• Informacje na temat:

  kamienie woreczek żółciowy

Artykuły na temat: kamienie woreczek żółciowy
 • Ten niewielki narząd jest odpowiedzialny za prawidłowe trawienie tłuszczów. Jego pracę mogą zaburzyć błędy dietetyczne i wahania poziomu hormonów. Sprawdź, czy odpowiednio dbasz o pęcherzyk żółciowy, i co mu szkodzi.

 • ...​Woreczek żółciowy odrywa ważną rolę w trawieniu. Bywa jednak, że musi zostać usunięty, a organizm mimo to funkcjonuje bez zarzutu. Jak zatem wygląda prawda o woreczku żółciowym? Jest konieczny czy zbędny?

 • Woreczek żółciowy odgrywa ważną rolę w trawieniu. Jego wycięcie to ostateczność.

 • Kiedy czujesz ból po prawej stronie pod żebrem, zwłaszcza po obfitym posiłku, sądzisz, że te charakterystyczne dolegliwości spowodowane są niedomaganiem wątroby. Tymczasem to nie ona. Za ucisk i ból odpowiada pęcherzyk żółciowy, a właściwie kamienie, które w nim powstają, gdy nie dbamy o właściwą dietę na co dzień. Jadamy za obfite i zbyt tłuste posiłki lub przeciwnie – stosujemy głodówki...

 • ...woreczek żółciowy wraz z zalegającymi w nim złogami. Zaleca się to także dlatego, że woreczek z powikłaniami ma tendencje do rakowacenia. Operacja może być przeprowadzona tradycyjną metodą(...) Pani Alina (56) zgłosiła się do mnie po nocnym ataku bólu związanym z kamieniami żółciowymi. Okazało się, że pojawił się po zjedzeniu obfitej...

 • ...na niestrawność i kolki, poproś lekarza rodzinnego o skierowanie na USG. Badanie wykaże, czy ich przyczyną jest chory woreczek żółciowy. Zioła i leki: poprawią trawienie i złagodzą ból Gdy(...) o zjedzeniu lekkiego śniadania. Na czczo w pęcherzyku znajduje się zbyt mało kwasów żółciowych, przeważa cholesterol. To z niego mogą się wytrącić kamienie. Konsultacja: Dariusz Kuś...

 • Recepty zakonników na problemy z woreczkiem żółciowym należą do najskuteczniejszych metod naturalnych. Wypróbuj i przekonaj się sama!

 • Kamienie w woreczku żółciowym

  Nieodpowiednia dieta oraz dodatkowo czynniki ryzyka wpływają na odkładanie się w drogach żółciowym złogów, które określa się jako kamienie w woreczku żółciowym.

 • Nieodpowiednia dieta oraz dodatkowo czynniki ryzyka wpływają na odkładanie się w drogach żółciowym złogów, które określa się jako kamienie w woreczku żółciowym.

 • Kamica żółciowa - lepsza laparoskopia czy tradycyjna operacja?

  ...wspomaga trawienie tłuszczów. U zdrowego człowieka żółć ma formę płynną. Czasem jednak zaczynają wytrącać się kryształki cholesterolu i soli żółciowych, które tworzą złogi (kamienie) żółciowe. Mają(...) żółciowym. Złogi miały 1,5 mm. Z tego powodu pacjentka trafiła do mnie na konsultację. Powstawaniu kamieni żółciowych sprzyjają m.in.otyłość, podwyższony poziom cholesterolu we krwi, dieta bogata...

Dyskusje na temat: kamienie woreczek żółciowy
 • Re: Uratuj woreczek żółciowy, zanim będzie za późno

  Ale te soki nie dostają sie do woreczka żółciowego tylko do żołądka, więc jak mogą rozpuszczać kamienie w woreczku żółciowym ?

 • Re: Uratuj woreczek żółciowy, zanim będzie za późno

  Większych bzdur nie czytałam. Nie róbcie takiej kuracji!!!! Schodzące kamienie i złogi z woreczka mogą zatkać przewód żółciowy, a to jest bardzo niebezpieczne. Często dochodzi do zapalenia wątroby albo trzustki. Poza tym z moczem schodzą kamienie nerkowe, a nie żółciowe!!!!

 • Re: Kolka - jak jej uniknąć

  Mam kamienie żółciowe a mimo to nie przeszkadza mi to jeść tłuszczów bez ograniczeń każdego dnia. Ze dwa razy w roku odezwie się woreczek żółciowy ale najczęściej zdążę zjeść no-spę i po kłopocie(...) jajecznica z trzech jaj. woreczek nie reaguje. No ale jak zareaguje to można po ścianach chodzić z bólu jak w egzorcyście.