• Informacje na temat:

  ból pleców ciąża

Artykuły na temat: ból pleców ciąża
 • ...na bóle pleców, obrzęki, zapewne znów miewasz zgagę. Możesz mieć problemy z oddychaniem – dziecko całkowicie wypełnia twój brzuch, coraz mocniej uciskając na przeponę. Niektóre ciężarne kobiety(...) schodzić do kanału rodnego (zwykle następuje to ok. 37. tygodnia ciąży). Możesz odczuwać tępy ból w okolicy łona – tak działa relaksyna, hormon, który rozluźnia więzadła kości spojenia łonowego, by...

 • ...kręgosłupa. Zwykle są one organizowane w szkołach rodzenia. Doskonałym pomysłem jest też chodzenie na basen. Pływanie nie tylko odciąża kręgosłup, ale też wzmacnia mięśnie pleców, dna miednicy oraz pośladków(...). Odciążysz także kręgosłup oraz stawy biodrowe. Wieczorem Aby podczas snu nie dokuczał ci ból krzyża, zanim się położysz, postaraj się rozluźnić napięte mięśnie pleców oraz zrelaksować kręgosłup. Weź...

 • Zapalenie korzonków. Jak uśmierzyć ból?

  Ćwiczenia i rehabilitacja to podstawa. Leki przeciwbólowe i rozgrzewające okłady przyniosą ulgę tylko na chwilę.

 • Mówi się, że ciąża dodaje kobiecości. To prawda! Sprawdź, w jaki sposób odmienny stan wpłynie na twój wygląd i co możesz zrobić, by po porodzie szybko wrócić do formy.

 • Jeśli oczekujesz na narodziny bliźniąt, powinnaś wiedzieć o kilku możliwych różnicach między ciążami pojedynczymi a bliźniaczymi. Oto kilka faktów, które warto znać.

 • Ciąża bliźniacza - o czym warto wiedzieć?

  Ciąża bliźniacza to duże wyzwanie dla twego organizmu. Ginekolog i położna radzą, jak w ciągu najbliższych miesięcy powinnaś o siebie dbać, by wszystko skończyło się szczęśliwym rozwiązaniem.

 • Nigdy nie miałam problemów z kręgosłupem, ale teraz bardzo cierpię. W ciąży przytyłam już 16 kg i czuję, że mój kręgosłup po prostu tego nie wytrzymuje. Nie wiem, w jaki sposób mogłabym złagodzić ból. Nie chcę przyjmować leków przeciwbólowych. Czy mogę pomóc sobie jakoś inaczej? Kamila (w 8. miesiącu ciąży)

 • Nawet, jeśli ciąża przebiega prawidłowo, w każdym z trzech jej trymestrów mogą się pojawiać różne, charakterystyczne dla tego okresu dolegliwości. Podpowiadamy, jak możesz sobie pomóc domowymi sposobami i kiedy powinnaś zasięgnąć porady lekarza.

 • Istnieje wiele dobrych powodów, aby zachować aktywność, gdy jesteś w ciąży. Ćwiczenia poprawiają napięcie mięśni, siłę i wytrzymałości, co może pomóc dostosować się do zmian, które przynosi ciąża.

 • ...objawy to ostry ból brzucha, promieniujący do pleców po stronie lewej, nudności i wymioty, gorączka. W większości przypadków zapalenie ustępuje samoistnie po ok. tygodniu.  Zapalenie opon mózgowo(...) gorączka, dreszcze, ból gardła i złe samopoczucie. Obrzęk ślinianek może się utrzymywać jeszcze kilka dni po ustąpieniu gorączki, co sprawia ból przy żuciu i połykaniu. To bywa naprawdę bolesne...