• Informacje na temat:

  aktywne fizycznie

Artykuły na temat: aktywne fizycznie
 • Jakość treningu i jego efekty zależą w dużej mierze od tego, co jesz. Kaloryczność i liczbę posiłków oraz proporcje składników odżywczych powinnaś uzależnić od tego, jak często ćwiczysz. Inna dieta sprawdzi się, gdy biegasz dwa razy razy w tygodniu, a inna, kiedy ćwiczysz codziennie albo przygotowujesz się do zawodów, np. półmaratonu.

 • Niedawno stwierdzono u mnie cukrzycę typu I. Do tej pory byłam bardzo aktywna, dużo spacerowałam i chodziłam na zajęcia fitness. Czy muszę zrezygnować z aktywności fizycznej? Joanna z Piotrkowa Trybunalskiego.

 • Robi się coraz cieplej. Wykorzystaj więc sprzyjającą aurę i wyjdź na spacer. Taka umiarkowana aktywność fizyczna da ci wiele korzyści. Oto najważniejsze z nich.

 • Dieta dla aktywnych

  Moda na ruch trwa. Regularna aktywność fizyczna chroni przed nadwagą, wzmacnia serce i układ krążenia, podnosi odporność, poprawia pamięć i koncentrację. Nie wystarczy jednak wsiąść na rower lub zacząć biegać. By ruch wyszedł na zdrowie, a mięśnie nie bolały, potrzebne jest odpowiednie menu

 • Na ciężkie zaburzenia typu depresyjnego cierpią również osoby spełnione zawodowo

 • Spacery, bieganie, jazda na rowerze czy prace w ogródku to najlepsza metoda zachowania sprawności fizycznej i umysłowej do późnych lat. Na czym polega przewaga zajęć „terenowych” nad ćwiczeniami w domu lub na siłowni? Świeże powietrze bogate w tlen odmładza. Zaś zmienne warunki atmosferyczne ćwiczą naczynia krwionośne, które kurczą się i rozszerzają, dostosowując szybkość krążenia krwi do minimalnych nawet różnic temperatur powietrza.

 • Zanim wykryto u mnie cukrzycę typu I, byłam bardzo aktywna fizycznie. Czy ze względu na chorobę powinnam ograniczyć ruch? Joanna, 36 lat, Opole...

 • Jeśli zamierzasz zadbać o zdrowie i kondycję, ćwicząc, biegając lub uprawiając inne dyscypliny sportu, pamiętaj o zmodyfikowaniu diety.

 • Gdy jesteśmy aktywne fizycznie, powinnyśmy dostarczać organizmowi więcej niektórych składników. Potas: Odpowiada za prawidłową pracę mięśni, kontroluje...

 • Naukowcy z University of Montreal (Kanada)zaprosili do badań młode kobiety w pierwszym trymestrze ciąży. Niektóre z nich już były aktywne fizycznie przed ciążą, pozostałe nie. Część kobiet w drugim trymestrze ćwiczyła co najmniej 20 minut dziennie 3 razy w tygodniu.

Dyskusje na temat: aktywne fizycznie
 • Re: Siwiec z gołym brzuchem pierwszy raz po porodzie

  w ciąży przytyłam 14 kg, dziecko urodzone z wagą 3700g, po 2 tygodniach od porodu nie było widać że byłam w ciąży, a brzuch miałam płaski jak nigdy w życiu! jeśli dziewczyny są aktywne fizycznie przed i w trakcie ciąży, ćwiczą (ja nie! ;P ) to wierzę że mogą one po wyglądać jakby w ciąży nigdy nie były, zależy od predyspozycji, sposobu odżywiania się i od genów.

 • Re: Efekt jo-jo

  Ludzie wyluzujcie, na podstawie moich doświadczeń i obserwacji wiem jedno, waga i budowa bardzo często zależy od genów i indywidualnych uwarunkowań danego organizmu, znam zarówno osoby aktywne fizycznie i zdrowo odżywiające się, które są "w sam raz" lub z tendencją do nadwagi, jak i chudych obżartuchów. Wiem że wiele otyłych osób prowadzi niezdrowy tryb życia ale nie można wszystkich wrzucać do

 • 75C

  75C

  taki rozmiar ma moja nazeczona i sa superaskie chociaz lubie sobie poatrzec na wieksze ale nie zazdroszcze te sa idealne dla mnie i dla niej :) Dziewczyny o jedrnosci biustu duzo zalezy jak jestescie aktywne fizycznie im wiecej cwiczysz spedzasz czas na sportowo tym masz bardziej jednrne proste:)

 • Re: co za bzdury!! precz z ksiazkowymi zasadami

  bez przesady Gosiu. Skoro piszesz,że każde dziecko jest inne, to zrozum, że niektóre są szczupłe z natury a nie z niedożywienia! Normalnie mnie rozśmieszyłaś :D Poza tym taki 11-miesięczniak jest bobasem, a 3-latek już nie wygląda jak pulchny bobasek! 3 latki biegają, są bardzo aktywne zarówno fizycznie jak i umysłowo, spalają pożywienie migiem. Póki wyniki są dobre a dziecko energiczne, to nie

 • Re: Piękno życia zależy od bogatego wnętrza

  to po części zasługa mężczyzny, z którym jest czy zechce być. Mężczyźni zatem również winni spojrzeć na siebie krytycznie. Nie sądzisz? Tymbardziej, kiedy kobietę nie pociąga fizycznie dany mężczyzna(...) dbać. Bo aktywne działanie dla wspólnych korzyści to tylko formalność. Pozdrawiam życząc większej szczerości przede wszystkim wobec samego siebie! Cała reszta przyjdzie sama.