• Informacje na temat:

  jak leczyć wysoki poziom estrogenów

Artykuły na temat: jak leczyć wysoki poziom estrogenów
 • Zaburzenia miesiączkowania, przybieranie na wadze i uciążliwe bóle głowy mogą być objawami zbyt wysokiego poziomu prolaktyny we krwi.

 • Mięśniaki się leczy!

  Ten rodzaj guzków ma aż 40 do 77% kobiet. Najczęściej pojawiają się między 30. a 40. r. życia, czyli wtedy, gdy poziom estrogenów jest jeszcze wysoki.

 • ...). A także rozwijać się w kierunku błony śluzowej do jej wnętrza (podśluzówkowe). Rzadziej są to tzw. guzy uszypułkowane, czyli jakby „na nóżce”. – Co je wywołuje? – Nie wiadomo. Sprzyja im wysoki poziom(...) – Każda miesiączka to dla mnie koszmar. Czyżbym miała początki menopauzy? – zastanawiałam się głośno w jego gabinecie. – Od jak dawna zdarzają się takie dolegliwości...

 • Są jednym z najczęściej trapiących nas schorzeń intymnych. Im więcej uda się nam o nich dowiedzieć, tym mniej będziemy się ich obawiać i… szybciej leczyć.

 • Ten rodzaj guzków ma aż 40 do 77% kobiet. Najczęściej pojawiają się między 30. a 40. r. ż., gdy poziom estrogenów jest jeszcze wysoki. Wtedy właśnie mogą najbardziej przeszkadzać.

 • ...żółciowe zaczynają odkładać się w organizmie. Niektórzy eksperci uważają, że jest to spowodowane przez podwyższony poziom estrogenów i progesteronu. Twoje ciało może być wrażliwe na wysoki poziom tych hormonów, a to może mieć wpływ na działanie wątroby. Może mieć również podłoże genetyczne - jeśli twoja matka cierpiała podczas ciąży na cholestazę, bądź szczególnie czujna. Jak diagnozuje się...

 • Do niedawna nawet część lekarzy uważała, że to dolegliwość wymyślona. Dziś są pewni – migrena jest chorobą. I wiedzą już, że napadowe bóle głowy uniemożliwiające normalne funkcjonowanie to najczęściej kobiecy problem. Jak mamy ich unikać, jak łagodzić objawy? Tłumaczy dr n. med. Maria Wysocka-Bąkowska, neurolog i migrenolog.

 • ...tarczycowego. ● Gdy w twoim organizmie spada poziom estrogenów, łatwiej o zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy. Może rozwinąć się tzw. podostre zapalenie gruczołu tarczowego. Sprzyjają mu przebyte(...) w dalszej kolejności może poprosić lekarz, by sprawdzić, jak niedoczynność tarczycy wpłynęła na organizm: poziom cholesterolu całkowitego i tzw. złego (LDL) oraz trójglicerydów we krwi, pomiar ciśnienia...

 • Objawy raka narządów kobiecych. Jak zapobiegać, jak leczyć

  ...ginekologiczne i kontrola poziomu cukru we krwi (pomaga wcześnie wykryć cukrzycę i ją leczyć). Rak sromu. Na ten rodzaj raka najczęściej zapadają kobiety po 70. roku życia, chociaż zdarza się także u pań(...) wykonywane w ramach programu „Wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych w rodzinach wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi i raka jajnika”. Ekspert: Jak...

 • ...hormonów przysadki mózgowej. Stężenia estradiolu (najaktywniejszy z estrogenów) poniżej 30 pg/mL oraz poziom FSH (hormonu folikulotropowego) powyżej 30 mIU/mL są charakterystyczne dla tego okresu(...). 3. Okres postmenopauzalny – stwierdza się wysoki poziom FSH i LH a obniżony estrogenów i progesteronu.