• Informacje na temat:

  co na pęcherz moczowy

Artykuły na temat: co na pęcherz moczowy
 • ..., a leczenie uzupełnia dopęcherzowymi wlewami chemioterapeutyków. W przypadku guza masywnie naciekającego ścianę usuwa się pęcherz moczowy wraz z prostatą i pęcherzykami nasiennymi (u mężczyzn), a leczenie uzupełnia chemioterapią systemową. Pęcherz moczowy rekonstruuje się za pomocą fragmentu jelita. Nasz ekspert dr Jarema Stawski, urolog: Za czynniki ryzyka...

 • Sześćdziesięcioletnia pani Ma ria skarżyła się na pieczenie i ból cewki moczowej podczas mikcji. Parcie na pęcherz było tak silne, że co chwilę biegła...

 • ...pochwy i odbytem. Kobiecy pęcherz jest więc bardziej narażony na zakażenia drobnoustrojami. Infekcja objawia się szczypaniem, pieczeniem i bólem przy oddawaniu moczu, a także ciągłym uczuciem parcia na pęcherz – choć jest pusty. Tych dolegliwości nie da się pomylić z niczym innym! Jeżeli infekcja obejmie nerki, to mogą boleć też plecy w okolicy lędźwiowej. W okresie infekcji lepiej powstrzymać...

 • Same możemy zadbać o układ moczowy, aby był lepiej chroniony przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Wtedy nie będzie już sprawiał kłopotów.

 • Wystarczy lekko się przeziębić, by zacząć częściej biegać do toalety. A gdy do tego pojawia się ból i pieczenie, to znak, że do dróg moczowych dostały się bakterie. I co teraz?

 • Ze względu na anatomię dróg moczowych, zakażenia układu moczowego są częstsze u kobiet niż u mężczyzn. Przyjmują zwykle postać zapalenia pęcherza.

 • ...infekcje Często przyczyną nietrzymania moczu są nawracające infekcje dróg moczowych i pęcherza. Dzieje się tak dlatego, że w czasie infekcji bakterie podrażniają pęcherz. W rezultacie błędnie wysyła on(...) ośmiu szklanek wody mineralnej dziennie (kawa zawiera podrażniającą pęcherz kofeinę). Brak nawodnienia prowadzi do zaparć i sprzyja namnażaniu się bakterii, które podrażniają układ moczowy i nasilają...

 • ...się chronić przed zapaleniem pęcherza moczowego? Istotne jest, aby sporo pić. Przyjmowanie dużej ilości płynów oznacza wydalanie większej ilości moczu, a więc przepłukiwanie dróg moczowych. W ten(...) infekcji dróg moczowych nie jest to zalecana metoda antykoncepcji. Czemu łatwiej łapiesz wilka? Pęcherz moczowy to narząd gromadzący mocz wydalany przez nerki. Mocz spływa do pęcherza stale. Pojemność...

 • ...​Podczas badania o nazwie cystografia można zbadać stan pęcherza moczowego, poprzez podanie do niego kontrastu. Następnie wykonuje się zdjęcia RTG., które pokazują, czy budowa pęcherza i jego działanie jest prawidłowe. Najczęściej wykonuje się je u dzieci.

 • Za oknem wiosna w pełni, a ty biegasz co chwilę do toalety? To nie przypadek, że przeziębienie pęcherza moczowego częściej dotyka nas wiosną. Organizm szybciej łapie infekcje, gdy jest przegrzewany, zbyt gwałtownie oziębiony lub wyczerpany alergią. Do rozwoju infekcji przyczynia się też niewłaściwa higiena intymna.

Dyskusje na temat: co na pęcherz moczowy
 • Re: Dynia oczyści wątrobę

  Które konkretnie składniki zawarte w dyni wpływają tak zbawiennie na stan i czynność wątroby? Bo ja uważam,że wystawianie tyłka na światło księżyca w pełni doskonale wpływa na nerki i pęcherz moczowy - i moje porady są dokładnie warte Twoich.

 • Re: 6 przyczyn, dla których pęcherz ciągle wzywa

  Parcie na pęcherz moczowy - przyczyny mogą być bardziej zawiłe i nie takie oczywiste. Bo ciało ludzkie to skomplikowany mechanizm, wszystko się łączy jest zależne. Jedzenie, witaminy, barki ich nadmiar wszystko może zaszkodzić i u każdego coś innego.

 • Re: Bierzesz dużo leków? Wzmocnij wątrobę!

  laska ze zdjęcia to raczej macicę lub pęcherz moczowy masuje

 • Re: Gdy drogi moczowe zawodzą

  sposoby są różne, ale mi się sprawdził żurascin uro, który dzięki witaminie C, żurawinie i pokrzywie dba o cały układ moczowy. w tym także o pęcherz :)

 • Re: Konfitura z żurawiny

  żurawina jest świetna w wielu aspektach. dla mnie głównie jeśli chodzi o pęcherz moczowy :) biorę żurascin uro, który ją zawiera, a także witaminę c i pokrzywę. świetny skład na układ moczowy.

 • Re: Witamina szkodzi?

  jak się wie w jakich ilościach stosować to nie szkodzi. obecnie biorę witaminę c bo dzięki niej mój pęcherz moczowy jest w świetnej kondycji. żurascin uro zawiera też pokrzywę i żurawinę czyli zestaw idealny.

 • Re: Prawdy i mity o witaminie C

  witamina c jest niezbędna jeśli chodzi o zdrowie organizmu. a mi pomaga dodatkowo na pęcherz moczowy :) dzięki niej nie mam problemów ze stanami zapalnymi. razem z nią biorę pokrzywę i żurawinę, czyli żurascin uro :)

 • Re: Sposoby na piasek i kamienie

  nerki to jedno a drugie to pęcherz. na szczęście tylko ten drugi uprzykrzył mi życie ale skutecznie. dlatego teraz zaopatrzyłam się w żurascin uro, który zawiera i pokrzywę i żurawinę, które wspierają cały układ moczowy.

 • Re: Odzyskaj figurę po ciąży

  dla mnie to akurat mniejszy problem ale staram się nie przejadać. za to pęcherz moczowy dał mi do wiwatu i teraz biorę pregnofer uro, żeby się to nie powtórzyło. ma sporą dawkę żurawiny i kolendrę, do tego jest dedykowany kobietom w ciąży. i faktycznie działa :)