• Informacje na temat:

  co jest przyczyną złego wchłaniania

Artykuły na temat: co jest przyczyną złego wchłaniania
 • .... Okazało się, że pacjentka miała tzw. stolce tłuszczowe, świadczące o złym wchłanianiu tłuszczów. Wyjaśniłem, że opisane przez nią objawy mogą świadczyć o zespole złego wchłaniania (ZZW). Schorzenie to(...) choroby trzustki, która jest najważniejszym narządem wytwarzającym enzymy trawienne, prowadzą do zaburzeń wchłaniania, np. zapalenie, niewydolność, nowotwór. Kłopoty z jelitami mogą być też skutkiem...

 • Zbyt wysoki poziom cholesterolu wiążemy zwykle z niewłaściwą dietą. I słusznie. Jest jednak i inna, niezawiniona przez nikogo przyczyna tego problemu.

 • Trudno jednoznacznie ustalić, co to może być. Przyczyny mogą być bardzo różne. Najczęściej są to choroby, takie jak anemia, niewydolność krążenia czy choroby przewodu pokarmowego, np. zespołu złego wchłaniania, choroby żołądka, wątroby, zapalenia jelit. Taki stan może towarzyszyć również nadużywaniu alkoholu. W ten sposób czasami objawia się depresja. Jeśli niechęci do jedzenia towarzyszy spadek...

 • ...ciśnienie Gdy wynosi ono poniżej 90/60 mm Hg, objawia się zmęczeniem i osłabieniem. Przyczyną są mało elasty czne tętnice, przez które krew płynie wolno i pod małym ciśnieniem. Efek tem jest gorsze(...)Zdarza się to często teraz, w okresie zimy i wiosny. Może świadczyć o braku witamin, niedotlenieniu, jest też skutkiem dużego wysiłku. Ale bywa też objawem pogorszenia zdrowia. Przewlekły zespół...

 • Marianna zawsze planowała na jesień mnóstwo atrakcji. Uwielbiała tę porę roku, zwłaszcza sobotnie wyjazdy z mężem na grzyby. W tym roku jednak wolała zostać w domu, wymawiając się rozmaitymi dolegliwościami. Mąż nie dowierzał, bo zwykle była uosobieniem witalności, ale gdy 45-latka nagle zachwiała się po wstaniu z sofy, zaniepokoił się nie na żarty. – Co ci właściwie jest? – zapytał.

 • ...i wilgotno. O tym, że jest ich dużo, świadczy np. zapach stęchlizny. Kolejną, częstą przyczyną złego samopoczucia są roztocza kurzu domowego. Żyją w materacach, w pokryciach tapicerowanych mebli(...) bez bólu głowy. Kratki wentylacyjne: Zaklejanie ich lub zasłanianie np. meblami może być nie tylko przyczyną złego samopoczucia, ale nawet stać się niebezpieczne. Szczególnie w mieszkaniu, w którym...

 • Szpik kostny i zawarte w nim komórki macierzyste wytwarzają niezbędne dla zdrowia i życia komórki krwi – czerwone krwinki (erytrocyty), białe krwinki (leukocyty) oraz płytki krwi (trombocyty). Jest to proces bardzo złożony, nie wolny od chorób i różnych patologii.

 • Niedoczynność jest groźna! Zaburza pracę układu hormonalnego, nerwowego i pokarmowego. Skutkami mogą być miażdżyca, niepłodność, osteoporoza.

 • Twoje dziecko non stop chce jeść, zwraca pokarm lub ma uczulenie? Może powodem tych dolegliwości jest źle dobrana mieszanka. Sprawdź, jakie mleczko mu wtedy podać.

 • Mimo że dbasz o zdrową dietę, brak ci energii i źle się czujesz. Przyczyną może być anemia. Szczególnie u kobiet to częste objawy niedoboru żelaza.