• Informacje na temat:

  badania nad suplementami diety

Artykuły na temat: badania nad suplementami diety
 • Są łatwo dostępne. Do ich stosowania zachęcają rozliczne reklamy. Zanim po nie sięgniemy, warto się zastanowić nad wyborem i sensem ich używania.

 • Szkodliwe bakterie, substancje rakotwórcze, specyfiki podobne do narkotyków – to składniki niektórych przebadanych niedawno suplementów diety, dostępnych na polskim rynku. Co jeszcze się w nich kryje? I dlaczego stosujemy ich coraz więcej? Redakcja Sekretów Medycyny przeprowadziła w tej sprawie śledztwo...

 • ..., tworząc nowe związki, które również mogą działać na nas szkodliwie. – W wielu ośrodkach w Europie i USA prowadzono badania nad wpływem na nasze zdrowie tak popularnych i chętnie stosowanych(...). z badania Gorana Bjelakovica na grupie 250 tys. osób opublikowanego w Journal of American Medical Association). Kolorowe tabletki dla dzieci Suplementów diety przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku jest...

 • Modne diety, modne sporty, nawet modne badania... W dbaniu o zdrowie pojawiły się nowe trendy! Sprawdź, co wypróbować.

 • Czy są tabletki poprawiające wzrok?

  .... Okulista odpowiada na listy - dr n. med. Alicja Pas-Wyroślak specjalista w dziedzinie okulistyki, pracuje w CM Medicover w Łodzi. Prowadzi badania nad zawodowymi i środowiskowymi chorobami wzroku(...)Można spróbować. W aptekach znajdziemy wiele suplementów diety, które zawierają witaminy, minerały i inne składniki, jak np. luteinę czy zeaksantynę, które wspomagają narząd wzroku. Stosuje się je...

 • Dlaczego potrzebujemy magnezu?

  Koniec ze skurczami łydek, brakiem odporności, złym nastrojem! Panaceum? Tabletki z magnezem. Zniwelują objawy złej diety i wzmocnią serce. Pomogą radzić sobie ze stresem lepiej niż czekolada, bo dostarczają cennego pierwiastka, a nie zawierają kalorii. Czy rzeczywiście są tak skuteczne? Odpowiada profesor Marek Naruszewicz z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 • Uczulenie u dziecka, jak zahamować laktację

  Karmię córkę tylko piersią. Nie zaczęłam jeszcze rozszerzać jej diety, bo ma dopiero cztery miesiące. Mimo to co jakiś czas pojawia się u niej wysypka. Jaki może być tego powód?

 • Nie potrafisz utrzymać diety, mimo że bardzo chcesz schudnąć? Możliwe, że twój organizm robi wszystko, by ci się nie udało. Poznaj sekrety, które pomogą ci przekonać go do odchudzania.

 • Atakuje w każdym wieku, ale im jesteśmy starsze, tym więcej wywołuje problemów. Rozpoznaj je i przejmij kontrolę nad chorobą!

 • ...z wiekiem i ma związek z naszym trybem życia: palenie papierosów, nadużywanie alkoholu oraz mało urozmaicona dieta mogą być wrogami zdrowych kości. Kiedy do lekarza? Jeśli w twojej rodzinie występowały(...) bezinwazyjne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Wykorzystuje się przy niej niskie dawki promieniowania rentgenowskiego. W dniu badania nie przyjmuj suplementów z wapniem, bo mogą zafałszować...