• Informacje na temat:

  drożdżak skóry

Artykuły na temat: drożdżak skóry
 • Kandydoza. Jak rozpoznać i leczyć zakażenia drożdżakami?

  Kandydoza to choroba wywoływana przez drożdżaki, która pojawia się, gdy organizm osłabiony jest częstą antybiotykoterapią, a także nadmiarem cukru w diecie.

 • ...gluten) i staranna pielęgnacja podrażnionej skóry. Kilka razy dziennie należy smarować ją emolientami, które nie tylko natłuszczają, ale też regenerują uszkodzony naskórek. Gdy zmiany są bardzo(...) wynik alergii kontaktowej lub atopowego zapalenia skóry (AZS). ✔Sygnał złej pracy wątroby Do uszkodzenia wątroby może dojść z różnych przyczyn. Wśród najczęstszych eksperci wymieniają wirusowe zapalenia...

 • ​Grzybica skóry. Jak zapobiegać i jak leczyć?

  Grzybica skóry nie świadczy o braku higieny - to wyjątkowo zakaźna choroba. Łatwo się nią zarazić, często nawraca i może zaatakować praktycznie każdy fragment naszego ciała - popularne zajady (kandydoza kątów ust) to też grzybica.

 • ...​Łojotokowe zapalenie skóry to nie tylko dolegliwość nastolatków. Mogą na nie cierpieć niemowlęta, mogą i dorośli. Zawsze jest uciążliwe. Jak sobie radzić na różnych etapach choroby?

 • ...łuszczeniem się owłosionej skóry głowy, często towarzyszy temu zaczerwienienie i stan zapalny. Uważa się, że łupież jest związany z nadmiernym namnażaniem się grzybów drożdżakowych.Inne czynniki powodujące(...) Konsultacja medyczna - dr n. med. Andrzej Szmurło Grzybica pachwin To nazwa zakażenia grzybiczego w okolicy skóry pachwin. Scho rzenie częściej jest spotykane...

 • ...rozwojowi grzybów i drożdżaków. I nie pozwalać ich używać innym osobom – to uchroni je przed zakażeniem. Na osuszone przestrzenie nałożyć cienką warstwę maści (potem dokładnie umyć ręce). Jeśli po...

 • Mój 19-letni wnuk cierpi na AZS, atopowe zapalenie skóry. Od 2 lat jego choroba tak się nasiliła, że żaden lekarz nie może mu pomóc. Całe ciało pokrywają swędzące plamy-rany, które, mimo stosowania różnych maści, nie ustępują. Nie może spać, uczyć się. Helena D. ze Szczecina (ŻnG 3)

 • Wodne i alkoholowe wyciągi z liści pokrzywy od dawna stosowane są w medycynie ludowej jako środki wzmacniające włosy w łupieżu i łojotoku skóry. Mają antybiotyczny wpływ na wiele szczepów bakterii i niektóre rodzaje drożdżaków. A właśnie teraz, gdy nadchodzą długie słoneczne dni, wywołujące łupież pasożytnicze grzyby drożdżopodobne malassezia będą mieć najlepsze warunki do...

 • Z drożdżakami stykamy się niemal bez przerwy. Rodzaj Candida obejmuje bowiem ponad 350 gatunków grzybów. Znajdu ją się one w organizmach ssaków, ptaków, owadów, ryb. Występują np. w miodzie, nektarze i winogronach. Grzyby Candida zamieszkują w glebie, wodzie słodkiej i morskiej oraz... kurzu.

 • Grzyby najchętniej rozwijają się w ciepłych, wilgotnych okolicach ciała. Dlatego infekcje grzybicze najczęściej dotyczą skóry, stóp, paznokci i genitaliów.

Dyskusje na temat: drożdżak skóry