• Informacje na temat:

  kamica nerkowa a witamina c

Artykuły na temat: kamica nerkowa a witamina c
 • Różne rodzaje kamicy dają te same objawy, choć mają różne przyczyny. Każda z nich wymaga też innej diety....

 • ...(kilka – kilkanaście gramów dziennie) witaminy C mogą się pojawić biegunki, nudności i wymioty, zgaga, wzdęcia brzucha, bóle głowy, bezsenność, czy kamica nerkowa. Z kolei nadmiar kwasu foliowego(...) Do czego potrzebne są nam witaminy? Do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Witamina D jest niezbędna kościom, które bez niej nie potrafią efektywnie wbudowywać wapnia, są zatem...

 • Kamica nerkowa jest jedną z najczęściej występujących chorób układu moczowego. Może pojawić się w każdym wieku, jednak najczęściej objawia się między 30. a 50. rokiem życia.

 • Ma mnóstwo witamin i składników mineralnych. Dlaczego zatem tak rzadko gości na naszych stołach?

 • Szpinak nie dla wszystkich!

  Szpinak jest warzywem bogatym w wiele witamin. Ma też dużo przyswajalnego żelaza, manganu, magnezu, miedzi, wapnia, fosforu i jodu, a także niezbędnych makroelementów, jak sód, czy potas.

 • W starożytnym Rzymie nać selera widniała na monetach, a w starożytnej Grecji uznawano go za najlepsze lekarstwo na silne wzburzenia. Seler jest źródłem witaminy A, E, PP, witamin z grupy B i C. Zawiera także kwas foliowy, beta-karoten, wapń, potas, magnez, żelazo oraz cynk. Wśród warzyw korzennych seler posiada najwięcej fosforu. Ten biały nieefektowny korzeń ma tak dużo właściwości zdrowotnych, że warto używać go w kuchni przez cały rok.

 • ...witamina D. Kiedy nerki nie pracują prawidłowo, we krwi kumulują się zbędne substancje, które powinny być wydalone. Dzięki szybkiej diagnozie, leczenie farmakologiczne i zmiana diety powinny być skuteczne. Poza niewydolnością nerek, niebezpieczna jest też kamica nerkowa. Dochodzi do niej, gdy w wyniku wytrącania się substancji zawartych w moczu powstają złogi i są za duże, by być wydalone...

 • ...(PoChP), tarczycy, cukrzyca, kamica nerkowa, reumatyzm, zaburzenia wchłaniania oraz długotrwałe przyjmowanie pewnych leków (sterydów, heparyny, antyestrogenów). Miłośnicy kawy także powinni uważać(...), potrzebna jest witamina D3. Dostarczy nam ją słońce (wystarczy 15 min bez zabezpieczenia skóry filtrami ochronnymi) i codzienne spożywanie ryb mor skich (lub tranu). Przebywanie na świeżym powietrzu powinno...

 • Szparagi pomagają nam schudnąć

  Szparagi wciąż uważa się za warzywa wykwintne. A przecież jadano je w Polsce już w XVIII wieku. Wzmianka o nich znalazła się nawet w „Panu Tadeuszu”.

 • Lubię fasolę, ale nie gotuję jej zbyt często. Powód jest prosty: mam po niej wzdęcia. Słyszałam, że fasola jest bardzo zdrowa, ale nie wiem na czym to polega. Mnie ona szkodzi - napisała Irena Wasiak z Kudowy Zdroju.