• Informacje na temat:

  laserowa operacja

Artykuły na temat: laserowa operacja
 • Laserowe poprawianie wzroku

  ...na powierzchni). PTK pozwoli idealnie wymodelować rogówkę. Do tego zabiegu wykorzystuje się m.in. laser excimerowy. Laserowa korekcja jest możliwa w przypadku: Krótkowzroczności. Wada ta polega na...

 • Zrosty po operacji

  ...poważne zmiany, mające niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, zdarzają się najczęściej po dużych operacjach z rozcięciem powłok brzucha, rzadziej laparoskopowych czy laserowych. Bo im jest mniejsze(...) częstszego zapobiegania zrostom przez lekarzy, co mogłaby umożliwić refundacja przez NFZ. Gdzie się tworzą i jak je wykryć Po operacjach mogą powstać zrosty w błonie wyściełającej jamę brzuszną...

 • Co trzeba wiedzieć o laserowej korekcji wzroku

  Powikłania, czy są częste? Dotyczą mniej niż 1 proc. operowanych. Są to stany zapalne, przymglenie rogówki, wtórny astygmatyzm. Bywa, że po zabiegu pacjent...

 • ...tradycyjna operacja, czyli stripping, jest refundowana przez NFZ. Usuwanie żylaków laserem lub za pomocą fal radiowych na jednej nodze kosztuje około 2,5-5 tys. zł. Ale warto rozważyć tę możliwość, by uniknąć...

 • Obawiasz się chirurgicznego zabiegu? Możesz usunąć żylaki bez bólu – laserem, parą, falami radiowymi lub lekiem w piance.

 • Mogą naprawić nawet poważne wady oczu. Laserowa korekta to szansa dla wielu z nas...

 • Masz wadę wzroku i tęsknisz za czasami, w których nie musiałaś nosić okularów, ale boisz się laserowej operacji oczu lub nie stać cię na to? Alternatywą...

 • Mam na stopie ranę, która się nie goi. Dostałam skierowanie na laser. Czy zabiegi laserowe rzeczywiście mogą mi pomóc? Maja z Grudziądza .

 • Może pamiętasz, jak twoja mama przechodziła operację żylaków, dlatego trudno ci się na taki zabieg zdecydować. Wymagał pobytu w szpitalu i długiej rekonwalescencji. Do niedawna klasyczna operacja(...) dla ciebie, musi zadecydować lekarz flebolog lub chirurg naczyniowy. Zastrzyk pod kontrolą USG Cała „operacja” jest kontrolowana na monitorze aparatu USG. Dzięki temu lekarz cały czas widzi, co się...

 • Mam na stopie ranę, która się nie goi, pomimo że próbowałam już wielu środków. Dostałam skierowanie na laser. Czy zabiegi laserowe są lepsze od tradycyjnych? - pyta Elżbieta z Warszawy.

Dyskusje na temat: laserowa operacja
 • Re: Laserowa operacja oczu

  A u kogo robiłaś zabieg? Jaką wadę miałaś przed zabiegiem korekcji laserowej? Do której metody zostałaś zakwalifikowana?

 • Re: Twarzowa oprawa

  laserowa korekcja wzroku to operacja, po której pozostają na oku blizny i zwiększa się tendencja do zapadania w starszym wieku na różne schorzenia np. jaskra. Moja okulistka mi odradzała tę korekcję. Nie prowadzi tego typu zabiegów, więc mogła obiektywnie ocenić - a nie myśleć o kolejnej kasie od pacjenta.

 • Re: Laserowa operacja oczu

  Musisz pójść na badania tzw. kwalifikacje. Dopiero na ich podstawie, lekarz Ci powie, czy kwalifikujesz się do zabiegu korekcji laserowej i jaką masz szansę na pozbycie się wady. Dzięki badaniom lekarz dobiera też najbardziej odpowiednią metodę korekcji. Co do cen to kształtują się one w okolicy 2500-3500 pln. Na stronach klinik zazwyczaj są podane szczegółowe cenniki. Tam dowiesz się, ile kosztuje konkretna metoda, badania, wizyty itp.

 • Re: Oko w oko z rywalką

  w ruch. Ogólnie można powiedzieć że gdy dostaniesz okres w czasie operacji to może to być niekorzystne bo: 1) organizm kobiety jest osłabiony poprzez utrat ę krwi 2) gdy dodatkowo nie jest to operacja laserowa możesz w jej czasie starcić trochę krwi (ale taką też miałam a przed nią nic mi nie mówili że nie powinnam mieć okresu)co w połączeniu z okresem może cię osłabić 3) być może będzie to dla

 • Re: Laserowa operacja oczu

  A jak z innymi zabiegami laserowymi w tej klinice? Mam tu na myśli operację zaćmy laserem tzw. femtofakoemulsyfikację zaćmy. Jest to nowość w ofercie CMO Laser? Może ktoś coś więcej wie na temat leczenia zaćmy i może coś mi podpowiedzieć?

 • Re: Gdy nie lubisz okularów

  . Moj ziec tez sobie zrobil LASIK. Byl zachwycony a po dwoch latach ma klopoty z widzeniem w jednym oku. Nie wiadomo czy operacja laserowa sie do tego przyczynila.

 • Re: Laserowa operacja oczu

  Trafiłam do profesor Iwony Grabskiej-Liberek, która ma ogromne doświadczenie w robieniu zabiegów korekcji laserowej. Polecam każdemu wizytę u tej lekarki ponieważ jest naprawdę świetnym fachowcem. Do tego ma bardzo fajne podejście do pacjenta i potrafi wszystko dokładnie wytłumaczyć.

 • Re: Laserowa operacja oczu

  A jak teraz widzisz? Czy udało się usunąć wadę całkowicie? Jaką wadę miałaś przed korekcją? Teraz naprawdę widzę super. Nie ma porównania do tego, co było przed korekcją laserową. Przed zabiegiem miałam -5 i -5,75, a teraz 0 :) Czuję się po prostu świetnie.

 • Re: Laserowa operacja oczu

  A to jak w takim razie wygląda znieczulenie przy korekcji? Dostaje się zastrzyk, a może smaruje się okolice oka jakimś żelem? Czy rzeczywiście znieczulenie jest na tyle skuteczne, że nic nie czuć? Jestem bardzo wrażliwa na ból i strach przed tym, że mogę coś odczuwać w trakcie korekcji skutecznie mnie zniechęca do podjęcia decyzji o zabiegu.

 • Re: Laserowa operacja oczu

  Dostaje się znieczulenie miejscowe (w postaci kropli do oczu). W wyjątkowych przypadkach można skorzystać ze znieczulenia anestezjologicznego. Generalnie to zabieg jest całkowicie bezbolesny więc nie ma się co bać.