• Informacje na temat:

  definicja

Artykuły na temat: definicja
 • Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o nietrzymaniu moczu (NTM) mówimy, gdy dochodzi do wycieku moczu niezależnego...

 • Jak się leczy zaćmę i jakie są jej objawy?

  Zaćma – według medycznej definicji – to stopniowe, bezbolesne pogarszanie się wzroku. Chory źle widzi, zarówno z bliska, jak i z daleka. Nie da się tego poprawić za pomocą okularów. Uważa się, że zaćma jest chorobą ludzi starszych, po 65. roku życia. Tymczasem coraz częściej do lekarza zgłaszają się nawet osoby czterdziestoletnie, które zauważyły, że coraz gorzej widzą.

 • Według naukowej definicji nietrzymanie moczu (NTM) jest to niezależny od woli wyciek moczu, który stanowi problem higieniczny i społeczny. Na NTM cierpią przedstawiciele obu płci, jednak znacznie częściej problem dotyka kobiet. Aż połowa pań po menopauzie uskarża się na nietrzymanie moczu

 • Słowo „sepsa” budzi w wielu ludziach lęk, wręcz przerażenie. Nic dziwnego. Już od czasów starożytnego Egiptu zajmowano się tym groźnym zjawiskiem. Efektem ostatnich badań jest nowa definicja sepsy oraz zastąpienie dotychczasowych standardów postępowania nowymi...

 • ...ożywają Kiedy następuje śmierć? Niegdyś uważa- no, że wraz z ustaniem oddychania i krążenia. Z rozwojem metod podtrzymywania oddechu i krążenia ta definicja bywa niewystarczająca. Od 1968 r. za...

 • Jeśli ty lub ktoś z twoich bliskich chorujecie na cukrzycę, od września br. macie prawo do bezpłatnego leczenia nowoczesnym lekiem antycukrzycowym – analogiem insuliny glargine (w ramach państwowej służby zdrowia).

 • Głuchota czuciowo-nerwowa, zwana też starczą, jest coraz większym problemem u osób po 50. roku życia. Wśród osób między 65. a 75. r. życia cierpi na nią 6-10 proc. U części z nich ubytek słuchu jest efektem starzenia się organizmu, u innych – schorzeń ogólnoustrojowych. Głuchota starcza Jej definicja mówi, że jest to postępujący z wiekiem ubytek słuchu, spowodowany zmianami...

 • Zespół metaboliczny (zwany też zespołem X) nie jest odrębną jednostką chorobową, lecz grupą czynników zwiększających ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.

 • ...produkt spożywczy, który początkowo powstał po to, by uzupełniać ilość witamin i składników mineralnych w diecie – mówi prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska. – Jednak z czasem ta definicja została...

 • W maju w trakcie badań kontrolnych stwierdzono u mnie zaćmę. Już wcześniej gorzej widziałam,...

Dyskusje na temat: definicja
 • Re: Zależy mi na dwóch mężczyznach jednocześnie

  Więc postaraj się proszę i napisz... czym jest seks ? Czynności zaspokajające popęd płciowy. Wystarczy taka definicja?

 • Re: Wiemy, kto poprowadzi Meghan do ołtarza. To nie był oczywisty wybór

  Owszem, bedzie, mimo ze z ludu, nie z arystokracji. W marcu tego roku królowa Elzbieta II wyrazila zgode na to malzenstwo. Gdyby nie wyrazila, a Harry Windsor mimo wszystko sie ochajtal, to stracilby prawo do ewentualnego przejecia tronu. Aktualnie jest szósty w kolejce.

 • Re: Zależy mi na dwóch mężczyznach jednocześnie

  Więc postaraj się proszę i napisz... czym jest seks ? Czynności zaspokajające popęd płciowy. Wystarczy taka definicja? Seks bez "zaspokojenia popędu " czyli orgazmu, seksem nie jest ?

 • Re: Wiemy, kto poprowadzi Meghan do ołtarza. To nie był oczywisty wybór

  Owszem tez, ale raczej panna w zaawansowanym wieku, kiedy raczej wiekszosc kobiet jest juz zamezna. Panna w mlodym wieku bez wahania daje przed nazwiskiem miss. Starsza panna czesto sie juz krepuje i zamienia to na ms.

 • Re: Co mozna myslec o facecie po 40-ce, ktory nie ma nic?

  Definicja: Rozwiedziony facet nie nadaje się na partnera ponieważ nie ma kasy nie ma auta nie ma domu/mieszkania ma alimenty i z powodu tych wszystkich przypadłości nie jest zdolny do żadnych uczuć nieodzownych w każdym udanym związku ;)

 • Re: Wiemy, kto poprowadzi Meghan do ołtarza. To nie był oczywisty wybór

  Dziennikarze nie znaja angielskiego. Skrót Ms przed nazwiskiem kobiety oznacza, ze kobieta ta nie chce ujawniac swojego statusu matrymonialnego. Ms oznacza, ze nie wiadomo, czy mamy do czynienia mezatka czy rozwiedziona. Sama panna to miss. Meghan Markle w zadnym razie nie moze byc miss, bo byla juz kiedys mezatka, a obecnie jest rozwiedziona. Panna (miss) to kobieta niezamezna, bez zadnych historii malzenskich. Harry Windsor zeni sie z panna z odzysku, czyli ms.

 • Romantyczność - czym jest dla Was?

  No właśnie, czym jest dla Was romantyczność? :) Dla mnie romantyczność to dbanie o drugą osobę i sprawianie, żeby ta nasza druga połówka codziennie czuła się wyjątkowa. A jaka jest Wasza definicja romantyczności? Facet lub kobieta o jakich cechach, zachowaniu są wg. Was romantyczni? Porozmawiajmy o tym :)

 • Re: Jaka jest definicja miłości według Willa Smitha?

  ale przecież on jest scjentologiem.... :P

 • Re: Zależy mi na dwóch mężczyznach jednocześnie

  Więc postaraj się proszę i napisz... czym jest seks ? Czynności zaspokajające popęd płciowy. Wystarczy taka definicja? Seks bez "zaspokojenia popędu " czyli orgazmu, seksem nie jest ? Nie czepiaj się szczegółów dobra. Czynności mające na celu zaspokojenie popędu płciowego - lepiej? Udaj się do seksuologa, żeby Ci wyjaśnił co i jak.

 • Re: Jaka jest definicja miłości według Willa Smitha?

  Jak to "nie jest ważne, w co kto wierzy, tylko - jakim jest człowiekiem"? - przecież to, w co wierzymy właśnie WARUNKUJE to, jakimi jesteśmy ludźmi! Postępujemy według wzorców, które uważamy za słuszne. Nasza wiara jest więc nierozerwalna z naszym postępowaniem. Jest jak klucz w grze zwanej życiem. Czy się mylę? W przeciwnym razie wygląda to na na "schizofrenię życiowo - wyznaniową"