• Informacje na temat:

    drętwienie rąk po operacji kręgosłupa

Artykuły na temat: drętwienie rąk po operacji kręgosłupa
  • ...poruszanie myszą komputerową bez podparcia rąk niekorzystnie wpływa na nerw, który odpowiedzialny jest za sprawność palców. Nocnym objawem zespołu cieśni nadgarstka jest drętwienie ręki. Natomiast w dzień(...) – nie zwlekajmy z wezwaniem karetki. Przeciążony jest kręgosłup szyjny Drętwienie rąk nocą zwykle mija po zmianie pozycji – oznacza to wtedy, że śpimy na nieodpowiedniej poduszce. Gdy odpoczywamy...

  • Drętwienie dłoni często pojawia się wtedy, gdy trzymamy długo dłoń w niewygodnej pozycji, przez co przestaje do niej dopływać krew. Jeśli to uczucie pojawia się bardzo często, należy znaleźć przyczynę tej dolegliwości.

  • ...kręgosłupa, bólowi często towarzyszy drętwienie lewej ręki, aż do małego i serdecznego palca. – A kiedy te dolegliwości świadczą o poważnej chorobie? – drążyła pani Katarzyna. – Na przykład, gdy(...) oddechowego i pokarmowego. Stąd rozchodzą się mięśnie i nerwy, które mają początek w rdzeniu kręgowym. Na wysokości serca jest też piersiowy odcinek kręgosłupa. Gdy któraś z tych części źle...

  • Zawroty głowy lub drętwienie rąk i nóg to sygnał, by oznaczyć poziom cholesterolu we krwi i wykonać dopplerowskie USG szyi.

  • W chorobie Raynauda dochodzi do skurczu drobnych tętniczek w niektórych częściach ciała, zwykle w palcach rąk i stóp (ale także uszach czy nosie). Powoduje on zmniejszony napływ krwi do tych miejsc, uczucie drętwienia oraz zimna. Czas trwania ataku jest różny i może to być kilka minut lub wiele godzin.

  • Na cukrzycę choruję od 20 lat. Jak twierdzi lekarz neurolog, to właśnie ona uszkodziła mi nerwy rąk – od jakie goś czasu drętwieją mi one tak bardzo, że prawie straciłam w nich sprawność. Biorę leki, ale nie pomagają. W nocy nie mogę spać. Może ktoś mi coś poradzi? Teresa z woj. śląskiego (ŻnG 52/2015)

  • ...laptop na biurku? Napinasz wówczas mięśnie grzbietu oraz szyjnego odcinka kręgosłupa. Jeśli trwa to zbyt długo, może spowodować przykurcze, kręcz szyi, a nawet prowadzić do przemieszczania się krążków(...) elektromagnetycznych na organizm). Korzystasz z tabletu? Spraw sobie podstawkę zdrową dla kręgosłupa.