• Informacje na temat:

  co to jest włókniak

Artykuły na temat: co to jest włókniak
 • Włókniak jest łagodnym nowotworem powstającym z elementów tkanki łącznej skóry właściwej. Tworzy na ciele grudkowatą narośl, która kształtem przypomina ziarenko piasku.

 • Niektóre włókniaki są nasycone pigmentem i mają ciemną barwę. Istnieje wiele metod usuwania narośli: od chirurgicznych po małoinwazyjne.

 • Przez włókniaki rozumie się łagodny nowotwór, czyli niezłośliwy, który powstaje z tkanki łącznej. Dzieli się je na włókniaki miękkie (fibroma molle) i twarde (fibroma durum). Te pierwsze mają charakter wrodzony, mogą mieć postać brodawczaków i tłuszczaków.

 • Włókniaki miękkie. Czy należy je usunąć?

  Są to prawdopodobnie włókniaki miękkie, czyli niegroźne nowotwory tkanki łącznej. Pojawiają się u większości dorosłych wraz z wiekiem. Nie muszą być usuwane ze względów medycznych, ponieważ nie(...) rozległości zmiany, zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Gdy włókniaki są większe, można zastosować znieczulenie miejscowe. Tuż po elektrokoagulacji może wystąpić obrzęk, ból...

 • PO 45 roku życia zmiany zwyrodnieniowe piersi obserwowane są u ponad 50 procent kobiet. Gruczolako-włókniak nie boli. Gdy dotykasz piersi, wyczujesz go, a nawet przesuniesz palcami. Nie jest niebezpieczny, ale czasem trzeba go usunąć.

 • Mamy je od urodzenia lub pojawiają się w późniejszych okresach życia. Jedyną wadą większości z nich jest to, że szpecą. Ale są i takie, które mogą się uzłośliwić. Dlatego przy każdej okazji warto je pokazywać lekarzowi.

 • Na częste pytania naszych Czytelników, dotyczące usuwania małoestetycznych zmian na ciele, odpowiada Bożena Bierzniewska. Jest cenioną i doświadczoną specjalistką, dermatologiem z wieloletnim stażem w warszawskich klinikach.

 • Na częste pytania naszych Czytelników, dotyczące usuwania mało estetycznych zmian na ciele, odpowiada Bożena Bierzniewska. Jest cenioną i doświadczoną specjalistką, dermatologiem z wielo letnim stażem w warszawskich klinikach.

 • Na pytania naszych Czytelników na temat usuwania mało estetycznych zmian na ciele odpowiada Bożena Bierzniewska. Jest cenioną i doświadczoną specjalistką, dermatologiem z wieloletnim stażem w warszawskich klinikach.

 • Opisane grudki to zapewne włókniaki, czyli niegroźne przerosty skóry. Zlokalizowane są właśnie pod pachami, na szyi, na brzuchu. Często pojawiają się z wiekiem. Aby jednak właściwie ocenić zmiany, należy skonsultować się z dermatologiem. Zwykle specjaliści, choć nie jest to konieczne, doradzają usuwanie włókniaków z przyczyn estetycznych i dlatego, że mogą być drażnione przez odzież...

Dyskusje na temat: co to jest włókniak
 • Re: Włókniaki. Jak się ich pozbyć?

  na zdjęciu jest brodawka a nie włókniak... to zasadnicza różnica!

 • zmniejszyły nieszkodliwego guza w piersi

  Zaczęłam brać tabletki z bardzo niskim poziomem hormonów już po tym jak dowiedziałam się że mam guzka w piersi(to jest nieszkodliwy włókniak), biore je prawie 2 lata i co pół roku kontroluje piersi(...) nie jest powodem różnych kobiecych chorób, którymi tak straszą nas - kobiety, które przyjmują pigułki.I pozwala cieszyć sie seksem!

 • -

  -

  To wcale nie musi być coś groźnego, wierz mi, przeszłam to. Może to być cysta, może włókniak. Naprawdę, nie wolno się tak niepokoić. Stres jest najgorszy. Koniecznie ją pociesz i pamiętaj, zawsze czas odgrywa najważniejszą rolę. W poniedziałek pójść i zastosować się do uwag lekarza, sprawdzić jeszcze u innego. Na zabieg nie czekać i nie zastanawiać się. Trzymam kciuki, będzie dobrze :))