• Informacje na temat:

  co wywołuje zapalenie opon mózgowych

Artykuły na temat: co wywołuje zapalenie opon mózgowych
 • Zapalenie opon mózgowych dotyczy osłon, które otaczają mózg i rdzeń kręgowy. To błyskawicznie rozwijająca się choroba, w przypadku której bakterie przenikają przez ochronne opony i atakują mózg. Zwykle zapalenie opon mózgowych wywołane jest przez meningo- albo pneumokoki a efektem ich działania jest bakteryjne zapalenie opon mózgowych.

 • .... Powikłań po grypie może być więcej. Są to m.in. zapalenia płuc, opon mózgowych i mózgu. Wirus grypy może uszkodzić również nerki. Zdaniem specjalisty Poważnym(...) do serca wywołuje stan zapalny, który może prowadzić do zaburzeń pracy mięśnia. Rozprzestrzeniające się zapalenie uszkadza komórki serca, zmniejszając jego kurczliwość. Serce z coraz większym...

 • ...zapalenia ucha wewnętrznego należą m.in. uszkodzenie móżdżku, zapalenie opon mózgowych, upośledzenie lub nawet utrata słuchu czy trwałe uszkodzenie błędnika. Otolaryngolog dokładnie nas zbada. Najpierw(...) rentgenowskiego kości skroniowej. Po przeanalizowaniu wyników okazało się, że powodem dolegliwości jest zapalenie błędnika. Wyjaśniłem pacjentce, że jest on odpowiedzialny za koordynację ruchów...

 • ...objawy podobne do grypy: złe samopoczucie, osłabienie, bóle głowy, karku i mięśni. Z czasem, kiedy wirus zawędruje do komórek naczyń mózgowych i komórek nerwowych mózgu, dochodzi do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, a następnie do zapalenia mózgu. Zapalenie opon objawia się bardzo silnym bólem głowy ze sztywnością karku, gorączką przekraczającą 40ºC, zawrotami głowy, nudnościami i wymiotami...

 • Najczęściej kojarzone choroby przenoszone przez kleszcze to borelioza i zapalenie opon mózgowych. Babeszjoza występuje znacznie rzadziej, jednak ilość zachorowań na tę chorobę rośnie z każdym rokiem. Chorują na nią także psy i zwierzęta gospodarskie. Zachorowanie wywołuje pierwotniak Babesia.

 • Zapalenie gardła, zatok czy oskrzeli to najmniej groźne powikłania pogrypowe. Skutkiem nieleczonej czy źle leczonej infekcji może być także poważne zapalenie mięśnia sercowego czy niedowład mięśni. Wirus, który wywołuje tę chorobę, przedostaje się do wielu tkanek i narządów. Może je uszkadzać.

 • Boję się grypy, bo mój tata zmarł na zapalenie wsierdzia, dwa tygodnie po chorobie. Podobno...

 • Nazywa się ją także nagminnym zapaleniem przyusznic. U nastolatka płci męskiej lub dorosłego mężczyzny może stać się przyczyną poważnych problemów z płodnością.

 • Gdy boli Cię głowa, czujesz ucisk za oczami, a do tego masz tak zapchany nos, że wręcz nie możesz oddychać, zapewne cierpisz na zapalenie zatok.

 • Uaktywnia się zwykle przy osłabieniu odporności. Często po wychłodzeniu albo przegrzaniu organizmu. Opryszczkę wargową wywołuje wirus Herpes simplex typ 1–HSV1. Jest nim zarażonych ponad 80 procent z nas, ale choruje tylko połowa nosicieli.

Dyskusje na temat: co wywołuje zapalenie opon mózgowych