• Informacje na temat:

  bóle kości miednicy i kręgosłupa

Artykuły na temat: bóle kości miednicy i kręgosłupa
 • Kruchość kości: Osteoporoza

  Okres zimowy jest niebezpieczny dla osób, które mają słabe kości. Czasami wystarczy delikatny upadek, by doszło do groźnej kontuzji. Dlaczego tak się dzieje, tłumaczy nasz ceniony specjalista.

 • Obniżenie dna miednicy to problem powszechniejszy, niż może się wydawać. Warto sprawdzić więc, co dzisiejsza medycyna może nam zaoferować.

 • O zablokowaniu kręgu w innym miejscu, zwykle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. O...

 • Osteoporoza - kruchość kości. Objawy, sposoby leczenia

  Okres zimowy jest bardzo niebezpieczny dla osób, które mają słabe kości. To właśnie o tej porze roku odnotowuje się najwięcej złamań. Czasami wystarczy delikatny upadek, a dochodzi do groźnej kontuzji. Dlaczego tak się dzieje, tłumaczy nasz specjalista.

 • Prawie 80 proc. Polaków cierpi na stałe lub okresowe bóle kręgosłupa lub stawów. Od odpowiedniej diagnozy i właściwego leczenia zależy, czy będą bardzo dokuczliwe. W postawieniu diagnozy mogą pomóc komputery.

 • Jedną z chorób atakującą kości człowieka jest kostniak kostninowy (kostniak kostnawy). To najczęstszy typ raka kości, ale nie jest to nowotwór złośliwy. Dotyka on młodych ludzi w wieku od 5 do 40 lat i to głównie płeć męską.

 • ...kręgosłupa albo nieprawidłowej budowy miednicy. Atak rwy zdarza się często kobietom w zaawansowanej ciąży. Zwykle jest on spowodowany dużym obciążeniem kręgosłupa. Rwie kulszowej towarzyszy skurcz(...) zaawansowania zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Uwidoczni też np. złamania oraz przemieszczenia kości kręgosłupa. Rezonans magnetyczny pomaga rozpoznać zmiany w tkankach miękkich, np. uwypuklenie jądra...

 • Odczucie odprężenia, ciepła, „naładowania baterii” i pozbycia się z ramion ciężaru - to pierwsze wrażenia osób, które poddały się terapii czaszkowo-krzyżowej. Ta metoda rehabilitacji może pozbawić nas wielu schorzeń różnego pochodzenia – bólów kręgosłupa i stawów, napadów migreny, żylaków.

 • ...powierzchni tworzą się wyrośla (osteofity) ograniczające ruch i przyśpieszające niszczenie stawu. Przyczyną jest też płytkie zagłębienie w miednicy (panewka), więc część tzw. głowy kości udowej wyślizguje się(...) w miednicy, a na głowę kości udowej zakłada się kapę, czyli osłonę przypominającą czapkę. Metodę tę stosuje się, gdy kości nie są odwapnione, a staw nie jest bardzo zniszczony przez zmiany zwyrodnieniowe...

 • ...słonecznych, których jest teraz jak na lekarstwo. Niż jest częstą przyczyną bólu głowy. Wielu meteopatów wie wcześniej, że pogoda się zmieni, bo przed przełomem pogodowym odczuwają bóle głowy. Jesienią mocniej dają o sobie znać choroby reumatyczne i neurologiczne Pod wpływem chłodu i wilgoci nasilają się bóle kręgosłupa, stawów, kości. Dokuczają stare kontuzje, złamania. Zaostrzają się objawy...

Dyskusje na temat: bóle kości miednicy i kręgosłupa
 • hmm...

  rozmywał. Bóle krzyżowe od kręgosłupa, poprzez potworny ból rozciągających się kości miednicy promieniujący aż do moich chorych kolan. Skurcz za skurczem - bez przerwy miarowo zmniejszał amplitudę