• Informacje na temat:

  atopowe zapalenie skóry u dorosłych

Artykuły na temat: atopowe zapalenie skóry u dorosłych
 • Atopowe zapalenie skóry nie wymaga specjalnej diety. Zmiany skórne w tym schorzeniu nie są powiązane z odżywianiem, o ile jednocześnie nie mamy do czynienia z alergią. Na to, że konieczna jest dodatkowo dieta eliminująca konkretne pokarmy, wskazują objawy ze strony przewodu pokarmowego, m.in. biegunki.

 • Do objawów AZS są zaliczane: uczucie suchości skóry, niewielkie zaczerwienienia na naskórku oraz pojawianie się drobnych pęknięć i ran w zgięciach łokci, pod kolanami i na szyi.

 • Atopowe zapalenie skóry (AZS) to występująca rodzinnie zapalna choroba skóry objawiająca się(...) leczyć. Przyczyny Atopowe zapalenie skóry zaliczane jest do chorób alergicznych. Dziś już jednak wiadomo, że jego przyczyną w części przypadków nie jest alergia, lecz defekt genetyczny w zakresie...

 • Osoba chora na atopowe zapalenie skóry za nic nie włoży na siebie wełnianego swetra. Zamiast perfum nosi w torebce apteczny balsam. Pieczołowicie smaruje nim ciało w nadziei, że solidnie „nakarmiona” skóra kolejny raz nie podda się chorobie. Tekst Katarzyna Koper.

 • ...„mieszczuchy” jesteśmy bardziej zagrożeni atopowym zapaleniem skóry i uczuleniami, niż mieszkańcy wsi. Jeszcze ważniejszy jest nasz tryb życia – np. palenie papierosów to istotny czynniki rozwoju atopii(...) i strupki albo suche, łuszczące się grudki i zgrubienia skóry (w tzw. bruzdach). Inne objawy, które mogą być czasem mylące: - przekrwienie i ropienie oczu, swędzenie powiek – jest to tzw. atopowe...

 • Osoby cierpiące na choroby skóry powinny unikać przebywania na słońcu. Przed urlopem powinniśmy skontrolować znamiona na całym ciele.

 • Osobom cierpiącym na poważne choroby skóry czy reumatoidalne zapalenie stawów zaleca się kąpiele w solach siarczkowych – nie bez przyczyny.

 • ...skóry, od razu musi cierpieć na atopowe zapalenie skóry (AZS), jednak także w jej przypadku wskazane będzie stosowanie kosmetyków i preparatów przeznaczonych właśnie dla atopików. Czym jest AZS? Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba uwarunkowana genetycznie i szczególnie często występuje u dzieci (dotyczy 20 proc.), wyciszając się z wiekiem tak, że cierpi na nie już tylko 5 proc...

 • ..., wyeliminowaniu alergenu). Kogo ten problem dotyka najczęściej? Skłonność do reagowania wysypką na rozmaite czynniki w dużej mierze zależy od genów. Na przykład atopowe zapalenie skóry – defekt genetyczny(...)Czym właściwie jest wysypka? To każda zmiana wpływająca na wygląd i strukturę powierzchni skóry, wynikająca z toczącego się w niej stanu zapalnego. Mogą to być plamki, grudki, bąble – często...

 • Potrzebują jej nie tylko dzieci; jest ona także niezbędna dla zdrowia osób dorosłych...

Dyskusje na temat: atopowe zapalenie skóry u dorosłych
 • Re: Atopowe Zapalenie Skóry

  Jeśli chodzi o atopowe zapalenie skóry czy u dzieci czy to u dorosłych należy zadbać o organizm od wewnątrz, jeżeli wewnątrz wszystko będzie grać na zewnątrz będziemy mieli piękną skórę, bez żadnych wyprysków, wysypek itp.

 • Re: Atopowe Zapalenie Skóry

  Mogę polecić Ci krem Decubal, który jest świetny zarówno dla dzieci jak i dorosłych :) bardzo dobrze nawilża nawet bardzo suchą skórę, eliminuje swędzenie, nie zawiera żadnych drażniących składników... Naprawdę super :) stosuję go u mojej córeczki i działa!

 • Re: Atopowe Zapalenie Skóry

  Mogę polecić Ci krem Decubal, który jest świetny zarówno dla dzieci jak i dorosłych :) bardzo dobrze nawilża nawet bardzo suchą skórę, eliminuje swędzenie, nie zawiera żadnych drażniących składników... Naprawdę super :) stosuję go u mojej córeczki i działa!