• Informacje na temat:

  badanie jelita drażliwego

Artykuły na temat: badanie jelita drażliwego
 • ..., borówki) nie działa korzystnie. Wielu chorych nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma zespół jelita drażliwego. Tymczasem to schorzenie, które powoduje nie tylko przykre objawy fizyczne, ale także(...) płynny lub twardy, przypomina kulki? 4. Twoje problemy trwają dłużej niż 3 miesiące? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na 3 pytania, to wystarczy, by podejrzewać u ciebie zespół jelita drażliwego. Dla...

 • Dolegliwości zwane zespołem jelita drażliwego odczuwa około 30 proc. ludzi. Najczęściej są to osoby w wieku 30-50 lat. Ponad 3/4 z nich to kobiety. Ta przypadłość jest problemem nie tylko zdrowotnym, ale także ekonomicznym. Jej objawy są jedną z najczęstszych przyczyn nieobecności w pracy. Zespół jelita drażliwego nie jest chorobą, ale sprawia, że ludzie czują się bardzo chorzy.

 • Od lat cierpię na syndrom jelita drażliwe go, a ostatnio problem bardzo się nasilił. Nigdy nie wiem, czy mogę wyjść choćby do sklepu, bo nie jestem w stanie wstrzymać biegunki. Leki, które brałam – Duspatalin, Debutir, Debretin i doraźnie Loperamid, po magają chwilowo - napisała Zofia z Gniezna.

 • ..., musisz zgłosić się do lekarza rodzinnego, który na podstawie wywiadu oceni, czy istnieje ryzyko innych chorób, niż zespół jelita drażliwego i zdecyduje o skierowaniu po poradę do specjalisty lub na(...)Zespół jelita nadwrażliwego (ZJN lub z ang. IBS) należy do najczęstszych chorób układu pokarmowego. Cierpi na nią od 9 do 22 procent dorosłej populacji, z czego około 80 procent to kobiety. Choć...

 • Nie wywołują go ani wirusy, ani bakterie, nie ma też, na szczęście, związku z nowotworami. Na zespół jelita drażliwego,...

 • Nawracające bóle brzucha, wzdęcia i kłopoty z wypróżnianiem się mogą wskazywać, że cierpisz na zespół jelita drażliwego. Objawy są bardzo uciążliwe, ale na szczęście istnieją sposoby na ich złagodzenie.

 • Czułam dyskomfort w brzuchu, męczyły mnie nudności i zgaga. Okazało się, że mam drażliwe jelita...

 • Zespół jelita drażliwego nie zagraża zdrowiu i życiu, ale je komplikuje: bywa, że drogę do pracy trzeba planować tak, by znalazła się na niej toaleta.

 • Na zespół jelita drażliwego cierpi co piąta osoba. Aż trzy czwarte z nich to kobiety.

 • Nieprzyjemne burczenie w brzuchu, częste – lub zbyt rzadkie – wizyty w toalecie, skurcze żołądka... Gdy te uciążliwe objawy pojawiają się zbyt często, mogą świadczyć o problemach z jelitami.

Dyskusje na temat: badanie jelita drażliwego
 • Re: Jak rozpoznać zespół jelita drażliwego

  Zrób badanie z krwi enzymatyczne na chorobę zwaną nietolerancja pokarmowa wtedy zobaczysz gdzie twój problem - jakie jedzenie szkodzi, ale jakie twoje ciało toleruje z bardzo dobrą jakością trawienia i dieta odpowiednia zlikwiduje problemy z jelitami. Nie wierzę że wszystko ci szkodzi i nie odpowiada twojemu organizmowi, tylko trzeba wiedzy co ci szkodzi a co pasuje.

 • Re: Zespół jelita drażliwego

  Generalnie ludzie znają tę dolegliwość, ale często uważają, że to jest tylko zwykła niestrawność albo chwilowy stres. Ludzie nie wykonują podstawowych badań, a potem płaczą. Ja właśnie teraz miałam badanie w gabinecie doktora kielka i wyszło niestety, że mam nadwrażliwe jelito, więc teraz czeka mnie leczenie. Właśnie kiedyś też zaniedbałam badania i teraz mam tego efekty niestety.

 • Re: Płaski brzuch bez glutenu

  często przypadek osób cierpiących na syndrom drażliwego jelita. Tu od razu dodam, że schorzenie to jest bardzo powszechne, ale z marketingowego punktu widzenia nie ma najmniejszych szans na karierę. „Nie toleruję glutenu” brzmi nowocześnie, natomiast „cierpię na syndrom jelita drażliwego” grzmi kiepsko, media tego raczej nie podchwycą :). Jest to jednak schorzenie, które jest obecnie niemal