• Informacje na temat:

  cesarskie cięcie

Artykuły na temat: cesarskie cięcie
 • Cesarskie cięcie - jak wygląda zabieg?

  Cięcie cesarskie jest rodzajem porodu, który odbywa się przez nacięcie chirurgiczne w jamie brzusznej i macicy. Ma miejsce zazwyczaj w sytuacji, gdy poród siłami natury nie jest możliwy lub gdy stwarza niebezpieczeństwo dla matki albo dziecka.

 • ..., że rodząca kobieta musi mieć wykonane cesarskie cięcie, bo poród siłami natury w jej przypadku jest niemożliwy. Cesarskie cięcie trzeba rozważyć w sytu acji, gdy przyszła mama ma poważną wadę wzroku(...) musi się wysilać, by wydać dziecko na świat. – Poza tym, cesarskie cięcie trwa ok. 30 minut, podczas gdy poród naturalny od kilku do kilkunastu godzin – wyjaśnia Barbara Jaworska. Cesarskie cięcie...

 • Jak przebiega i kiedy wykonuje się cesarskie cięcie

  Nie każda kobieta jest w stanie urodzić dziecko w sposób naturalny. Czasami wiadomo to już od początku ciąży, a czasem dopiero w trakcie porodu – kiedy to cesarskie cięcie ratuje mamę i maluszka(...) najczęściej zadają przyszłe mamy. Kiedy cesarka? Cesarskie cięcie robi się zawsze, gdy mamie lub dziecku grozi jakieś niebezpieczeństwo lub poród naturalny nie jest możliwy. Zabieg ten wykonuje się...

 • Prawda i mity o cesarskim cięciu

  Obecnie coraz więcej kobiet rodzi przez cesarskie cięcie. Jednak czy taki sposób narodzin na pewno jest bezpieczny i nie niesie za sobą żadnych konsekwencji? Sprawdź!

 • Przyszłe mamy, które wiedzą o tym, że urodzą przez cesarskie cięcie, często obawiają się, że po zabiegu będą miały problemy z karmieniem. O opinię na ten temat poprosiliśmy naszego eksperta.

 • Specjaliści sądzą, że dzieci urodzone za pomocą cesarskiego cięcia są znacznie bardziej narażone na rozwój alergii niż te maluchy, które przyszły na świat w sposób naturalny.

 • ...czterokrotnie wyższe niż w przypadku porodu naturalnego. Cesarskie cięcie jest operacją chirurgiczną wykonywaną przez lekarza położnika. Zabieg ten polega na rozcięciu powłok brzusznych oraz macicy(...) trwa ok. 30 minut, podczas gdy poród naturalny od kilku do kilkunastu godzin – mówi ginekolog. Cesarskie cięcie pozwala również rodzącej uniknąć krępujących sytuacji, towarzyszących porodowi...

 • Sprawdź, w jakich pozycjach będzie ci najwygodniej nakarmić maleństwo, jeśli przyszło na świat przez cesarskie cięcie. Masz kilka opcji do wyboru.

 • ..., które rodziły naturalnie. Jest to wynik odmiennie zachodzących zmian hormonalnych, a także efekt stresu po operacji. Mimo to kobieta, która urodziła przez cesarskie cięcie, jest w stanie wykarmić(...) maksymalnie w ciągu 6 godzin po porodzie. Jeśli miałaś narkozę To, czy będziesz mogła karmić tuż po urodzeniu, zależy od rodzaju zastosowano przed cesarką znieczulenia. Jeżeli cesarskie cięcie zostało...

 • Bez względu na to, czy będziesz rodzić naturalnie, czy przez cesarskie cięcie, po przyjściu maluszka na świat czekają cię trudne chwile. Sprawdź, jak sobie wtedy radzić.

Dyskusje na temat: cesarskie cięcie