• Informacje na temat:

  łyżeczkowanie macicy

Artykuły na temat: łyżeczkowanie macicy
 • Jakie są cele tego badania? Łyżeczkowanie macicy jest zalecane w przypadku diagnozowania przyczyn pojawienia się obfitych, nieregularnych krwawień z dróg...

 • Pół roku temu przestałam miesiączkować. Myślałam więc, że – w wieku 53 lat – jestem już po menopauzie. Aż tu nagle... znów pojawiło się krwawienie! Niestety, mój ginekolog twierdzi, że nie jest to miesiączka. Zaleca łyżeczkowanie macicy. Czy słusznie? Czytelniczka z Warszawy...

 • .... Najczęściej stosuje się łyżeczkowanie macicy. Wówczas można pobrać fragment zmiany i poddać badaniu mikroskopowemu. Jeśli polip jest niewielki, usuwa się go od razu za pomocą histeroskopu (przez szyjkę(...) się nie powtórzyło. By znaleźć przyczynę krwawienia, lekarz zleci łyżeczkowanie macicy, które pozwoli dokładniej zbadać endometrium. Podczas badania pobierze wycinki do oceny pod mikroskopem. Jest...

 • ...wskazaniem do interwencji chirurgicznej. Konieczne jest u pani wyłyżeczkowanie jamy macicy, polegające na usunięciu z niej całej przerośniętej tkanki. By wykluczyć nowotwór, po zabiegu materiał wysyła się(...) macicy. Rzadko przyczyną problemu są guzki nowotworowe. W każdym z tych przypadków lekarz musi rozważyć ewentualność chirurgicznego usunięcia zmiany. Zabieg łyżeczkowania macicy jest bezbolesny...

 • Lekarze znajdują je zarówno u kobiet 30-letnich, jak i u pań w okresie menopauzy. Wprawdzie to zmiany łagodne, ale wymagają leczenia. Przyczyny występowania polipów nie są dobrze znane. Na ich rozwój może m.in wpływać przewlekłe zapalenie szyjki macicy.

 • Podczas kontrolnego USG mój ginekolog wykrył dwa mięśniaki macicy. Co to właściwie jest? Czy te guzki mogą być niebezpieczne?

 • ...wchłaniają się samoistnie. Łyżeczkowanie macicy Kolejna metoda to łyżeczkowanie macicy. Jest bardziej inwazyjna: przeprowadza się ją w narkozie. Lekarze nazywają ten zabieg abrazją. Specjalnymi łyżeczkami(...) przyczyną są polipy błony śluzowej szyjki macicy. Dwa typy Ginekolodzy dzielą je na dwa typy. Typ pierwszy to polipy szyjkowe, rozwijające się właśnie w szyjce macicy. Ten rodzaj łatwo jest wykryć...

 • ...na kontrolne badanie ginekologiczne. Wynik ją zaskoczył. Okazało się, że jej endometrium, czyli błona śluzowa macicy jest przerośnięta. Jej grubość wynosiła 13 mm, podczas gdy zdrowe endometrium(...) płciowe, estrogeny. To one pobudzają śluzówkę do rozrostu, ponieważ jama macicy w ten sposób przygotowuje się na przyjęcie zapłodnionego jajeczka. Hormony sprawiają, że w śluzówce macicy co miesiąc...

 • Do tej pory, gdy badanie ginekologiczne lub USG przezpochwowe nie wystarczały, by postawić diagnozę, lekarz zlecał zabieg abrazji (łyżeczkowania macicy). Teraz ma możliwość skierowania cię na bardzo nowoczesny zabieg ginekologiczny – histeroskopię diagnostyczną.

 • Na wizycie kontrolnej moja pani ginekolog zobaczyła, że mam polip na macicy. Stwierdziła, że powinna pobrać próbkę i zbadać go. Boję się, że to może być rak. Co robi się z takimi polipami? Grażyna, 58 lat, Gniezno...

Dyskusje na temat: łyżeczkowanie macicy
 • Łyżeczkowanie macicy - na czym polega ?

  Łyżeczkowanie macicy taką dostałam diagnozę , ale niestety żadnych konkretów co dalej ma być , jak to wygląda ? Po prostu zostałam przekierowana do innego lekarza i żyje w niewiedzy i stresu czym(...) i co to w ogóle jest to łyżeczkowanie macicy ?

 • Re: Łyżeczkowanie macicy - kiedy jest konieczne?

  Nie wolno się poddawać trzeba próbować wszystkiego i leków i psychoterapii i niekonwencjonalnych metod. U mnie z dużym prawdopodobieństwem pomogły rytuały maga Samaela na zajście w ciążę. Kontakt do niego można znaleźć w Internecie.

 • Re: Łyżeczkowanie macicy - na czym polega ?

  Łyżeczkowanie może boleć , ale nie musi , jest ot ponoć bardzo nieprzyjemne . Zabieg łyżeczkowania wygląda tak : wprowadzenie przez rozszerzoną wcześniej szyjkę macicy specjalnej łyżki chirurgicznej do usuwania zawartości macicy (zwana "skrobaczką"). Materiał wydobyty z jamy macicy jest przesyłany do badania laboratoryjnego.

 • Re: Łyżeczkowanie macicy - kiedy jest konieczne?

  Dziś miałam zabieg łyżeczkowania. Dostałam tylko jaska który sprawił tylko tyle że kręciło mi się w głowie. Sam zabieg bardzo bolesny:-/

 • Re: Łyżeczkowanie macicy - na czym polega ?

  łyżeczkowanie wykonuje się np. w diagnostyce raka. Jakby to obrazowo ująć wyczyszczą Ci macicę od środka, ale będziesz pod narkozą, więc nic nie poczujesz.

 • Re: Łyżeczkowanie macicy - kiedy jest konieczne?

  Łyżeczkowanie w diagnostyce bezpłodnośi niczego nie wnosi,a lekarze i tak go stosują. Na badaniu kontrolnym słyszy się jedną odpowiedż WSZYSTO W PORZĄDKU.To chore.

 • Re: Łyżeczkowanie macicy - na czym polega ?

  łyżeczkowanie wykonuje się np. w diagnostyce raka. Jakby to obrazowo ująć wyczyszczą Ci macicę od środka, ale będziesz pod narkozą, więc nic nie poczujesz. Nie strasz kobiety, bo robi sie też przy przy przeroście endometrium i innych. Robią to w narkozie, nic nie czujesz w trakcie i po, prawie jak zabieg kosmetyczny.

 • Re: Łyżeczkowanie macicy - kiedy jest konieczne?

  Właśnie jestem po łyżeczkowaniu. Zabieg trwał kilka minut, w krótkim znieczuleniu ogólnym. Po 5 godzinach wyszłam do domu. Nie odczuwam żadnego bólu ani nie mam już krwawienia. Naprawdę nie ma się co bać tego zabiegu.

 • Re: Łyżeczkowanie macicy - na czym polega ?

  Zapytaj swojego lekarza o możliwość zastosowania kremu znieczulającego. Jeśli nie będzie widział przeciwwskazań polecam Ci krem Swiss Medical, informacje o nim znajdziesz na stronce http://www.naporost.pl . Używałam go właśnie do znieczulenia błony śluzowej narządów płciowych przed zabiegiem i w 100% polecam!

 • Re: Łyżeczkowanie macicy - kiedy jest konieczne?

  Miałam tern zabieg przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym. Dlatego myślę, że nie warto się go obawiać. Trwał krótko. Natomiast chciałam zwrócić uwagę na podejście lekarzy do pacjentki. Ja trafiłam na bardzo taktownego i wyrozumiałego pana doktora w tyskiej klinice Dea Salus. Polecam każdej kobiecie w tak smutnej sytuacji po poronieniu, by trafiły na równie empatycznego lekarza. Pozdrawiam.