• Informacje na temat:

  dawek alkoholu

Artykuły na temat: dawek alkoholu
 • Jeśli spodziewasz się dziecka, nie wierz, że lampka czerwonego wina do obiadu poprawi Ci morfologię, a ciemne piwo wspomoże laktację. Rozwijającemu się płodowi może zaszkodzić każda ilość alkoholu, a konsekwencje dziecko będzie odczuwać przez całe życie.

 • Ograniczono im znacznie ilość tłuszczu, czerwonego mięsa, słodyczy, słodkich napojów i alkoholu. Wyniki? Tylko dieta DASH spowodowała spektakularne efekty: obniżenie ciśnienia skurczowego średnio...

 • Najbardziej szkodliwe jest nadużywanie alkoholu i leków. Niebezpieczne są też zakażenia wirusami typu B i C.

 • Pani Agnieszka (44 l.) zwróciła się do mnie, bo zaniepokoił ją fakt, że po wypiciu gorącego napoju lub kropli alkoholu na twarzy pojawiają się silne rumieńce, kształtem przypominające rozłożone skrzydła motyla.

 • To nie przypadek, że jesienią, zimą i wczesną wiosną najczęściej dopada nas smutek, spada nastrój i samoocena. Towarzyszy temu brak energii. Nic nam się nie chce, a ratunku szukamy w pochłanianych słodyczach lub w alkoholu.

 • ...trzech gramów na kilogram masy ciała, ale dla małych dzieci jest ona zdecydowanie niższa. Dla porównania: w przypadku alkoholu wynosi od 6 do 8 gramów na kilogram masy ciała, a cukru – 50 gramów(...) żąda kolejnych dawek tej substancji – mimo że jest ona dla niego szkodliwa.

 • Przywykliśmy uważać, że czerwone wino jest dobre na serce. Lampka koniaku? Też mu służy. Jak jest naprawdę? Rzeczywiście, wiele obserwacji świadczy o tym, że umiarkowane picie alkoholu, tj. 20 g dla mężczyzn i 10 g dla kobiet dziennie, obniża ryzyko chorób serca i naczyń. Że przy tej dawce maleje ryzyko choroby niedokrwiennej i niewydolności serca, udaru mózgu. 10 g alkoholu (100 proc.) to ok...

 • ...lekarza. Potem zostaje się minimum pół godziny pod obserwacją. Ale przez 24 godziny po szczepieniu trzeba unikać wysiłku, alkoholu, gorącej kąpieli i alergenów. Na czym polega kuracja? – Raz w tygodniu otrzymuje się podskórny zastrzyk. Zaczyna się od dawek minimalnych, które potem stopniowo się je zwiększa. Szczepionka sprawia, że organizm po pewnym czasie blokuje rozwój związków...

 • ...i herbatka z dziurawca. Proszę też unikać soku żurawinowego, alkoholu i aspiryny. Mogą nasilać działanie przeciwzakrzepowe leku, a to prowadzi do krwawień.

 • ...podporządkowania terapii regułom czasu i dawek obowiązuje także przy wykorzystaniu pozostałych działań benzodiazepin: nasennego (stosowanego we wszystkich specjalnościach medycznych), przeciwdrgawkowego (w psychiatrii i neurologii) i rozluźniającego mięśnie (w neurologii i anestezjologii). Nadużywanie benzodiazepin powoduje uzależnienie i konieczność przyjmowania coraz wyższych dawek, aby uzyskać ten sam...

Dyskusje na temat: dawek alkoholu
 • Re: Jak oczyścić organizm z toksyn?

  Najprostsze sposoby na oczyszczenie organizmu to: unikanie dużych dawek kofeiny, alkoholu oraz produktów wysokotłuszczowych oraz wysokowęglowodanowych - daje to bardzo pozytywne efekty dla zachowania zdrowia oraz stabilnej masy ciała. Poleca się natomiast zwiększenie spożycia warzyw, owoców, najlepiej w postaci surowej, lub samodzielnie przyrządzonych soków.

 • Re: Jak oczyścić organizm z toksyn?

  Najprostsze sposoby na oczyszczenie organizmu to: unikanie dużych dawek kofeiny, alkoholu oraz produktów wysokotłuszczowych oraz wysokowęglowodanowych - daje to bardzo pozytywne efekty dla zachowania zdrowia oraz stabilnej masy ciała. Poleca się natomiast zwiększenie spożycia warzyw, owoców, najlepiej w postaci surowej, lub samodzielnie przyrządzonych soków. a ja polecam metodę Michała

 • Re: Borys Szyc szczerze o uzależnieniu od alkoholu

  To że masz taki dylemat to znaczy że jesteś świadomy zagrożenia i bardzo dobrze, co do zaprzeczania: to są naturalne mechanizmy obronne które alkoholik w sobie wyrabia do perfekcji, ale jeśli tak pijesz już dłuższy czas i nie zwiększasz dawek ani częstotliwości to nie jest źle, tak naprawdę jak zaliczysz pierwszy ciąg i będziesz miał zespół abstynencyjny to witamy w klubie.

 • Re: Duża, biała, mrożona

  a mięsień piwny rośnie... i do tego cholesterol od codziennych dawek alkoholu, bo choć piwko dobre to jednak alkohol jest dla człowieka trucizną i na co dzień szkodzi.

 • Re: W ciąży nie piję

  "..Osoba pijąca alkohol regularnie nie musi wypijać bardzo dużych dawek, aby ryzykować uzależnieniem. Kobiety nie powinny przekraczać 20 g alkoholu (dwie standardowe porcje), a mężczyźni 40 g alkoholu dziennie (cztery standardowe porcje), nie więcej niż 5 razy w tygodniu. 3-4 piwa pite regularnie codziennie powodują ryzyko powstania szkód zdrowotnych, w tym uzależnienia..."

 • Re: Czy ona jest ćpunką?!

  w sobie są w zasadzie mniej szkodliwe od alkoholu etylowego (wbrew obiegowej opinii nie oddziałują silnie na wątrobę). Oczywiście to nie witamina C i jak to z używkami wiąże się z nimi pewne(...) się za nią jednak inne, dużo poważniejsze niebezpieczeństwo. Jak w przypadku większości używek z czasem jej działanie ulega osłabieniu, powodując konieczność zwiększania dawek (początkowa dawka to