• Informacje na temat:

  bóle kręgosłupa dyskopatie

Artykuły na temat: bóle kręgosłupa dyskopatie
 • ...objawia się bólem Rozpoznanie zwyrodnienia umożliwia badanie RTG kręgosłupa, które, w zależności od potrzeb, będzie uzupełnione przez bardziej szczegółowe: tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny(...) dyskopatie i spondylozy. Najczęściej jednak pacjenci skarżą się na rwę ramienną, która objawia się bólem i drętwieniem twarzy i szyi promieniującym do barku, ramienia i dłoni. Bólowi mogą towarzyszyć...

 • ​Dyskopatia lędźwiowa - wypadający dysk

  Dyskopatia lędźwiowa to bardzo częsta dolegliwość - dolny odcinek kręgosłupa (5 kręgów lędźwiowych) jest najbardziej obciążonym jego fragmentem. Dyskopatia to choroba krążka międzykręgowego - popularnego dysku.

 • Dyskopatia szyjna to choroba krążków międzykręgowych (dysków) szyjnego odcinka kręgosłupa. Siedzący tryb życia, ale i wypadki mogą przyczynić się do powstawania tej dolegliwości - częściej zdarza się młodym osobom.

 • Brak aktywności fizycznej, codzienny stres i nadwaga sprawiają, że bóle i zwyrodnienia kręgosłupa są jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Chorują coraz młodsi.

 • ...bólem w plecach! Ale to dopiero początek naszych dolegliwości. Nie możesz tego tak zostawić.

 • ...tempa wzrostu dzieci i małej ilości ruchu, które prowadzą do osłabienia kręgosłupa i jego aparatu więzadłowego. Różne dolegliwości, różne leczenie Dyskopatia oznacza chorobę dysku. Kiedy ulega on(...). Objawem najbardziej popularnej dyskopatii lędźwiowej jest ból w dolnym odcinku kręgosłupa, który z tyłu lub z przodu nogi promieniuje w kierunku stopy. Jeśli jest on zarazem jedynym jej symptomem...

 • Czasem tylko operacja może uchronić struktury kręgosłupa szyjnego przed nieodwracalnymi zmianami. Unowocześniane metody są coraz mniej inwazyjne.

 • .... Lekko uginaj kolana, gdy myjesz zęby, zmywasz lub np. pierzesz ręcznie. Ryzykowne dla kręgosłupa jest też wieszanie prania na sznurku, sięganie wysoko na pawlacz, drapowanie zasłon i firanek. Gdy(...) (także stres) sprzyjają sztywnieniu mięśni i mikrourazom w obrębie kręgosłupa. Gdy zmarzniesz, wcieraj w odcinek lędźwiowy maść rozgrzewającą, np. borowinową czy goździkową. Stosuj ją również...

 • Po trzydziestce ponad połowa z nas poznaje ból kręgosłupa. Na szczęście tej dolegliwości możemy zaradzić sami.

 • ...zwężenia kanału kręgowego może wywoływać silne bóle. 4. Urazowy. To skutek urazu, gdy dojdzie do uszkodzenia stawów kręgosłupa czy złamania łuku kręgowego. 5. Patologiczny. Jest wynikiem schorzeń, które(...) w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Gdy przemieszczenie jest niewielkie, nie daje żadnych dolegliwości. Wtedy o tym, że mamy tę wadę, możemy dowiedzieć się przypadkiem, wykonując zdjęcie RTG kręgosłupa...

Dyskusje na temat: bóle kręgosłupa dyskopatie
 • Re: Jak wybrać dobry materac?

  Najlepsze są materace z Art Medic - ja wiele już testowałem i te sprawdzają się dla kręgosłupa najlepiej. Zwłaszcza dla osób, które mają częste bóle i dyskopatie.

 • Re: Kłuje cię w piersiach? Tak może objawiać się sześć schorzeń

  -obojczykowych, kręgosłupa, zwyrodnienia stawów kręgosłupa z wyroślami kostnymi, dyskopatie i złamania kompresyjne z uciskiem nerwów, nacieki nowotworowe i przerzuty -neuropatie: cukrzycowa, w porfiriach(...), choroby nerek głównie kamica miedniczek, czynnościowe choroby jelit -bóle psychogenne, nerwica, depresja Na pewno ominąłem i to sporo.