• Informacje na temat:

  leczenia uzależnień

Artykuły na temat: leczenia uzależnień
 • .... A skoro mamy taką możliwość, korzystamy z niej – uważa dr Magdalena Kocot-Kępska z Zakładu Badania i Leczenia Bólu Collegium Medicum UJ. – Najczęściej leczą się w ten sposób ludzie młodzi, którym nie(...), a dolegliwości się wzmagają. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u lekarza, najlepiej w specjalistycznej poradni leczenia bólu – wyjaśnia dr Kocot-Kępska. Kiedy to już uzależnienie Środki przeciwbólowe są...

 • Lekomania stała się jednym z uzależnieniem XXI wieku obok alkoholizmu i narkomanii. Stan ten wymaga również leczenia, a samo uzależnienie od leków nazywa się także lekozależnością. Jak każdy nałóg jest szkodliwa dla organizmu nie tylko pod względem fizycznym, ale również psychicznym.

 • ...? Hipnoza polega na wprowadzaniu pacjenta w stan zmienionej świadomości (trans) i wpływaniu na jego przekonania czy zachowania. Ta metoda leczenia budzi wiele kontrowersji i wciąż trudno jednoznacznie...

 • Nie każda nadwaga jest podstawą do inwazyjnego leczenia. Przy niedużej powinien wystarczyć ruch i właściwa dieta. Do zabiegu kwalifikuje lekarz.

 • ...odpowiedniego podejścia. Leczenie nie jest proste i czasem konieczna jest wieloletnia terapia. Metody leczenia W leczeniu zaburzeń lękowych stosuje się głównie leki przeciwdepresyjne. Ich dobór jest indywidualny i uzależniony od doświadczenia lekarza, obciążeń pacjenta i jego reakcji na zastosowaną substancję. Pomocniczo, w początkowym okresie leczenia, można zastosować także benzodiazepiny, czyli...

 • ...leczenia rzutowo-termisyjnej postaci SM. Okazały się one dużo skuteczniejsze niż preparaty pierwszej linii, podawane w zastrzykach. Niestety, w Polsce nie są jeszcze refundowane. Zabiegi CCSVI to...

 • Podstawowym sposobem leczenia jest postępowanie chirurgiczne, polegające na radykalnym wycięciu ogniska nowotworu wraz z marginesem zdrowej skóry. Wykorzystuje się też radioterapię. Dużą nadzieję w leczeniu czerniaka zaawansowanego i zapobieganiu nawrotom choroby pokłada się w immunoterapii, czyli terapii przeciwciałem anty-PD1.

 • ​Czerwienica (nadkrwistość) - przyczyny i leczenie

  Czerwienica to jedna z chorób mieloproliferacyjnych, charakteryzujących się zwiększoną produkcją składników morfotycznych krwi. W przypadku nadkrwistości dochodzi do zwiększenia liczby czerwonych krwinek (erytrocytów).

 • ​Zapalenie oka - rodzaje infekcji, objawy, leczenie

  Oko to ważny i niezwykle delikatny narząd. Zaburzenia jego prawidłowego działania wpływają bezpośrednio na proces widzenia i odbieranie bodźców wzrokowych ze świata.

 • ...lordozy pogłębionej Z reguły dotyczy odcinka lędźwiowego kręgosłupa i może być wrodzona lub nabyta. Często wiąże się z zaburzeniami siły i napięcia mięśni. Wczesne rozpoczęcie leczenia, uzależnione...

Dyskusje na temat: leczenia uzależnień
 • Re: Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień

  Myślę, że klinika http://leczyc.pl oferuje profesjonalne leczenie alkoholizmu. Mój znajomy przechodził przez taką terapię i można powiedzieć, że uwolnił się od nałogu, ponieważ nie pije już od paru miesięcy. Myślę, że warto zwrócić się z osobą uzależnioną na taką terapię leczenia uzależnień.

 • Re: Małgorzata Kożuchowska: Tego o mnie nie wiecie

  Niegrzeczna, bo uzależniona od kofeiny..Coś podobnego.. Na leczenie ją.. Przy okazji program telewizyjny zrobić o jej odwyku..W zakładzie dla leczenia uzależnień.. A później po powrocie, dramat gdy znów się złapie za kawę.

 • Re: Narkomania.

  i współuzależnionych, gdzie na pewno otrzymasz fachową pomoc: Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS ul. Biskupińska 9h 60-416 Poznań telefon: 533 221 555 e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

 • Re: Mamo, piwo to nie alkohol

  Jeśli już w tak młodym wieku zaczyna to co będzie później? Reaguj od razu nie ma żartów w tym temacie. Znam przypadek, że chłopak tak się uzależnił od alkoholu, że rodzina go wysłała na leczenie. Wiem, że był w ośrodku Wiosenna to miejsce specjalnie przystosowane do leczenia róznych uzależnień alkoholizmu właśnie też. Więc nie zwlekaj bo nie wiadomo jak może się to skończyć.

 • Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień

  Leczenie uzależnień, depresji, alkoholizm, narkomania - Klinika MEDOX PDF Drukuj Email Medox to prywatna klinika odwykowa, leczenia uzależnień, alkoholizmu, narkomanii, depresji, zaburzeń(...) formy terapii. Jako jeden z nielicznych prywatnych ośrodków leczenia uzależnień posiadamy statut Szpitala. Oznacza to, że spełniamy wysokie normy, a dla pacjenta jest informacją, że placówka zapewnia mu

 • Re: Czy naprawdę wiesz, co lajkujesz?

  Co ty piep...ysz? W ośrodkach leczenia uzależnień uzależnienie od alkoholu jest najczęstszym schorzeniem. Zresztą o czym ja piszę, trzeba mieć coś z głową by napisać, że alkoholizmu nikt nie leczy. Mam nadzieję trolu, że chociaż ci dobrze płacą od pisania tych bredni.

 • Re: Uzależnienie od leków

  profesjonalnej kliniki leczenia uzależnień - niekiedy charakter jest zbyt słaby i jedynie specjalista pomoże się podnieść. Skuteczne terapie uzależnień przeprowadzają w tej klinice: http

 • Re: Syn jest alkoholikiem. Czy powinnam to ukrywać?

  Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie dobrego ośrodka dla osoby uzależnionej, jednak nie zawsze wybór jest łatwy. Ranking Ośrodków Terapii, to miejsce, gdzie możemy zapoznać się z ofertą ośrodków leczenia uzależnień z różnych regionów Polski oraz opiniami pacjentów na ich temat, co daje wiarygodny obraz miejsca, do którego zamierzamy zgłosić się po pomoc.

 • Re: Nimfomania- który facet to wytrzyma?

  Kobieto, elementem leczenia uzależnień jest abstynencja! Co za bzdury piszesz, że się leczysz! To problem poczucia niskiej wartości i silnego napięcia emocjonalnego, z którym sobie nie radzisz i tym się trzeba zająć.

 • Re: Matka pijąca

  Znajdź poradnię leczenia uzależnień w swojej okolicy. To nie wstyd. Wstydem jest chowanie problemu i butelek, a odwagą zgłoszenie się na leczenie. Tam Ci pomogą!