• Informacje na temat:

  drożdżaki jamy ustnej

Artykuły na temat: drożdżaki jamy ustnej
 • Kandydoza. Jak rozpoznać i leczyć zakażenia drożdżakami?

  Kandydoza to choroba wywoływana przez drożdżaki, która pojawia się, gdy organizm osłabiony jest częstą antybiotykoterapią, a także nadmiarem cukru w diecie.

 • .... Zwiększone ryzyko zakażenia istnieje u osób po zabiegach chirurgicznych, ze sztucznymi zastawkami serca czy z cewnikami założonymi na stałe. Drożdżaki mogą też dostać się do krwioobiegu, wywołując stan zakażenia ogólnoustrojowego, czyli rozprzestrzeniać się na inne narządy. Zakażenia drożdżakowe są trudne w leczeniu. W powierzchownych zakażeniach pochwy lub jamy ustnej stosuje się leki w formie...

 • Kandydoza jamy ustnej jest to choroba grzybicza wywołana przez drożdżaka Candida albicans, którego obecność na błonach śluzowych wskazuje się u większości ludzi.

 • Kandydoza jamy ustnej jest to choroba grzybicza wywołana przez drożdżaka Candida albicans, którego obecność na błonach śluzowych wskazuje się u większości ludzi.

 • Sposób na bolące afty

  Wyglądają jak białe plamki na błonie śluzowej jamy ustnej. W gruncie rzeczy są to jednak owrzodzenia i mogą się umiejscowić na wewnętrznej powierzchni warg, na podniebieniu, na języku lub wokół niego.

 • Kuracje na pleśniawki, afty, zajady i opryszczkę

  Nawet małe zmiany w jamie ustnej są dokuczliwe dla malca. Podpowiadamy, w jaki sposób pomóc smykowi.

 • ...rumianku, liści szałwii i orzecha włoskiego. Łyżkę mieszanki gotuj 5 minut w 1/4 l wody. Ciepłym roztworem płucz usta kilka razy dziennie. Drożdżaki. Białawe plamy lub pasemka na ślu zówce jamy ustnej(...) zębów. Najpowszechniejszą postacią zmian jest zapalenie dziąseł. Kiedyś jego przyczyną bywał niedobór witaminy C i wapnia. Dziś obwiniać za to należy raczej brak higieny jamy ustnej. Jakie są tego skutki...

 • ...płukanie jamy ustnej w roztworze wody z solą lub sodą oczyszczoną. Ciemne pieczywo i kasze Witaminy z grupy B oraz cynk są konieczne, by organizm mógł bronić się przed zarazkami. Znajdziesz je(...) w grupach. Częściej mają je dorośli niż dzieci (u najmłodszych są to pleśniawki wywołane przez drożdżaki). Afty tworzą się np. w miejscu, gdzie uwiera proteza, gdy obgryzasz końcówki długopisów...

 • Biały nalot na języku jest najczęściej objawem grzybicy (zwanej kandydozą) w jamie ustnej. Ten stan powodują drożdżaki o nazwie(...) razem z tabletkami stosuje się płukanie jamy ustnej - odpowiada internista, dr Krystyna Knypl.

 • ...sprzyja palenie tytoniu, spożywanie alkoholu i słodyczy, niedobór żelaza, kwasu foliowego, cynku, witamin (B i C), stany zapalne w jamie ustnej i co najważniejsze - brak dbałości o higienę jamy(...)Grzybica języka - przyczyny Grzybicę języka wywołują najczęściej grzyby (drożdżaki) ze szczepu Candida - stąd też inne nazwy tej choroby - drożdżyca, kandydoza. Grzyby te normalnie bytują...

Dyskusje na temat: drożdżaki jamy ustnej
 • Re: Przywróć stopom zdrowie

  rzadkie grzybicze zakażenia układowe. Dermatologia: łupież pstry, grzybice skóry, grzybice paznokci, a także kandydozy jamy ustnej wywołane przez dermatofity i/lub grzyby z rodzaju Candida. Okulistyka: grzybicze zapalenie rogówki wywołane przez dermatofity i/lub drożdżaki.