• Informacje na temat:

  aparat ortodontyczny wady zębów

Artykuły na temat: aparat ortodontyczny wady zębów
 • Ostatnio moja dentystka stwierdziła, że z powodu wady zgryzu cofają mi się dziąsła i mogę stracić zęby. Powiedziała, że powinnam iść do ortodonty na konsultację. Czy nie jest za późno na noszenie aparatu? Mam 46 lat - niepokoi się Iwona z Kędzierzyna-Koźla...

 • Aparat ortodontyczny pomaga w każdym wieku!

  ...(zakładane od wewnętrznej strony zębów) lub przezroczyste nakładki. Zęby pod specjalnym nadzorem Decydując się na aparat ortodontyczny, musisz po pierwsze uzbroić się w cierpliwość, a po drugie w kilka przyborów higienicznych. Szczoteczka ze szczeliną pomoże w czyszczeniu zębów z klasycznymi aparatami. Przydatne będą także wyciorki i irygatory pomagające oczyścić przestrzenie międzyzębowe.

 • Chcę założyć stały aparat na zęby. Ortodonta powiedział mi, że będę musiała nosić go dwa lata. Czy takie leczenie zgryzu boli?

 • ​Aparaty ortodontyczne: rodzaje i odpowiednia higiena

  Odkąd na rynku pojawiły się aparaty ortodontyczne, wyprostowanie zębów stało się łatwiejsze. Istnieją aparaty zdejmowane oraz stałe, które stosuje się w zależności od wady i wieku pacjenta. Celem aparatu jest właściwe ułożenie zębów oraz przywrócenie odpowiedniego układu szczęki. Aparat zbudowany jest z zamków, pierścieni oraz wymiennych drutów, dzięki którym następuje korekta zgryzu.

 • Aparat na zęby - rodzaje i użytkowanie

  Aparat na zęby - aparat ortodontyczny stosowany jest do leczenia wad zgryzu. Równe uzębienie jest nie tylko estetyczne, ale także służy naszemu zdrowiu - zapewnia łatwiejsze dbanie o higienę, zapobiega próchnicy i paradontozie. Nieprawidłowy zgryz może być również przyczyną wad wymowy - np. seplenienia.

 • Wady zgryzu - kwestia estetyki, ale i zdrowia

  Wady zgryzu to określenie odnoszące się do wszystkich odstępstw od prawidłowego sposobu, w jaki powinny się stykać łuki zębowe szczęki i żuchwy. Odstępstwa te mogą polegać na niesymetrii łuków zębowych, ustawieniu zębów w nierównym łuku, nieprawidłowym kształcie lub wielkości zębów, braku zębów lub ich większej niż typowa ilości.

 • ...właśnie kolei rzeczy, warto wyprostować zgryz stałym aparatem ortodontycznym, który przywróci zębom prawidłowe ustawienie. Przed wstawieniem zęba lub implantu Dlaczego przed(...) implantów czy mostów protetycznych. Aparat ortodontyczny pozwala odtworzyć przestrzeń, która jest potrzebna na uzupełnienie brakującego zęba.

 • Aparat nie tylko chroni przed utratą zębów, ale usuwa wady wymowy, np. seplenienie.

 • Aparaty retencyjne (inaczej retainery) służą do utrwalenia efektu estetycznego, który został uzyskany dzięki długotrwałemu noszeniu aparatu ortodontycznego. Po paru latach korekty wady zgryzu aparatem stałym należy podjąć tzw. leczenie retencyjne, by utrzymać właściwy układ zębów. Ma ono nie dopuścić do nawrotu poprzedniego, nieprawidłowego ustawienia szczęki.

 • Mam sporą szparę pomiędzy górnymi jedynkami, która trochę mi przeszkadza. Chciałabym się jej pozbyć, ale nie wiem, czy jestem gotowa na długotrwałe noszenie aparatu ortodontycznego. Czy istnieją inne sposoby na pozbycie się tego problemu? Dorota P. z Warszawy...