• Informacje na temat:

  dawka leku

Artykuły na temat: dawka leku
 • Wielu pacjentów chorych na cukrzycę doczekało się wreszcie refundacji insuliny glargine, którą stosuje się w leczeniu cukrzycy typu II, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci powyżej 6. roku życia. Lek obniża poziom cukru we krwi.

 • Jadę z córką i wnuczką w góry. Problem w tym, że 12-latka ma cukrzycę i musimy często badać jej poziom cukru. Podobno można to robić telefonem, bez kłucia. Czy to naprawdę możliwe?

 • Kilka lat temu (teraz mam 58) zapadłam na nerwicę lękową. Mam paraliżujące ataki paniki, do tego nerwicę natręctw i negatywne myślenie o sobie. Próby leczenia u psychiatry nie dały efektu. Ostatnio brałam Afobam. Wróciłam do pracy, ale z trudem sobie radzę, nie mam też wsparcia w rodzinie. Elżbieta z Dąbrówki (ŻnG 47)

 • Bardzo boisz się bólu podczas porodu? Rozważ, czy nie warto zdecydować się na podanie leku znieczulającego. Nasz specjalista odpowiada na najczęstsze pytania zadawane przez przyszłe mamy.

 • Podaj maluchowi właściwą dla jego wieku i masy ciała dawkę leku przeciwbólowego z paracetamolem lub ibuprofenem.

 • Zaczyna się od pieczenia i bólu. Objawy infekcji pęcherza są dokuczliwe, dlatego szukasz leku, który usunie je szybko. Czy wierzyć reklamom, że poczujesz ulgę po jednej tabletce? A preparaty pomogą pozbyć się infekcji? Odpowiada lek. med. Jan Karol Wolski, urolog.

 • Zwykle źródłem wiedzy o leku są informacje od lekarza i z ulotki w opakowaniu. Ale warto też uwzględnić różne okoliczności. Na ciśnienie Dobranie leku...

 • ...ta przebiega tak ostro, że wręcz zagraża życiu. Paracetamol uszkadza wątrobę, powodując jej martwicę. Dawka, która do tego prowadzi, jest na szczęście duża i raczej rzadko się zdarza, by ktoś zażył aż tyle leku – ale jest to możliwe. Często bowiem nie wiemy, jaka substancja chemiczna występuje w danym preparacie – a paracetamol można kupić w aptekach pod wieloma nazwami. Dobowa maksymalna dawka...

 • ...pozbyć się bólu. Najczęściej łykamy wtedy większą ilość tabletek. – To błąd! Większa dawka wcale nie oznacza szybszego działania leczniczego. Kilkukrotnie natomiast zwiększa ryzyko wystąpienia działań(...) przyjmujemy. Skąd czerpać te informacje? Wystarczy dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do leku! Robi to tylko 20-30 proc. Polaków, choć nawet popularna formułka z reklamy nam o tym przypomina. – Czytanie...

 • Wybór leku lepiej skonsultuj z pediatrą.

Dyskusje na temat: dawka leku
 • Re: Jak nie zachorować w zimie?

  tak, na mnie działa. a miałam naprawdę potworny ból gardła, a po za użyciu UNIBENU naprawdę poczułam ulgę. oczywiście na ulotce jest wskazana dawka, nie można przesadzać z psikaniem. ale warto spróbować tego leku. Wiadomo na każdego wszystko inaczej działa. ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

 • Re: Dbaj o włosy latem

  Zawsze wzmacniam swoje włosy biotebalem, to najlepsza kuracja dla osłabionych włosów. Dawka leku jest odpowiednia, by móc skutecznie zadziałać.

 • Re: Selen na tarczycę?

  taki - Euthyrox taka dawka, wynik taki - taka dawka - i następny - w ciągu godziny przerzuca z 10 osób. Średnio rozgarniętego licealistę z odpowiednią instrukcją można by postawić na jego miejsce(...) wystarczać. "Chińczyk" powiedział , że nie może nagle odstawić bo organizm się do tego leku przyzwyczaja i przy nagłym odstawieniu wariuje. Ale w pół roku zmniejszyła dawkę o 3/4 a w ciągu następnego

 • Re: Pięć sprawdzonych sposobów na zdrową tarczycę

  przeciwbólowych i nasennych, chroniąc organizm przed możliwym zagrożeniem wystąpienia uzależnienia od środków przeciwbólowych, czy leków nasennych. Prawidłowo dostosowana dawka leku w postaci hormonów tarczycy

 • Re: Tabletki (nie)na wszystko

  Przypominamy, że maksymalna dopuszczalna dawka to 8 tabletek na dobę (dla osoby dorosłej). W przypadku przedawkowania leku prosimy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

 • Re: Tabletki (nie)na wszystko

  Spożycie takiej ilości leku może być faktycznie bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Przypominamy, że maksymalna dopuszczalna dawka to 8 tabletek na dobę (dla osoby dorosłej) przy zachowaniu 4-godzinnych odstępów między dawkami. W przypadku przedawkowania leku prosimy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

 • Re: i co zrobic ?

  zastraszajace, to malo powiedziane - lekarze wypisuja leki wykluczajace sie nawzajem; a wracjac do insuliny, pani w aptece powiedziala, ze gdyby dzienna dawka leku byla wieksza, to .. nie placilabym nic - przy nastepnej wizycie zazycze sobie, zeby lekarz wypisal mi wieksza dawke - czy to nie jest paranoja ?

 • Re: i co zrobic ?

  niestety to jest paranoja i lacze sie z toba w bolu tego absurdu :( zastraszajace, to malo powiedziane - lekarze wypisuja leki wykluczajace sie nawzajem; a wracjac do insuliny, pani w aptece powiedziala, ze gdyby dzienna dawka leku byla wieksza, to .. nie placilabym nic - przy nastepnej wizycie zazycze sobie, zeby lekarz wypisal mi wieksza dawke - czy to nie jest paranoja ?

 • K...wa!!!!

  O jezu.. współczuje Ci.. i nie dziwie sie ze wsciekła jestes. tez bym była.. ale to prawda dziadkowie podchodza z wiekszym luzem.. a nawet mała dawka jakiegos leku moze wyrzadzic wielka krzywde.. gdzie wyobraznia. wytłumacz mu czym to sie mogło skonczyc...

 • Grypa A wokol nas...

  dawka:((, wiec nie moga przyjmowac:(( Kiedy bylam jeszcze w Polsce w moich okolicach byla epidemia sepsy...To jest dopiero straszna choroba! Gdyby jedna dziewczyna przyjela ta dawke witaminy C w dzien, gdy zle sie poczula, dzis by zyla...Ale nikt nie poleci leku, ktory kosztuje 5zl...