• Informacje na temat:

  krew w moczu po alkoholu

Artykuły na temat: krew w moczu po alkoholu
 • Choć od czasu do czasu słyszymy o tych schorzeniach, raczej nie myślimy, że mogłyby nas dotknąć... Tymczasem krew może chorować tak samo jak narządy czy tkanki.

 • ...wartości poniżej 100/60 mm Hg. Istnieją trzy jego typy. Pierwotne – nie ma przyczyny chorobowej. Naukowcy ustalili, że osoby cierpiące na ten rodzaj hipotonii mają mało elastyczne ściany tętnic. Krew(...) przypadków, gdy dolegliwości się nasilają. Kolejnym rodzajem hipotonii jest zespół ortostatyczny. Polega na nagłym spadku ciśnienia przy zmianie pozycji z leżącej na stojącą. Krew gromadzi się...

 • ​Nietrzymanie moczu - jak zapobiegać i leczyć?

  Nietrzymanie moczu to wstydliwa dolegliwość dotykająca najczęściej kobiety po czterdziestce. Wstyd trzeba jednak opanować i poradzić się lekarza. Prawidłowa diagnoza i terapia w większości przypadków prowadzą do wyleczenia.

 • Choroby nerek wiążą się z upośledzonym wydalaniem wody i produktów przemiany materii. Odbija się to niekorzystnie na układzie krwiotwórczym, gospodarce elektrolitowej i hormonalnej. Stan naszych nerek pokazuje badanie moczu.

 • Wybierasz się na badania analityczne krwi i moczu? Przygotuj się, by zminimalizować ryzyko nieprawidłowego wyniku oraz błędnego rozpoznania choroby. Aż 3/4 błędów powstaje na etapie przedlaboratoryjnym na skutek niewiedzy pacjentów.

 • .... Przede wszystkim należy starać się ustalić przyczynę oporności na leczenie. Zwykle jest to otyłość, nadmierne spożycie soli, nadużywanie alkoholu, obturacyjny bezdech podczas snu i przewlekła choroba(...) ocenić, czy wysokie ciśnienie nie uszkodziło siatkówki. Okresowo bada się również nerki. Lekarz zleca badanie moczu, a także oznaczenie poziomu cukru i cholesterolu we krwi. Wysokiego ciśnienia...

 • Mówimy o nim, gdy krew naciska na ścianki tętnic ze zbyt dużą siłą. Okazuje się, że to powszechny problem. Spróbujmy sobie z nim poradzić!

 • Pracuje dzień i noc, pompując krew do wszystkich narządów organizmu. Gdy zaczyna mieć trudności, by w pełni podołać temu zadaniu, mówimy o niewydolności narządu. Na tę przypadłość jesteśmy narażone tak samo jak mężczyźni, choć z nieco innych powodów. Na szczęście możemy jej zaradzić!

 • ..., mimo, że nie ma w nim zbyt wiele moczu). Jak możemy sobie pomóc? Przede wszystkim trzeba usunąć przyczyny nykturii. W zależności od tego pomocne może być unikanie picia kawy, herbaty i alkoholu(...) Skąd się bierze nykturia? Istnieją trzy główne typy nocnego oddawania moczu: pierwszy wynika z odwrócenia proporcji w jego produkcji. Zazwyczaj większość moczu wytwarzamy w ciągu...

 • Jak rozpoznać chorobę trzustki

  Ułatwia trawienie. Ale nie lubi alkoholu, smażonych potraw, tłustego mięsa i gęstych sosów.

Dyskusje na temat: krew w moczu po alkoholu
 • Re: Zło w czystej postaci

  dziewczynce. Padła pod łóżko, jak szmaciana laleczka. Tylko sącząca się z rozbitej główki krew wskazywała na tlące się jeszcze życie. Opary alkoholu uderzyły mu do głowy. Z wściekłością wyrwał deskę spod(...). Odór alkoholu szybko ogarnął sień. Malutka podbiegła do chwiejącej się sylwetki z bezgraniczna ufnością i nadzieją na chociażby sucha kromkę. Władca zamachnął się z całej siły i pięścią jak bochen