• Informacje na temat:

    cukrzyca nie mogę przestać jeść

Artykuły na temat: cukrzyca nie mogę przestać jeść
  • Nie da się tej choroby zatrzymać. Ale nieleczona może odebrać wzrok, uszkodzić serce, nerki i nerwy. Walkę z nią zacznijmy od podstawowych badań krwi.

  • Schudnąć warto nie tylko ze względu na piękny wygląd i lepsze samopoczucie, ale przede wszystkim dla zdrowia. Nadwaga bowiem znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, a tak że nowotworów.

  • Każdy uczeń powinien zjeść w szkole posiłek. Najlepiej zdrowy, pełnowartościowy. Ale dzieci najbardziej lubią... słodycze, chipsy, pizze, gazowane napoje. Bywa, że marnują jedzenie(...) mnie przyzwyczajone do tego, żeby nie jeść śmieciowego jedzenia. Z domu codziennie zabierają do szkoły kanapki z ciemnego pieczywa i owoce.

  • ...prawego barku. Atakowi towarzyszą inne dolegliwości, np. wzdęcia, nudności lub wymioty. Może nas też zlewać zimny pot i dopaść uczucie niepokoju. Czasem po kilkunastu minutach ból sam przechodzi, ale bywa, że trzyma kilka godzin, powodując naprawdę ogromne cierpienie. Podczas ataku najważniejsze to rozkurczyć drogi żółciowe, przez które przeciska się kamień lub które zostały kamieniem zatkane W tym...

  • ...w jeszcze większy dół psychiczny. – I jeszcze ta wizyta u endokrynologa, który stwierdził, że za rok, najdalej za dwa mogę przestać chodzić, bo siądzie mi kręgosłup, biodra i kolana. Ale na koniec(...) jednak soki żołądkowe. Pani Alicja może teraz jeść jak ptaszek, czyli bardzo mało, a i tak czuje się najedzona. I chudnie. – To trochę dziwne uczucie, bo teraz nigdy nie czuję głodu i muszę pamiętać...