• Informacje na temat:

  antykoncepcja

Artykuły na temat: antykoncepcja
 • ...: dają tylko 70 proc. gwarancji ochrony przed ciążą. Czy mogą nastąpić jakieś komplikacje po pigułkach? Antykoncepcja hormonalna w tej postaci zwiększa względne ryzyko udaru mózgu, zakrzepów(...)}}--> Antykoncepcja dla mężczyzn Cały czas trwają badania nad środkami, pozwalającymi na kontrolowanie męskiej płodności. Wśród testowanych metod znajdują się m.in. pigułki hormonalne na bazie...

 • Od kilku lat biorę pigułkę antykoncepcyjną. Niedawno dowiedziałam się, że leczenie antybiotykami może znacznie zmniejszyć skuteczność antykoncepcji. Czy to prawda? Katarzyna z Białobrzegów.

 • Czy antykoncepcja hormonalna jest bezpieczna?

  Antykoncepcja hormonalna jest najchętniej stosowaną przez kobiety formą ochrony przed ciążą. Mimo to niewiele z nich ma świadomość niebezpieczeństw wynikających z jej zażywania. Jednym z nich jest zakrzepica. Ryzyko zapadnięcia na tę chorobę jest wtedy 3-6-krotnie wyższe. A może być jeszcze większe, jeśli dodatkowo kobieta ma trombofilię wrodzoną, czyli uwarunkowane genetycznie zaburzenia...

 • ...(endometrium), mogącym prowadzić do nowotworu. U kobiet, które osiągnęły wiek przewidywanej menopauzy (czyli 50. r.ż.), należy rozważyć, czy dalsza antykoncepcja jest konieczna. Jeżeli ocena płodności...

 • Co trzeba wiedzieć o antykoncepcji hormonalnej?

  Antykoncepcja hormonalna to nie tylko popularne tabletki. Dostępne są także inne jej formy - plastry, wkładki domaciczne lub zastrzyki. Antykoncepcja hormonalna daje dużą skuteczność, ale i wiąże się ze skutkami ubocznymi.

 • Antykoncepcja. Pigułka może być groźna

  Pozwala zapanować nad płodnością. Ale musimy pamiętać, że stosując antykoncepcję hormonalną, narażamy się na kłopoty zdrowotne.

 • ...■ Antykoncepcja krótkoterminowa, do której należą tabletki, plastry i krążki domaciczne, to najczęściej wybierana metoda. Jej skuteczność zależy od regularności przyjmowania(...) formy antykoncepcji wahają się od 20 do 70 zł za miesiąc. ■ Antykoncepcja długoterminowa to podskórne implanty, zastrzyki lub domaciczne wkładki, które stale uwalniają hormon zapobiegający ciąży...

 • ...usunięcie wkładki. Tego typu antykoncepcja (np. wkładka Copper T) jest polecana jako metoda skuteczna i bezpieczna, ale nie dla wszystkich. Mięśniaki i deformacje szyjki macicy są absolutnym...

 • Plaster, implant, a może wkładka wewnątrzmaciczna? Specjalista wyjaśnia, w jaki sposób działają i kiedy można je stosować.

 • Najczęściej stosowaną przez Polki metodą antykoncepcji hormonalnej jest tabletka, ale brak dyscypliny w jej przyjmowaniu jest przyczyną co piątej nieplanowanej ciąży. Dlatego przyszłością antykoncepcji są metody tzw. niecodzienne.

Dyskusje na temat: antykoncepcja
 • Re: Antykoncepcja

  Skuteczne metody antykoncepcji, o których nie musisz pamiętać. Pomimo tego, że mamy już XXI wiek, wiele Polek nadal za jeden z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie się przed niechcianą ciążą uważa… prezerwatywę! http://www.kreatywna.pl/zdrowie/skuteczne-metody-antykoncepcji-o-ktorych-nie-musisz-pamietac/

 • Re: Antykoncepcja 40+

  ja jestem kobieta w sile wieku, mam juz dwoje dzieci i teraz zamierzam cieszyc sie zyciem. Jestem jednak rozumna kobieta i stosuje antykoncepcje w postaci tabletek antykoncepcyjnych Belara. Lekarz mi takie dobrał bo maja byc dla mnie najdelikatniejsze. W sumie to chyba takie sa bo nie mam żadnych skutków ubocznych i jestem zdrowa.

 • Re: Antykoncepcja

  dawaj w drugą dziurkę najlepsza antykoncepcja

 • Re: Antykoncepcja 40+

  A czy Limetic to nie te tabletki, które dostają też kobiety w trakcie karmienia piersia? Może dlatego, że tak jak piszesz nie mają w składzie estrogenów. Jeśli chodzi o sama antykoncepcję to ja jestem najbardziej za tabletkami. Jednak nie przekonują mnie plastry.

 • Czy antykoncepcja powinna być refundowana?

  Myślicie, że gdyby antykoncepcja była refundowana to nie trzeba by było wprowadzać tabletek po bez recepty? Moim zdaniem wpłynęłoby to na liczbę niechcianych ciąż ponieważ antykoncepcja to nie jest mały wydatek. Co o tym sądzicie?

 • Re: Antykoncepcja a trądzik

  no i własnie ja też dostałam ta Belare na wyleczenie tradziku. Teraz mam i doskonała antykoncepcje bez bolacych piersi i ładna cere. Czasami trzeba zmienić lekarza żeby inaczej spojrzał na tradzik, bo leczenie sterydami to fatalny pomysł.

 • Jaka antykoncepcja najlepsza?

  Jaka metoda jest Waszym zdaniem najskuteczniejsza? Po jaką warto sięgnąć? Pozostać przy plastrach czy lepiej sięgnąć po pigułki? Chętnie poznam opinie.

 • Re: Antykoncepcja 40+

  A ile Limetic kosztuje?

 • Re: Antykoncepcja

  wygodniejsze jest stosowanie tabletek antykoncepcyjnych które bierze się w wydłużonym schemacie stosowania przyjmowane nieprzerwanie przez 91 dni w celu zapobiegania ciąży. Każda z 84 różowych tabletek zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, mianowicie – lewonorgestrelu i etynyloestradiolu. 7 białych tabletek zawiera niewielką ilość hormonu żeńskiego – etynyloestradiolu. wypróbuj tych tabletek a zyskasz nawet 50 dodatkowych, aktywnych dni w roku!

 • Re: Antykoncepcja 40+

  Każdy blister ma 24 różowe tabletki aktywne i 4 białe tabletki placebo. Ale trzeba uważać,żeby nie pomylić tabletek i tak przez pierwsze 24 dni należy przyjmować różową tabletkę, a potem białą tabletkę przez ostatnie 4 dni. Nie ma tutaj przerwy w przyjmowaniu tabletek pomiędzy dwoma opakowaniami. W ulotce jest to dobrze opisane.