• Informacje na temat:

    ibuprofen

Artykuły na temat: ibuprofen
  • Preparaty dla maluchów mają przeznaczoną dla nich dawkę leku i odpowiednią postać, np. smacz nego syropu. Paracetamol stosować można od urodzenia, ibuprofen od 3. m.ż. Ibuprofen obniża gorączkę szybciej i na dłużej niż paracetamol. Profil bezpieczeństwa obu leków jest zbliżony. Jeśli w rodzinie ktoś chorował na astmę, nie zaleca się paracetamolu. Porada lekarza jest niezbędna...

  • ...w tego typu preparatach znajduje się jedna z dwóch substancji czynnych: paracetamol lub ibuprofen. Sprawdź, czym się różnią i w jakich sytuacjach którą z nich warto zastosować. Kiedy trzeba zacząć(...) gorączkującemu brzdącowi Gorączkującemu brzdącowi, który skończył 3 miesiące, możesz dać lek zawierający paracetamol lub ibuprofen. Wszystko zależy od tego, jaka jest przyczyna gorączki. Jeśli brzdąc ma...

  • ...gorączkę, ale też ból. Z kolei preparaty z ibuprofenem (np. Ibufen, Nurofen, Ibum) można podawać dzieciom dopiero powyżej 3. miesiąca życia. Oprócz obniżania temperatury i łagodzenia bólu działają one...

  • Lista farmaceutyków zakazanych w ciąży jest długa. Które mogą zagrozić dziecku? Ibuprofen, Naproxen, Aspiryna,...

  • Podaj dziecku środek przeciwbólowy, który zawiera paracetamol, np. Apap, Calpol, lub ibuprofen (powyżej 3. miesiąca życia), np. Ibufen, Nurofen, Ibum.

  • ...1. Leki. W łagodzeniu bólu stosuje się głównie doustne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), jak aspiryna, ibuprofen czy paracetamol lub działające...

  • Jestem alergikiem. Od czasu do czasu dokuczają mi bóle głowy i karku, zażywam więc paracetamol albo ibuprofen. Boję się jednak, że mogę sobie zaszkodzić....

  • Gdy boli cię głowa, sięgasz po jeden z leków z ibuprofenem. Ale czy wiesz, że dwa preparaty z tą samą substancją w środku wcale nie są sobie równe?

  • Podaj maluchowi właściwą dla jego wieku i masy ciała dawkę leku przeciwbólowego z paracetamolem lub ibuprofenem.

  • Jeśli brzdąc ma temperaturę powyżej 38,5°C, podaj mu lek przeciwgorączkowy z paracetamolem, np. Apap, Calpol, lub ibuprofenem (dla dzieci po 3. miesiącu), np. Ibufen, Ibum.

Dyskusje na temat: ibuprofen
  • Re: Jak wybrać dobry lek przeciwbólowy?

    ja niestety reaguje tylko na ibuprofen, apap jest dla mnie za słaby, kupuje raczej ibufen bo działa z nich wszystkich najdłużej.

  • Re: Jak bezpiecznie stosować leki przeciwbólowe

    W Polsce poleca sie na goraczke ibuprofen, ale z doswiadczeni wiem, ze najszybciej, na dlugo i skutecznie goraczke zwalcza paracetamol i jest on stosowany na zbijanie goraczki w krajach zachodnich. W dodatku jest mniej szkodliwy dla żoładka niż ibuprofen.

  • Re: Korzonki - ból -domowy sposób?

    W jakim odcinku kręgosłupa są dolegliwości? Zapalenie korzonków z reguły nie ma nic wspólnego ze stanem zapalnym ale jest spowodowane uciskiem krążka międzykręgowego na nerwy. Trzeba zrobić NMR kręgosłupa i leczyć operacyjnie albo rehabilitować się. Pomagają leki typu Ibuprofen, Paracetamol, maści rozgrzewające, ciepłe okłady np. z borowiny leczniczej.

  • Re: Chorujesz? To świetnie!

    Przeciez mowia w artykule ze aspiryna niedobra, to znaczy ze dobra. Paracetamol rozwala watrobe i moze doprowadzic do bialaczki a ibuprofen bardzo zle wplywa na jelita. Ja, jesli trzeba, biore aspiryne.

  • Re: Jak wybrać dobry lek przeciwbólowy?

    od tych łagodnych czyli od paracetamolu , po ibuprofen i dopiero sięgajcie po preparaty z kodeiną. I to jedynie wtedy kiedy trzeba.

  • Re: Słonecznik: Zanim podasz antybiotyk

    jak w każdym polskim domu, u mnie też zalegają w apteczce płatki słonecznika do ewentualnego zaparzenia w razie gorączki :) :) Internauci - APELUJĘ - zrzućmy się na jakiś ibuprofen dla dziennikarza i Destresan MAX - dla jego szefa

  • Re: Ciągłe bóle głowy, co pomoże?

    A to nawet nie wiedziałam, że są takie tabletki które zawierają i paracetamol i ibuprofen.... Dobre są?

  • Re: Pięć sekretów serca, które mogą uratować życie

    jeszcze ze trzy lata temu ibuprofen dobry na wszystko, teraz szkodliwy na serce , co inne leki się nie sprzedają, a tzw EKG spoczynkowe, to badanie rodem , ze średniowiecza, owszem pokazuje co się dzieje tu i teraz , wykaże przebyty zawał, ale nie poinformuje o zblizających się kłopotach

  • Re: Ciągłe bóle głowy, co pomoże?

    Ciągle mi głowa nie boli, ale zdarza się czasem, wtedy łykam paracetamol i ibuprofen i szybko ból przechodzi.

  • Re: Tajemniczy przeciek jelit. Obalamy mity

    Braki wit. B12 są powodowane poprzez stosowanie leków takich podst. które można kupić bez recepty. Takie jak paracetamol, ibuprofen, opiaty powodują że jest niszczona ta witamina. A ludzie obecnie wierzą i to bardzo w leczenie tabletkami, które nic nie dawają tylko trują.