• Informacje na temat:

  co to jest za wynik

Artykuły na temat: co to jest za wynik
 • Nieprawidłowy wynik nie musi świadczyć o nowotworze, jest jednak ważnym sygnałem ostrzegawczym. Stanu zapalnego nie wolno lekceważyć.

 • ​Czy można sfałszować wynik badania DNA?

  Badania DNA to najdokładniejsza metoda ustalenia ojcostwa, wykorzystywana w sprawach alimentacyjnych, spadkowych oraz karnych. Czy ich wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny? Czy jest jednak jakiś sposób, aby je oszukać? To bardzo często zadawane pytania. Przyjrzyjmy się więc bliżej, jak to wygląda w praktyce.

 • ...to dobry wynik? – zapytała. – Nie rozumiem go, bo nie ma tu żadnej grupy. – Kiedyś stosowano skalę Papanicolau i kwalifikowano pobrane komórki do pięciu grup. Dziś stosuje się tzw. system Bethesda. Pani wynik: Bethesda LSIL nie jest dobry i oznacza ostry stan zapalny – wyjaśniłem. – A jaka to byłaby grupa wed ług dawnego wyniku cytologii? – Grupa III lub IV. – To straszne! – Ależ nie. Wykryto...

 • Wybierasz się na badania analityczne krwi i moczu? Przygotuj się, by zminimalizować ryzyko nieprawidłowego wyniku oraz błędnego rozpoznania choroby. Aż 3/4 błędów powstaje na etapie przedlaboratoryjnym na skutek niewiedzy pacjentów.

 • Pobierając poranną próbkę do badania, pierwszą porcję należy oddać do muszli klozetowej, aby opróżnić cewkę moczową z zanieczyszczonego moczu. Celem tego badania jest(...) poniżej. Co oznacza wynik BARDZO JASNA – duże rozcieńczenie moczu, np. w wyniku spożycia zbyt dużej ilości płynów. CIEMNIEJSZA...

 • Ciężar właściwy. Norma: 1018-1030 g/l Obniżony ciężar właściwy moczu świadczy o utracie ważnej funkcji, jaką jest zagęszczanie moczu. Może wystąpić przy przyjmowaniu leków(...) odczyn lekko kwaśny. Na wynik pH mogą mieć wpływ dieta oraz niektóre choroby. Odczyn zasadowy (pH 6 i wyższe) może być u osób na diecie wegetariańskiej, a także w przebiegu chorób zapalnych dróg...

 • ​Nieprawidłowy wynik badania prenatalnego. Co robić?

  Otrzymałaś nieprawidłowy wynik badania prenatalnego? Spokojnie, wcale nie musi to oznaczać, że Twoje dziecko jest chore. Jak najbardziej zrozumiałe jest jednak, że taki wynik może być dla Ciebie niejasny i martwisz się o zdrowie maluszka. Warto w takiej sytuacji skonsultować się z lekarzem genetykiem.

 • Test na ojcostwo - jak powinien wyglądać wynik?

  Rezultat badania, poza samą informacją o tym, czy dany mężczyzna jest czy nie jest ojcem dziecka, zawiera jeszcze profile genetyczne osób biorących w nim udział, słowną interpretację, informację o stanie próbek czy opis metody. Obecność tych elementów podnosi wiarygodność testu, pomaga zrozumieć, na czym to badanie polega oraz wyjaśnia, na jakiej podstawie laboratorium wydało swoją opinię.

 • ...​Próby wątrobowe wykonuje się głównie w kierunku określenia stanu wątroby. Jest to niezbędny organ do życia, dlatego w przypadku podejrzenia działania czynników drażniących zleca się badanie krwi pod tym kątem.

 • Badanie cytologiczne to jedyny sposób na szybkie wykrycie raka szyjki macicy. Dzięki niemu można wychwycić nawet najmniejsze zmiany które nie są onkologiczne, ale w przyszłości mogą się w nie przekształcić oraz stany nowotworowe we wczesnym stadium. Wtedy jest możliwość pełnego wyleczenia.

Dyskusje na temat: co to jest za wynik
 • Glukoza na czczo - nieprawidłowy wynik

  Zrobiłam sobie badanie krwi i wyszło mi, że mam nieprawidłowy wynik glukozy na czczo. Co zrobić gdy glukoza na czczo jest zaniżona?

 • Re: Co zmienia wyniki badań?

  Nie bardzo rozumiem. Zafałszowany jest chyba wynik wtedy, kiedy wystrzegasz się wszystkiego co jesz tylko dlatego, że idziesz na badanie. Powinno robić się badanie jedząc to co zawsze, nie będzie wówczas zafałszowane.

 • Re: Glukoza na czczo - nieprawidłowy wynik

  Gdy masz niski poziom glukozy po badaniu na czczo, to jest to hipoglikemia. Radzę powtórzyć badanie

 • Re: Co zmienia wyniki badań?

  A CRP nie. Dlatego, że badanie OB jest w zasadzie badaniem mechanicznym. W szklanej rurce mierzy się szybkość opadania krwinek w osoczu a wynik ocenia się wzrokowo na podstawie podziałki na szklanej rurce. Zjedzenie posiłku przed badaniem spowoduje zwiększoną obecność chociażby mikrokulek tłuszczu we krwi a to znacznie spowolni opadanie krwinek i tym samym znacznie zafałszuje wynik. Gdyby na

 • Re: Ciśnienie rozkurczowe – jak mierzyć?

  Mierzy się jak zawsze, wynik jest ważny :) Podwyższone rozkurczowe jest bardziej niebezpieczne niż skurczowe, powyżej 80sięciu powinno zaniepokoić.

 • Re: Jak utrzymać wagę?

  novoslim jest cudny mi także ppomógł i mam wrażenie że wyregulował pracę jelit dzięki temu przestałam brać tabletki na iBS no schudłam prawie 9 kg Pierwszy raz w życiu taki wynik :)

 • Re: Cytologia - jak odczytać wynik?

  Dla mnie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest pomoc w odczytaniu wyników przez kogoś bardziej doświadczonego, czyli w tym wypadku lekarza. Badanie histopatologiczne robiłam jakiś miesiąc temu w histamed w Gliwicach polecam serdecznie, bo wszystko od A do Z zostało mi wytłumaczone i nie zostałam z kwitkiem badań sama.

 • Re: Jak szybko schudnąć?

  szukałam skutecznego ale i zdrowego. Było to dla mnie bardzo ważne dlatego sprawdzałam składy i odrzucałam te które miały nie naturalne składniki. Wybrałam w końcu slimcea. Podziałały. Pozwoliły mi schudnąć bezpiecznie i skutecznie :) 12kg wynik to było i jest coś z czego jestem bardzo dumna i zadowolona.

 • Re: Cytologia - jak odczytać wynik?

  A co w takim badaniu jest szkodliwego?Chyba Pani glupota...