• Informacje na temat:

  brak jodu

Artykuły na temat: brak jodu
 • Warto wypoczywać nad Bałtykiem, mówią endokrynolodzy. Nawet jeśli pogoda nie dopisze, i tak na tym skorzystasz. A to dzięki obecności jodu niezbędnego do prawidłowej pracy tarczycy. Jednak by dostarczyć tego pierwiastka w odpowiedniej ilości, samo wdychanie morskiej bryzy nie wystarczy. Uwaga! Komu więcej jodu?

 • ...i Żywienia, dzienna dawka jodu dla kobiet to: – pow. 19. r.ż. i w okresie menopauzy: 150 µg; – ciężarnych: 220 µg; – karmiących piersią: 290 µg. Co ostrzega o jego niedoborze? Brak jodu to mniej(...) (zawiera 110 µg jodu w 100 g), mintaj (103 µg), makrela wędzona (40 µg), ser żółty (30 µg), sardynki w pomidorach (25 µg), tuńczyk w oleju (25 µg), orzechy laskowe (17 µg), brokuły (15 µg), szpinak (12 µg...

 • Typowymi objawami niedoboru jodu są m.in.: uczucie senności i brak energii, problemy z odpornością i stresem oraz zbyt szybkim przybieraniem na wadze.

 • Braki jodu uzupełni tylko jodowana sól. Niedobory jodu można uzupełniać włączając do diety takie ryby morskie, jak makrela, łosoś czy śledź.

 • Dobrze funkcjonująca tarczyca wytwarza odpowiednie ilości tyroksyny i trójjodotyroniny. To dzięki tym hormonom sprawnie funkcjonuje m.in. serce i układ hormonalny. Dobrze śpimy, mamy energię, ładną sylwetkę, zdrową skórę, włosy i paznokcie. Do produkcji hormonów tarczyca potrzebuje jodu.

 • Scyntygrafia tarczycy to badanie izotopowe tarczycy przeprowadzane przy pomocy izotopu promieniotwórczego technetu-99m lub jodu-131. Technika ta pozwala na uzyskaniu obrazu zmian w tarczycy. Ocenie podlega morfologia gruczołu i zróżnicowanie tkanek na podstawie gromadzenia się izotopu.

 • ...gorąca i poceniem się, drżeniem rąk, osłabieniem mięśni, łzawieniem oczu. Szybki metabolizm wywołuje kołatania serca, brak tchu. Koniecznie zgłoś się na badania krwi – tzw. pakiet tarczycowy. Często...

 • Rozdwajają Ci się paznokcie, włosy wypadają, a skóra zrobiła się strasznie sucha. Na dodatek brak Ci energii, nie możesz schudnąć i ciągle masz zaparcia. Oj, to może być niedobór hormonów tarczycy.

 • Często zapadasz na infekcje? Brak witamin i składników mineralnych uzupełnią mrożone owoce, warzywa i ryby.

 • Nie brak w nim także np. jodu, fosforu, żelaza, cynku, manganu, miedzi i potasu. Maluszek znajdzie w nim także lecytynę oraz cholesterol, niezbędne do rozwoju mózgu. Żółtko wprowadzamy do jadłospisu malucha nie wcześniej niż w 7. miesiącu, np. w zupce jarzynowej. Nie wolno podawać go na surowo, gdyż grozi to zakażeniem Salmonellą.

Dyskusje na temat: brak jodu
 • Re: Zabiegi na bazie soli

  Brak jodu , też jest szkodliwy / powstaje tzw "wole " inne dolegliwości / Trzeba utrzymywać prawidłowy poziom jodu .

 • Re: Suplementy - czego ci brak?

  Polacy Europejczycy chorują z powodu niedostatecznego poziomu Wit D oraz katastrofalnych niedoborow jodu !!! Brak jodu to tylko min : chora tarczyca ,prostata,u kobiet piersi i macica , Czy jakikolwiek lekarz zlecił badanie poziomu witamin czy pierwiastków ? Jak więc nie suplementowac się samemu i jak nie myśleć o celowym dzialaniu medyków w służbie depopulacji ?

 • Re: O czym może ostrzegać niska temperatura ciała

  jeśli to brak jodu to wystarczy jodyną z apteki smarować skórę gdzieś w niewidocznym miejscu

 • Re: Hashimoto: Przewlekłe zapalenie tarczycy

  Tak ,przy nadczynności , ale przeszłam badania przed terapią na wychwyt jodu ,myślę ,że przecież fizycy w szpitalu by nie podali jodu ot tak sobie, brak mi słów

 • Re: Hashimoto: Gdy brakuje hormonów tarczycy

  Głowna przyczyna hashimoto to brak jodu!!! Oczywiście te chorobę leczono już dawno z powodzeniem i uleczano właśnie jodem . Teraz stala się chorobą nieuleczalną bo koncerny farmaceutyczne tak postanowily ! Dzięki temu zarabiają na dożywotniej sprzedaży hormonów . Jod zastąpiono btrującym bromem Fluor z past do zebów z wody wypiera jod stąd wysyp Chorób tarczycy ,mieśniaków, guzów tarczycy

 • Re: Jak żyć z hashimoto?

  Faktem jest, że obecny gluten, zwłaszcza z pszenicy, jest zabójczy i może więc wywoływać wiele chorób. Ale to nie jedyna przyczyna. W przypadku chorób tarczycy najczęściej to brak jodu jest głównym winowajcom.

 • Re: Prawdy i mity o Hashimoto i zapaleniu tarczycy

  BRAK JODU W DIECIE I OGÓLNIE W ORGANIZMIE. A POTEM HASHIMOTO RAKI PIERSI I JAJNIKÓW. I co tam komu dodatkowo wyjdzie. W soli dają tyle jodu(mówię o świeżo jodowanej a nie zwietrzałej półrocznej) że trzeba by zjeść 170 gram dziennie aby pokryć dobowe zapotrzebowanie na jod. Ponadto zwróćcie uwagę, że opisach wartości badań stosuje się notorycznie pojęcie "poziom zalecany", nikt nie pisze przy tym

 • Re: Zabiegi na bazie soli

  Sól jodowaną można kupić tylko w pewnych rejonach Polski, gdzie brakuje naturalnego jodu - na przykład w na Podkarpaciu, gdzie brak jodu powodował problemy z tarczycą uwidaczniające się pod postacią wola. Poza tym w ciągłej sprzedaży jest kilkanaście rodzajów soli i każdy może wybrać to, co mu odpowiada.