• Informacje na temat:

  co to jest zaćma

Artykuły na temat: co to jest zaćma
 • Tak objawia się zaćma

  Jest tak powszechną chorobą, że uważa się ją za naturalną konsekwencję procesu starzenia. Rozwija się powoli i bezboleśnie przez lata.

 • Pogłębiająca się z wiekiem wada wzroku jest często bagatelizowana. Pacjenci zwykle nie zdają sobie sprawy, jak łatwo można podnieść sobie komfort życia, decydując się na zabieg.

 • .... Widzenie staje się niewyraźne, a rejestrowane obrazy dają wrażenie oglądania ich przez matowe szkło. Nieleczona zaćma prowadzi do ślepoty. Niestety, nie istnieje żaden cudowny lek! Jedynym ratunkiem jest zabieg usunięcia zaćmy. Na szczęście jest zupełnie bezpieczny, wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. MP...

 • ...soczewki i dotyka głównie osób w wieku powyżej 60 lat. Zaćma może też być wywołana długotrwałym, wieloletnim przyjmowaniem określonych leków, np. glikokortyko- steroidów (potocznie zwanych sterydami), które przyjmuje się w przypadku astmy lub reumatoidalnego zapalenia stawów. Kolejną przyczyną zaćmy jest cukrzyca, zwłaszcza nieprzestrzeganie diety. Wreszcie do zaćmy może dojść w wyniku urazu głowy...

 • Czekam na operację zaćmy, mam astygmatyzm i jaskrę „z otwartym kątem przesączania”. Czy są to przeciwwskazania do operacji zaćmy? Leczę się też u kardiologa, mam arytmię, chorobę wieńcową, miażdżycę. Czy ta operacja jest konieczna, czy po niej będę musiała nosić inne okulary? Barbara, 70 lat.

 • ..., że choroba może pojawić się w młodszym wieku niż u osób bez cukrzycy, niekiedy nawet już w dzieciństwie. Kiedy zaćma jest na wczesnym etapie, prawidłowe leczenie i uzyskanie odpowiednich wartości(...) Sprawdź, czy jesteś w grupie osób, które powinny szczególnie kontrolować wzrok, by uniknąć tej groźnej dla niego choroby. Oto czynniki zwiększające ryzyko zaćmy: Wiek. W 90 proc. przypadków zaćma...

 • Zwana popularnie kataraktą, jest jedną z najczęstszych chorób oczu. W 90 procentach przypadków bywa wynikiem starzenia się organizmu, bo najczęściej dotyczy pacjentów w wieku 60-70 lat. Zdarza się jednak, że jest wadą wrodzoną. Choroba powoduje całkowite lub częściowe zmętnienie soczewki, ale nie dzieje się to z dnia na dzień (proces ten może trwać nawet kilka lat). Zaćma rozwija się zwykle po...

 • .... – Co to za choroba? – spytała swojego okulistę. – Polega na zmętnieniu soczewki. Skutkiem jest pogorszenie obrazu i widzenie za mgłą. Zaniedbana może prowadzić do utraty wzroku. Jedyny sposób(...) soczewkę o mocy odpowiedniej dla pacjenta. Operacja jest prosta, trwa ok. 15-20 minut. Robi się ją w miejscowym znieczuleniu, które podaje się w formie kropli do oczu. Obecnie najczęściej w trybie...

 • ...trwały? Mam 61 lat, ogólnie jestem zdrowa - przyznaje Maria B. z Rudy Śląskiej. Zaćma – według medycznej definicji – to stopniowe, bezbolesne pogarszanie się wzroku(...) ustrzec. Obecnie nie czeka się już, aż zaćma „dojrzeje” (czyli soczewka jest bardzo zmętniała), ponieważ operacje są na tyle bezpiecz ne, że można je wykonywać wcześniej. Zabieg trwa nie dłużej niż...

 • Zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej to choroby, które rozwijają się w ukryciu, stopniowo pogarszając widzenie. Jak je powstrzymać?

Dyskusje na temat: co to jest zaćma
 • Re: zaćma- leczenie, operacja?

  Ja jedynie słyszałam o nowej metodzie leczenia zaćmy, która jest o wiele bardziej precyzyjna, bo wykonuje się ją laserem femtosekundowym.

 • Re: Zaćma – objawy i leczenie

  moja babcia miała usuwaną zaćmę w Corten Medic w Radomiu - wcale nie musiała wyjeżdżać do Czech, wszystko jest na miejscu ;)

 • Re: zaćma- leczenie, operacja?

  Czy ktoś ma wiedzę gdzie w Warszawie lub okolicach można w miarę szybko my dokonać zabiegu pozbycia się zaćmy, do kogo trafić z lekarzy, kto jest najlepszy?

 • Re: Tak objawia się zaćma

  Mój znajomy miał operowaną zaćmę w Białymstoku u Michnowskiego i bardzo poleca tego doktora. Miałem okazję z nim chwilę porozmawiać i jest naprawdę przyjemnym człowiekiem.

 • Re: zaćma- leczenie, operacja?

  . Dodaję kontakt do Pani, która opiekuje się pacjentami z Polski i jest tłumaczem w klinice: +420 727 967 705 ,e-mail: michaela.zebrokova@agel.cz

 • Re: Tak objawia się zaćma

  Zaćma jest bardzo powszechną przypadłością i być może stąd takie kolejki na NFZ chociaż nie rozumiem sensu wysyłania ludzi do Czech. Osobiście wolałem zrobić to prywatnie i byłem w Białymstoku. Lekarz miły, przyjemny i przede wszystkich wyszło mnie to tanio i dobrze.

 • Re: zaćma- leczenie, operacja?

  Witam, czy ktos z Panstwa ma wszczepione soczewki wieloogniskowe? Jaki jest efekt, czy rzeczywiscie nie trzeba nosic okularow? Czy sa jakies efekty uboczne typu efekt halo? Mam 32 lata i na lewe oko widze juz bardzo slabo z powodu zacmy. Wlasciwie ciezar patrzenia spadl na prawe oko, na ktorym tez zreszta zdiagnozowano zacme. Mam zacme podtorebkowa tylna. Zastanawiam sie nad wyborem soczewek

 • Re: Zaćma – objawy i leczenie

  Zabieg zaćmy nie jest skomplikowany ani straszny jeżeli ma się odpowiedniego lekarza. Ja polecam doktora Michnowskiego z Białegostoku.

 • Re: Zaćma- gdzie bez kolejki usunąć zaćmę?

  Nie wiem czy tak bez kolejki to się da, ale na pewno prywatnie i za pieniadze jest szybciej. Ja jestem pod stała opieką dr Michnowskiego z Białegostoku i mam już wyznaczony termin zabiegu, jednak dopiero za jakieś kilka miesięcy.

 • Re: Ponad 800 tys. Polaków choruje na zaćmę

  Tylko dlaczego nie mówi się o tym, że zaćma jest skutkiem niedoboru Witamin, a zwłaszcza Vit.C (trzeba jej co najmniej 3xdziennie po 1000 mg, a nie 90 mg na dzień).