• Informacje na temat:

  częste bóle jelit

Artykuły na temat: częste bóle jelit
 • Bóle brzucha, biegunki na zmianę z zaparciami… I to akurat wtedy, gdy zaczynają się wakacje. Zobacz, jak sobie z tym poradzić?

 • Częste przyczyny dolegliwoścI Gluten. Osoby uczulone na gluten powinny unikać produktów zbożowych z pszenicą, żytem, jęczmieniem, orkiszem i owsem. Można zastąpić je ryżem białym lub brązowym(...). Soki z kartonów słodzone są po prostu glukozą. Histamina. Wywołuje dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Jej poziom w organizmie wzrasta m.in. po serze pleśniowym, awokado i czerwonym winie. Laktoza...

 • Jak myślisz, co decyduje o twoim samopoczuciu? Relacje z innymi, pogoda, a może stan konta. To dobre odpowiedzi, jednak najnowsze badania wskazują, że spory wpływ na nasz nastrój mają również... drobnoustroje żyjące w jelitach. Wyjaśniamy, jak działa ten system i co zrobić, by mikroby pracowały na twoją korzyść.

 • ...✢ Odczuwasz kurczowe bóle w dole brzucha, a badania przewodu pokarmowego nie wykazują nic niepokojącego? Przy takich objawach, szczególnie jeśli dokuczają ci one regularnie, warto wybrać się do urologa, a także zrobić badanie ultrasonograficzne (USG) nerek oraz badania ogólne moczu. Może się bowiem okazać, że przyczyną twoich dolegliwości jest kamica nerkowa.

 • Jeśli chodzisz do toalety regularnie, wszystko jest w porządku. Ale luźne, częste stolce znaczą, że coś zakłóca pracę organizmu(...) i układem pokarmowym. Gdy podczas depresji w mózgu spada poziom serotoniny (hormonu dbającego o dobry nastrój), pogarsza się praca jelit. Zwiększa się też ilość kortyzolu, hormonu stresu...

 • Nieprzyjemne burczenie w brzuchu, częste – lub zbyt rzadkie – wizyty w toalecie, skurcze żołądka... Gdy te uciążliwe objawy pojawiają się zbyt często, mogą świadczyć o problemach z jelitami.

 • Na zespół jelita drażliwego cierpi co piąta osoba. Aż trzy czwarte z nich to kobiety.

 • Często czujesz kłucie w dole brzucha, szczególnie w sytuacjach stresowych? Masz wzdęcia, biegunki? To może być zespół jelita drażliwego (IBS).

 • ...prowadzi m.in. do niszczenia kosmków jelita cienkiego. Może ujawnić się w każdym wieku, nawet po 50. roku życia. Do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu powinny nas skłonić częste bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, biegunki, brak apetytu. Jeśli objawy nie są zbyt intensywne i nie wymagają szczegółowej diagnostyki, można zastosować dietę eliminacyjną, polegającą na unikaniu produktów zbożowych. Bóle...

 • Jeśli dokuczają Ci częste bóle brzucha, biegunki na przemian z zaparciami, przyczyną może być syndrom IBS.

Dyskusje na temat: częste bóle jelit
 • Re: Bóle brzucha: Wrzody czy alergia?

  U mnie stres i życie w pędzie bardzo źle działa na brzuch. Częste wzdęcia, skurcze i biegunki. to strasznie krępujące dlatego wspieram się debutirem, który poprawia perystaltykę jelit i łagodzi ból.

 • Re: Od tych pokarmów szybciej się zestarzejesz

  permanentne zmęczenie, bóle stawów, częste przeziebienia zeiązane ze słabą odpornością i wiele różnych dolegliwości. Powoli uczymy się, że organizm jest wspaniałą machiną potrafiąca samodzielnie dię bronić i tegulować. Jednak potrzebuje do tego właściwego odżywiania, a nie farszu do jelit w postaci papki trujących i bezwartościowych produktów. Mówisz, kiedyś ludzie solili miecho, piekli i zajadali