• Informacje na temat:

  krople do ucha bez recepty

Artykuły na temat: krople do ucha bez recepty
 • .... A także ciekłej parafiny, (cena ok. 4 zł); kupimy ją w aptece bez recepty. Przechylamy głowę w jedną stronę i aplikujemy do ucha 2-3 krople parafiny lub oliwy z oliwek za pomocą pipetki. Zostajemy(...) ilości woskowiny warto sięgnąć po krople czy spraye z apteki. Są dostępne bez recepty. Rozmiękczają i rozpuszczają uszną wydzielinę. Należy je stosować zgodnie z zaleceniami na dołączonej do nich...

 • ...tylko za zgodą lekarza!) mogą być dostępne w aptece bez recepty krople na bazie naturalnych składników. Preparaty te działają przeciwzapalnie, przeciwświądowo oraz wspomagają zwalczanie drobnoustrojów(...) korzystanie ze słuchawek wkładanych bezpośrednio do uszu, czyszczenie wnętrza kanału słuchowego twardymi patyczkami higienicznymi (sprzyjają uszkodzeniu delikatnej skóry), a także niedostateczne osuszanie...

 • Jeśli jedziesz nad wodę, do wakacyjnej apteczki dorzuć obowiązkowo zatyczki i krople do uszu. Po co? Jak ostrzegają laryngolodzy, zapalenie ucha to jedna z najczęstszych chorób, z którymi zgłaszamy się w wakacje do przychodni. A zlekceważone może doprowadzić do problemów ze słuchem. Podpowiadamy, co robić, by infekcja nie zepsuła Ci urlopu.

 • Zapalenie ucha - przyczyny i objawy

  ...​Dość powszechny jest pogląd, że na zapalenie ucha środkowego chorują dzieci. Istotnie, jest to jedno z najczęstszych schorzeń wieku dziecięcego. Dochodzi do niego zazwyczaj w pierwszych 7 latach życia. Im więcej lat, tym mniej przypadków zapalenia ucha, co wcale nie oznacza, że dorośli nie zapadają na tę infekcję.

 • Sposoby na ból ucha u dziecka

  ...i złagodzą ból ucha. Preparaty te kupisz w aptece bez recepty. Poproś farmaceutę np. o Nasic kids (ok. 13 zł/10 ml), Oxalin (ok. 6 zł/10 ml) albo Otrivin 0,05% (ok. 15 zł/10 ml). Nie stosuj ich jednak(...). Środki te, np. Paracetamol (ok. 6 zł/10 szt.), Efferalgan (ok. 9 zł/10 szt.), Nurofen (ok. 14 zł/10 szt.), Ibufen Baby (ok. 5 zł/5 szt.), są dostępne w aptekach bez recepty. By zaaplikować czopek...

 • Nie leczmy się na własną rękę środkami dostępnymi bez recepty. Ten ból oznacza jedno: wizytę u lekarza.

 • Infekcja w obrębie ucha może dawać różne objawy. Wszystkie jednak wymagają wizyty u lekarza.

 • ​Ból ucha - przyczyny i sposoby na radzenie sobie z bólem uszu

  Ból ucha przytrafia się bardzo często dzieciom, jednakże czasem cierpią na niego także osoby dorosłe. Może on dotyczyć jednego ucha, lecz zdarza się także ból obustronny. Czasami jest lekki i tępy, a czasami ostry i przeszywający. W każdym wypadku jest niezwykle dokuczliwy. Warto znać jego przyczynę i starać się jak najszybciej mu zaradzić.

 • Nie ma gotowej recepty na uspokojenie płaczącego niemowlęcia. Dlatego warto przetestować różne metody i wybrać tę najskuteczniejszą.

 • Katar, ból gardła, kaszel, gorączka – znamy sposoby, by się z nimi uporać bez wizyty u lekarza i leżenia w łóżku. Okazuje się jednak, że samoleczenie może czasem szkodzić. Popularne specyfiki wcale nie leczą, a tylko zagłuszają objawy choroby.