• Informacje na temat:

  czas przebywania

Artykuły na temat: czas przebywania
 • Czy to prawda, że wskakując do zimnej wody można... umrzeć? Owszem, zimna woda może nas zabić i to na kilka sposobów. Po pierwsze szok związany ze zmianą temperatury wywołuje odruch z nerwu krtaniowego. Chodzi o to, że zimna woda podrażnia zakończenia nerwowe w skórze, co wywołuje niekontrolowane, głębokie wdechy. Jeśli w tym czasie mamy twarz pod wodą, możemy się zachłysnąć, a wywołana tym...

 • Rodzice, których maluchy mają na skórze liczne znamiona i pieprzyki, zastanawiają się, czy ich maluchy mogą korzystać z kąpieli słonecznych. A może podczas plażowania znamiona należałoby zakleić np. plastrem? Nasz ekspert rozwiewa wątpliwości.

 • ...jemu pacjentów z alergią na pyłki, jad owadów, roztocza i czasami na pleśnie. Niestety, terapia trwa minimum 3 lata, a na wizyty trzeba się stawiać najpierw raz w tygodniu, a później co miesiąc(...) stężeniu danych alergenów w powietrzu. Jeśli będzie ich dużo, warto w tym czasie przebywać w pomieszczeniach zamkniętych, rzadko wychodzić na dwór – i tylko w okularach, które osłonią oczy. Nie powinno się...

 • Przed ciążą biegałam, więc mam silne oraz sprawne nogi. Tym bardziej więc nie mogę się nadziwić, że od pewnego czasu dręczą mnie skurcze nóg. Najgorzej jest w nocy. Czasem ból jest tak uciążliwy, że wybudza mnie ze snu i uniemożliwia ponowne zaśnięcie. Czy mogę jakoś sobie sama pomóc? Weronika (w 7. miesiącu ciąży) – Skurcze mięśni łydek mogą być spowodowane zaburzeniami gospodarki...

 • ..., w której nic się nie dzieje… Tymczasem to żywa tkanka, w której nieustannie zachodzi wiele procesów. Dowiedz się, jak możesz zadbać o kości, by wspomóc ich odnowę i uchronić przed osteoporozą(...) zasobne w wapń (zwłaszcza jedzone z ośćmi). Ile go potrzeba: Od 19. do 60. roku życia – 900 mg dziennie, w ciąży – 1050 mg , podczas karmienia piersią – 1700 mg l po 60

 • Nasz organizm w ponad 60 procentach składa się z wody, ale nie potrafi magazynować jej na zapas. Gdy podczas upałów tracimy więcej płynów, niż dostarczamy w pożywieniu, może dojść do groźnego dla zdrowia i życia odwodnienia. W jego wyniku zatruwamy się ubocznymi produktami przemiany materii. Aby do tego nie dopuścić, dorosły człowiek powinien wypijać...

 • ...włożyć na podróż pończochy uciskowe, które zapobiegną powstawaniu obrzęków i ułatwią prawidłowe krążenie krwi w nogach. Problem W czasie świąt będziemy sporo podróżować samochodem. Czy to nie zaszkodzi dziecku? W czasie świąt będziemy sporo podróżować samochodem. Czy to nie zaszkodzi dziecku? Ekspert odpowiada Wszystko zależy od tego, jak intensywne mają być te podróże...

 • Osoby cierpiące na choroby skóry powinny unikać przebywania na słońcu. Przed urlopem powinniśmy skontrolować znamiona na całym ciele.

 • W czerwcu 2016 wprowadzono nowe zasady opieki okołoporodowej dla kobiet po poronieniu, które poprawiają komfort przebywania w szpitalu. Dzięki nim kobieta nie będzie miała kontaktu z matkami, które urodziły zdrowe dzieci, zapozna się z informacjami np. o badaniach po poronieniu czy będzie mogła skorzystać z pomocy psychologicznej.

 • Skończyłam 67 lat. Od jakiegoś czasu mam problem, o którym wstydzę się powiedzieć lekarzowi. Nie jestem w sta nie spokojnie przebywać w mieszkaniu. Drażni mnie tupanie sąsiada, szczeka nie psa na ulicy, a w nocy nie mogę spać, gdy słyszę odgłosy windy. Czy to nerwica natręctw? Eliza z Malborka (ŻnG 22)

Dyskusje na temat: czas przebywania
 • Re: Jak bezpiecznie się opalać?

  Nic specjalnego nie robię. Jestem przez cały czas w ruchu, wędkuję i jestem spalony na brąz. Nie polecam całodziennego przebywania na nasłonecznionych brzegach rzek i jezior tym, którzy mają jasną cerę i słoneczko robi z nich różowe prosiaczki. Dla takiego typu urody to bardzo niebezpieczne. Lepiej niech spędzają czas na świeżym powietrzu pod parasolem.

 • Re: Co dzieje się z ciałem w trakcie wizyty w saunie?

  15 min. to maksymalny zalecany czas przebywania jednorazowego w saunie dla przeciętnego zdrowego człowieka. Skróć czas do 8-10 min i powtórz ze dwa, trzy razy, stopniując doznania. Dodatkowo, równie ważne, jak nagrzewanie, jest schłodzenie po saunie.

 • Re: Jak uniknąć MEGA kolejek do damskich toalet?

  To uwaga do projektujących nowe kluby i puby. Po postu damska toaleta powinna być większa i zawierać więcej kabin. Poza tym bardzo złym pomysłem jest umieszczenie lustra i umywalki w kabinie z ubikacją. To wydłuża czas przebywania kobiety w toalecie. Kabiny powinny być osobno, a umywalki z lustrami osobno.

 • Re: Siedem pytań o... znamiona

  Mam i pojawiają się co jakiś czas następne... najczęściej od dłuższego przebywania na słońcu ale przecież nie będę latał do lekarza bo jak zaczną mi przy tym grzebać to szybko mnie załatwią!!!

 • Re: Jak uniknąć MEGA kolejek do damskich toalet?

  z ubikacją. To wydłuża czas przebywania kobiety w toalecie. Kabiny powinny być osobno, a umywalki z lustrami osobno. A w galeriach handlowych jest tyle kabin, a kolejki były, są i będą. Wydaje mi się, ze to dlatego, że pani się strasznie guzdrają w załatwieniu swoich potrzeb, a potem stoją i stoją przed lutrem po skorzystaniu z WC. A to szmineczka a to grzebyczek a czas leci.

 • Re: Samochód do jazdy w mieście: Jak znaleźć idealny?

  nawet przy braku ruchu, np. w nocy, przedłużając tylko czas przebywania aut na ulicach,itd,itd

 • Re: co stosujecie przedopalaniem?

  podawac nazwy. potem nakładam BIODERMA 50. ta, tak...factor 50 bo 20,30 - to podstawowa ochrona ale nie wydłuża czasu przebywania na słońcu. Jak to sie oblicza: sama mogę coś błednie napisac to przekopiuję: jeżeli bez filtra u danej osoby rumień pojawi się po 20 minutach, to po zastosowaniu filtra z SPF = 15 czas ten wydłuży się do 15 x 20 minut i rumień rozwinie się wskutek przebywania na słońcu przez

 • Re: Brak kontaktu z naturą zwiększa ryzyko alergii i astmy

  w sterylnych warunkach to nie ma on kiedy nauczyć się co jest szkodliwe a co nie. Jęśli nie mamy możliwości regularnego przebywania na łonie natury to powinniśmy przynajmniej zadbać o to żeby dziecko nie(...) jednak nastawić się na kurację kilkumiesięczną(raz na jakiś czas)

 • Re: Seks ciekawostki

  Kiedys widziałem w letnim ogródku, pewnej restauracji X, dwóch grubasków, on i ona, oboje razem wazyli mniej więcej tyle co dzwon Zygmunta. Cały czas się chichrali, rozmawiali, kokietowali wzajemnie(...) raz, dzięki tym grubaskom, uzmysłowiłem sobie czym jest miłość, nie wygląd, nie fura i nie sztuczny lans, tylko autentyczna radość wynikająca z przebywania z drugą osobą.

 • Re: Małżeństwo niezależne

  przy określaniu długości pożycia małżeńskiego powinno się uwzględnić rzeczywisty czas przebywania razem. Jeśli ktoś widzi się z żoną godzinę dziennie to potrzebuje 400 lat małżeństwa aby dorównać innemu z 20 letnim stażem :)