• Informacje na temat:

  cukry proste w jakich produktach

Artykuły na temat: cukry proste w jakich produktach
 • Nie słodzisz herbaty ani kawy, starasz się nie objadać ciastkami… Niby wyeliminowałaś cukier. A tu niespodzianka – on nadal jest w produktach, które zjadasz na co dzień!

 • .... Ograniczamy w niej pokarmy o dużej zawartości cukrów Fodmap – czyli takich, które szybko fermentują w jelitach, powodując dolegliwości. Jakie cukry szkodzą? Wystarczy rozszyfrować obco brzmiącą nazwę Fodmap: F – to fermentacja, O – oligosacharydy (wielocukry), D – disacharydy (np. laktoza), M – monosacharydy (np. fruktoza), P – poliole (alkohole cukrowe). Na szczęście na diecie Fodmap można jeść do...

 • Jakie trucizny kryją się w naszym jedzeniu

  ...totalny, dostępny w Polsce w kilkunastu produktach przeznaczonych do niszczenia chwastów. Rolnicy robią opryski glifosatem, aby po każdym zbiorze oczyścić pole z niepożądanych roślin - to zdecydowanie(...) w japońskich produktach, aby miały jakąkolwiek szansę wejść na europejski rynek. W 2014 roku natomiast zakazano licznych soli glinu, które wcześniej były stosowane w artykułach spożywczych, ponieważ...

 • Jeszcze niedawno mówiono, że dzieciom trzeba dostarczać dużo witamin C i A. Dziś to nieaktualne. Jak się okazuje, większość maluchów ma tych substancji pod dostatkiem, cierpi za to z powodu innych niedoborów. Sprawdź jakich.

 • Po posiłku czujesz dyskomfort, nieznośny ciężar w żołądku, masz wrażenie, że nagle przytyłaś, bo ubrania zrobiły się ciasne w pasie? Po co się męczyć – weź tabletkę, dolegliwości znikną w mig! Reklamy środków na trawienie obiecują rozwiązanie szybkie i proste. Kiedy i po które preparaty sięgać, by wspomóc organizm? Tłumaczy prof. Andrzej Dąbrowski z UM w Białymstoku.

 • Jeśli nie chcesz, nie musisz rezygnować ze słodkiej kawy czy ulubionego ciasteczka. Wystarczą tylko małe zmiany…

 • Jeżeli nie masz pewności, który produkt będzie najzdrowszy dla twojego dziecka, skorzystaj z podpowiedzi dietetyka.

 • Przekąski mogą uratować sytuację, gdy dziecko niecierpliwi się podczas spaceru. Pomagają też w nauce samodzielnego jedzenia. Sprawdź, czym możesz poczęstować swojego smyka.

 • Dieta probiotyczna

  ...tego porcję drobiu lub ryb, orzechów i ziaren. Łącz je z węglowodanami złożonymi - znajdują się w takich produktach, jak np. płatki owsiane czy chleb na zakwasie. W każdym z głównych posiłków uwzględnij produkty z bakteriami probiotycznymi. Dostarczają one również witamin i składników przeciwzapalnych. Świetnie regulują trawienie. Oto, w jakich produktach je znajdziesz: - naturalnie fermentowane...

 • Najzdrowszym sposobem na odzyskanie upragnionej figury jest dieta 1500 lub 1000 kcal opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Jej założenia są proste. Pilnujemy kaloryczności produktów podczas pięciu posiłków każdego dnia.