• Informacje na temat:

  ból nogi staw biodrowy

Artykuły na temat: ból nogi staw biodrowy
 • Staw biodrowy do wymiany?

  Wstawienie sztucznych elementów w miejsce naturalnego stawu najczęściej jest konsekwencją rozwoju choroby zwyrodnieniowej biodra (koksartrozy) lub złamania szyjki kości udowej. Ale dlaczego do tego dochodzi?

 • Jak rozpoznać i leczyć ból stawów biodrowych

  Rozwijające się w stawach biodrowych zmiany nie tylko są źródłem złego samopoczucia, ale mogą utrudniać nam codzienne funkcjonowanie, czy to w domu, czy w pracy. Nieleczona choroba może z czasem doprowadzić nawet do inwalidztwa! Dlatego powinnyśmy ją jak najwcześniej leczyć, a w razie stwierdzenia zaawansowanych zmian nie obawiać się np. zaleconej przez specjalistę operacji.

 • ...i chodzeniu. RTG prawego stawu biodrowego wykazało zmiany zwyrodnieniowe obejmujące zarówno jego główkę, jak i panewkę. Zleciłem pacjentce rehabilitację i leczenie przeciwbólowe. Gdy jednak po pół roku(...) rehabilitacji wspartej stosowaniem leków przeciwbólowych. Niestety, zwykle choroba postępuje i ingerencja chirurga staje się konieczna. Wskazaniem do implantacji endoprotezy stawu biodrowego jest: ból...

 • Boli Cię kolano? To wcale nie znaczy, że jest niesprawne. Przyczyną mogą być bowiem zmiany w stawie biodrowym.

 • Jeśli ból nasila się podczas podnoszenia wyprostowanej nogi w pozycji leżącej, świadczy to o chorym stawie biodrowym. W innych przypadkach ból okolicy biodra może być związany z dysfunkcją kręgosłupa. Co robić? Doraźnie stosuj żel przeciwzapalny i przeciwbólowy, np. Voltaren, Reumo terapia. Możesz też do biodra przykładać lód (na 15 minut). Jeśli ból wraca, zrób rentgen...

 • Stawy starzeją się tak, jak reszta organizmu. To naturalne zjawisko, ale tryb życia może przyspieszać lub opóźniać ten proces.

 • Niedawno moją pacjentką była pani Anna (62). Skarżyła się na silny ból w lewej pachwinie, biegnący od uda aż do kolana. Gdy zbadałem pacjentkę wszystko wskazywało na to, że przyczyną bólu są zmiany zwyrodnieniowe. Zdjęcie rtg potwierdziło diagnozę.

 • Najbardziej narażone na zwyrodnienia są stawy kolanowe i biodrowe. Zmiany grożą m.in. zwężeniem szpary stawowej...

 • Czynności, które codziennie wykonujesz – noszenie ciężarów, wielogodzinne stanie, pochylanie się – wszystko to powoduje, że stawy się zużywają. Najbardziej narażone na chorobę są stawy biodrowe.

 • ...maziowy w stawie staje się bardziej gęsty i słabiej ją odżywia. By stawy były sprawne, ćwicz je codziennie. Na staw biodrowy. Połóż się na plecach. Ramiona ułóż wzdłuż tułowia. Zegnij nogi(...). Ten składnik znajdziesz np. w preparacie Litozin forte, ok. 50 zł. Ćwiczenia rozruszają chory staw Twoim stawom biodrowym i kolanowym najbardziej szkodzi nadwaga. Każdy...