• Informacje na temat:

  cesarskie cięcie

Artykuły na temat: cesarskie cięcie
 • Cesarskie cięcie - jak wygląda zabieg?

  Cięcie cesarskie jest rodzajem porodu, który odbywa się przez nacięcie chirurgiczne w jamie brzusznej i macicy. Ma miejsce zazwyczaj w sytuacji, gdy poród siłami natury nie jest możliwy lub gdy stwarza niebezpieczeństwo dla matki albo dziecka.

 • ..., że rodząca kobieta musi mieć wykonane cesarskie cięcie, bo poród siłami natury w jej przypadku jest niemożliwy. Cesarskie cięcie trzeba rozważyć w sytu acji, gdy przyszła mama ma poważną wadę wzroku(...) musi się wysilać, by wydać dziecko na świat. – Poza tym, cesarskie cięcie trwa ok. 30 minut, podczas gdy poród naturalny od kilku do kilkunastu godzin – wyjaśnia Barbara Jaworska. Cesarskie cięcie...

 • Jak przebiega i kiedy wykonuje się cesarskie cięcie

  Nie każda kobieta jest w stanie urodzić dziecko w sposób naturalny. Czasami wiadomo to już od początku ciąży, a czasem dopiero w trakcie porodu – kiedy to cesarskie cięcie ratuje mamę i maluszka(...) najczęściej zadają przyszłe mamy. Kiedy cesarka? Cesarskie cięcie robi się zawsze, gdy mamie lub dziecku grozi jakieś niebezpieczeństwo lub poród naturalny nie jest możliwy. Zabieg ten wykonuje się...

 • Prawda i mity o cesarskim cięciu

  Obecnie coraz więcej kobiet rodzi przez cesarskie cięcie. Jednak czy taki sposób narodzin na pewno jest bezpieczny i nie niesie za sobą żadnych konsekwencji? Sprawdź!

 • Przyszłe mamy, które wiedzą o tym, że urodzą przez cesarskie cięcie, często obawiają się, że po zabiegu będą miały problemy z karmieniem. O opinię na ten temat poprosiliśmy naszego eksperta.

 • Specjaliści sądzą, że dzieci urodzone za pomocą cesarskiego cięcia są znacznie bardziej narażone na rozwój alergii niż te maluchy, które przyszły na świat w sposób naturalny.

 • ...czterokrotnie wyższe niż w przypadku porodu naturalnego. Cesarskie cięcie jest operacją chirurgiczną wykonywaną przez lekarza położnika. Zabieg ten polega na rozcięciu powłok brzusznych oraz macicy(...) trwa ok. 30 minut, podczas gdy poród naturalny od kilku do kilkunastu godzin – mówi ginekolog. Cesarskie cięcie pozwala również rodzącej uniknąć krępujących sytuacji, towarzyszących porodowi...

 • Sprawdź, w jakich pozycjach będzie ci najwygodniej nakarmić maleństwo, jeśli przyszło na świat przez cesarskie cięcie. Masz kilka opcji do wyboru.

 • ..., które rodziły naturalnie. Jest to wynik odmiennie zachodzących zmian hormonalnych, a także efekt stresu po operacji. Mimo to kobieta, która urodziła przez cesarskie cięcie, jest w stanie wykarmić(...) maksymalnie w ciągu 6 godzin po porodzie. Jeśli miałaś narkozę To, czy będziesz mogła karmić tuż po urodzeniu, zależy od rodzaju zastosowano przed cesarką znieczulenia. Jeżeli cesarskie cięcie zostało...

 • Bez względu na to, czy będziesz rodzić naturalnie, czy przez cesarskie cięcie, po przyjściu maluszka na świat czekają cię trudne chwile. Sprawdź, jak sobie wtedy radzić.

Dyskusje na temat: cesarskie cięcie
 • Re: Plastyka Pochwy

  plastykę pochwy wykonuje się po zakończeniu "planów rozrodczych" albo jeśli następny poród będzie przez cesarskie cięcie. Inaczej nie ma to większego sensu. Ale robić warto!!! ja żałuję, że tak późno się zdecydowałam. A robiłam w Ginned w Radomiu :)

 • Re: Anna Wendzikowska...

  Urodziła poprzez cesarskie cięcie, wyobraź sobie ,że można tak urodzić dziecko. I.

 • Re: Obwisła skóra po odchudzaniu

  Tylko pomoc chirurga . Trzeba po prostu wyciąc zwisającą skórę i juz.Ja po urodzeniu dziecka poprzez cięcie cesarskie odzyskałasm ładny brzuszek,bo lekarz po prostu odciął zwisajacą skórę po wykonaniu zabiegu i tyle.Ale jej pozostaje tylko chirurgia estetyczna.Koszt 10-15 tysięcy.

 • Re: Janet Jackson w ciąży!

  Adoptowany zarodek, ciąża dzięki in vitro, wspomaganie hormonalne aby nie poroniła, w końcu cesarskie cięcie. Nic z natury, wszystko za kasę. Pogoda dla bogaczy.

 • Re: Plastyka Pochwy

  plastykę pochwy wykonuje się po zakończeniu "planów rozrodczych" albo jeśli następny poród będzie przez cesarskie cięcie. Inaczej nie ma to większego sensu. Ale robić warto!!! ja żałuję, że tak późno się zdecydowałam. A robiłam w Ginned w Radomiu :) Chyba w Ginmed :) literówka się wkradła

 • Re: Płaski brzuch w 3 tygodnie - twoja strategia pielęgnacji

  Ja przytyłam w ciąży 25 kg miałam cesarskie cięcie i mam brzuch lepszy niż przed ciążą. Nie szukajcie wymówek

 • Re: Plastyka Pochwy

  plastykę pochwy wykonuje się po zakończeniu "planów rozrodczych" albo jeśli następny poród będzie przez cesarskie cięcie. Inaczej nie ma to większego sensu. Ale robić warto!!! ja żałuję, że tak późno się zdecydowałam. A robiłam w Ginned w Radomiu :) Chyba w Ginmed :) literówka się wkradła tez tam bylam na konsultacji. ciągle sie wacham, ale lekarz zapewniał, że nie powinno być żadnych

 • Re: Baby boom celebrytek - Lewandowska na topie

  Inne celebrytki nie są takie nachalne jak Lewandowska i nie pchaja się na chama. Ona bez parcia na szkło czuje się nikim. Apropo ciekawe co będzie lansowac poród naturalny czy cięcie cesarskie.

 • cesarskie cięcie lepsze niż naturalny poród

  Czy ktoś mi może powiedzieć co jest lepszy dla kobiety, żeby się nie męczyć przy porodzie? cesarka jest bezpieczna no i czy widać coś potem na brzuchu ?

 • Re: Strach na porodówce

  podejrzewam, że z Biblii:D? zza czasów jej powstawania nie było takich wygód jak cesarskie cięcie, znieczulenie.... (nie obrażając nikogo) :)