• Informacje na temat:

  dopuszczalna forma

Artykuły na temat: dopuszczalna forma
 • Większość z nas miażdżycę kojarzy wyłącznie z wysokim poziomem cholesterolu. Ale czy wiesz, że może ją wywołać również nadmiar homocysteiny? To aminokwas, od którego stężenia zależy tak naprawdę kondycja całego organizmu. Gdy jego ilość przekroczy dopuszczalną normę, mówimy o hiperhomocysteinemii. Taki stan może wynikać z tego, że chory posiada mutację genetyczną. Homocysteina nazywana jest dziś "cholesterolem XXI wieku".

 • Bilirubina występuje we krwi w dwóch formach - wolnej i sprzężonej. Podczas badania często analizuje się poziom bilirubiny całkowitej, czyli tych dwóch form wziętych pod uwagę razem. Jeśli jest jej zbyt dużo, oznacza to chorobę.

 • ...! Dodatkowo warto, byśmy unikały nadmiernego odchudzania się i nagłego spadku wagi, gdyż w tkance tłuszczowej produkowana jest pewna ilość estrogenów (dopuszczalna jest utrata maksimum 1 kg co(...) przez ostatnie 6 dni (podczas miesiączki) – z niską dawką estrogenów. Wiele przydatnych informacji znajdziesz np. na stronie: www.menopauza.pl...

 • Zewsząd jesteśmy otoczeni urządzeniami, które podłączone do zasilania emitują pole elektromagnetyczne (pole EM). PEM, czyli pole elektromagnetyczne jest to przestrzeń, w której siły elektryczne i magnetyczne wchodzą ze sobą w reakcję.

 • Przyjmując przewlekle leki, nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy na najlepszej drodze do uszkodzenia wątroby. Stąd potrzeba regularnych badań.

 • .... – Poza tym liczy się też forma. To, w jaki sposób wyrażasz teraz swoje zdanie jest niedopuszczalne. Przecież panią musiało to zabolało! Nie pomyślałeś o tym? – Eee tam – syn najwyraźniej nie...

 • Jeżeli często boli cię głowa, masz bolesne miesiączki, czujesz się osłabiona i nie jesteś zadowolona ze swojej cery, wypróbuj terapię olejem wiesiołkowym.

 • Zadbaj o to, by dostarczyć organizmowi wszystkich pierwiastków i witamin, a poczujesz się lepiej i... będzie to widać!

 • .... Pomoc otrzyma również część dzieci, uczęszczających m.in. do szkoły: muzycznej, plastycznej bądź baletowej. ● Informacje o programie „Wyprawka szkolna” można znaleźć na stronie Ministerstwa(...) podręczniki w ramach dotacji celowej dla szkół. ● Reforma, zapewniająca podręczniki szkolne za darmo wszystkim uczniom klas podstawowych i gimnazjalnych, została rozpoczęta w ubiegłym roku szkol nym...

 • Diety cytrusowe dla zdrowia i urody

  Są pyszne, proste i wielofunkcyjne. Schudniesz o jeden rozmiar i będziesz tryskać energią.

Dyskusje na temat: dopuszczalna forma
 • Re: co to znaczy kochać

  :))) Choć to też nieprawdopodobne. A rzeczywiście, czasem ta druga forma jest dopuszczalna, choć wyższość pierwszej jest niepodważalna. Druga to taka od biedy, że no niech tam, ostatecznie niech będzie. No(...) i ortografii (prawdopodobnie) ze wszystkich istniejących języków na świecie... często jest więcej niż jedna poprawna forma zapisu :D A sporo ludzi i tak robi błędy }: > Co do: wspomnianych napoi :) Zwrot

 • Re: Jaki będzie ślub Elizy i Trybsona?

  to już nie mogli dać Elżbieta, zamiast Elisabeth...w ogóle taka forma imienia jest dopuszczalna w Polsce?

 • Re: Dobra bielizna ukryje dodatkowe centymetry

  Forma "tą" jest dopuszczalna w języku potocznym. Nie popisałaś się Szanowna Tyldo znajomością zasad interpunkcji. Między wyrazem a wykrzyknikiem nie ma odstępu. Kropka w wykrzykniku zastępuje zbędną dodatkową kropkę kończącą zdanie. Chciał się ktoś popisać i nie wyszło ... składam wyrazy współczucia.

 • za daleko...

  blueberry , teście to forma dopuszczalna ale teściowie - poprawna. Podobnie z owym "aha" i "acha". Obie pisownie są dopuszczalne i obie uznawane za poprawne.

 • Re: Re: Re: Blondynki

  Brunetka też sie nie popisała. Poza oficjalnymi pismami i wypowiedziami ta forma jest dopuszczalna w języku potocznym, a z takim tu niestety mamy doczynienia. Poza tym dobre wychowanie nakazuje zwrot "Ty" pisać z duzej litery.

 • Trudna sprawa -lojalność

  Co do lojalności to właśnie się o nią pokłóciłam z Moim.Czy to jest nielojalnośc jak go obgaduję do mojej nalepszej przyjaciółki czy dopuszczalna forma odreagowania stresu? Na wódkę nie mogę iść to się Megi wyżale i mi się lepiej robi.

 • Re: Ot.Przygoda na chodniku.

  się polszczyzny jak nie mamy o niej pojęcia. Bo uwaga!! Ta forma jest dopuszczalna!! Niesamowite prawda?(...)"tę" policję. Jak już kolego z problemami nie tylko stylistycznymi. Jesteś zadufanym w sobie introwertykiem. ha ha ha. Przykładowe zdania: 1. Widziałem tę piękną kobietę. (Forma zgodna

 • bawić się facetami ...

  Nie, no macie złe podejście, zwłaszcza Ty Basiu :) chodzi o to, żeby to oni dawali nie dostając NIC w zamian. Żadnych uczuć, seksu, obiadków:) mogą co najwyżej podziwiać nasze piękno wewnętrzne i zewnętrzne. O ładnie się ubrać i umalować można- to jedyna dopuszczalna forma wyrażania wdzięczności za to, że będą stawać na rzęsach, żebyście poczuły się jak księżniczki:)))

 • Re: O patriotyzmie do Goreckiego

  Ksenofobia z greckiego - xenia oznacza gościnność. Jest to etymologicznie pewna fobia a wiec conajmniej niechęć do gościnności i do obcych, gdyz - xenos oznacza obcego w greckim cite. Wiec jak dla mnie patriotyzm jest jedna dopuszczalna forma ksenofobi w tzw poprawnym politycznie swiecie. Tutaj cytatów i prac mogłabym namnozyc na ten temat, ale liczy sie chyba nasze, osobiste zdanie.

 • Re: konkurs

  Magota, z tym "mi" i "mnie" to nie takie proste. Na początku zdania może pojawić się tylko forma "mnie", z kolei w środku zdania forma "mi" jest również dopuszczalna, czyli, tak jak zawsze w polskim języku, zależy. Czyli: "mnie się podoba", albo "to mi się podoba" Od tych językowych szaleństw można zwariować:) A co powiesz na taką historię: Na cmentarzu piękny, barokowy pomnik, smutny anioł