właściwie to raz w miesiącu badam się basterem. W tej chwila nawet mają urządzenie w promocji na stronie

 • Re: Mammografia czy USG?

  Ja też robię systematyczne badania w Krakowie w Centrum Medycyny Profilaktycznej. Mojej przyjaciółce badania mammograficzne uratowały życie bo wykryły raka we wczesnym stadium. Nie wiem dlaczego tak wiele osób unika badań, które mogą uratować ich życie..

 • Re: Zmiany w piersiach: co to może być

  Mammografia bo trudno odczytać usg ze względu na tkankę tłuszczową,to po kiego robią usg jamy brzusznej u grubasów,gdzie tłuszczu co nie miara i z odczytem nie ma problemów i to w każdym wieku.

 • Re: Objawy, które mogą zwiastować nowotwór

  mammografia jest szkodliwa, lepiej usg!!!

 • Re: Mammografia czy USG?

  mammografia powoduje raka piersi

 • Re: Objawy, które mogą zwiastować nowotwór

  No właśnie, mammografia jest bardzo bolesna. Kilka lat temu, kiedy byłam badana w mammobusie, zrozumiałam, co czuli ludzie poddawani torturom. Krzyczałam z bólu, a pani się tym nie przejmowała, tylko zwiększała docisk. Nigdy więcej! Lepiej zrobić USG, jest bezbolesne, dokładne i obejmuje miejsca niedostępne w mammografii, jak np. doły pachowe.

 • Re: Mammografia czy USG?

  W moim przypadku do wykrycia guzka piersi wystarczyło USG wykonane przez dobrego specjalistę. Do tej pory profesor, który mnie operował kieruje mnie na USG, a nie na mammografię, więc...coś w tym jest.

 • Re: Jak dbać o piersi, jak często robić badania

  Samobadanie co miesiąc, palpacyjne i najlepiej jeszcze brastrem, bo to o wiele dokładniejsze, a również badanie wykonuje się w zaciszu własnego domu, na spokojnie, zabiera kilkanaście minut raz w miesiącu. Do tego idealnie byłoby włączyć usg raz na rok. Po 50-tce mammografia. Oczywiście jesli cokolwiek się dzieje to nie warto czekać.

 • Re: Jak dbać o piersi, jak często robić badania

  Najważniejsze żeby domowego badania nie pomijać, jak ktoś daje radę to palpacyjnie, jak się ma braster to jeszcze lepiej bo informacja dużo pewniejsza a zmiany szybciej wykryte. Usg co roku, mammografia w sumie nie wiem jak często się robi, ale czytałam gdzieś, że po 50 roku życia.