• Informacje na temat:

  akcja serca prawidłowa

Artykuły na temat: akcja serca prawidłowa
 • Zaburzenia rytmu serca mogą doprowadzić do depresji, bo niektóre arytmie wywołują przewlekły lęk.

 • Zaburzenia rytmu serca (arytmia) charakteryzują się niemiarowością bicia serca. Czyli jest to stan, w którym występują nieregularne skurcze mięśnia sercowego. Prawidłowy rytm serca mieści się w granicach 60-100 uderzeń na minutę, a w przypadku sytuacji poza normą mamy do czynienia z tachykardią i bradykardią.

 • Praca serca jest tak ważna dla życia, że natura wyposażyła je we własne zasilanie. Zadbaj o to, aby było sprawne przez wiele lat.

 • Rozrusznik serca - medyczny cud techniki

  Rozrusznik serca jest coraz mniejszy, coraz bardziej zaawansowany technicznie i zrobiony z coraz lepszych materiałów. Niektórzy chorzy nie mogą bez niego żyć - tylko dzięki niemu ich serca biją.

 • Wspecjalistycznej jednostce, jaką jest pracownia hemodynamiki, przeprowadza się tzw. badanie koronarograficzne, tj. „podgląda” tętnice serca, by odnaleźć tę z nich – zwężoną bądź całkowicie(...). Uwaga! Jak najszybsze otwarcie tętnicy dozawałowej to najważniejszy cel leczenia zawału serca. Przywrócenie prawidłowego przepływu krwi powoduje w krótkim czasie zmniejszenie bądź całkowite ustąpienie...

 • Zaburzenia rytmu serca widać w zapisie EKG. Lekarz jest w stanie wykryć je także podczas badania stetoskopem. Mogą, choć nie muszą, oznaczać poważną chorobę. Dlatego zawsze trzeba wyjaśnić ich przyczynę. O tym, skąd się bierze arytmia, jak się ją diagnozuje i leczy, z kardiolog, prof. dr hab. Janiną Stępińską rozmawia Katarzyna Koper...

 • Liczba Polaków, którzy cierpią na niewydolność serca jest przerażająca. To milion osób! W ciągu następnych dwóch dekad przybędzie ich jeszcze 250 tysięcy – tak przewidują specjaliści.

 • Od kilku lat cierpię na zaburzenia rytmu serca. Ostatnio kilka razy traciłam z tego powodu przytomność. Lekarz mówi, że będę musiała poddać się zabiegowi ablacji. Co to znaczy? Czy to pomoże?

 • ...akcja serca jest nieco wyższa niż u mężczyzn. Nie bez znaczenia jest też pora dnia. Przez pierwsze trzy godziny po przebudzeniu częstość akcji serca wzrasta, potem opada, po obiedzie znów przyspiesza(...) Puls, czyli tętno, to nic innego jak rytmiczne kurczenie się i rozciąganie naczyń krwionośnych, zależne od skurczów serca. Dla naszego...

 • Potas jest jednym z minerałów, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu człowieka. Reguluje ciśnienie krwi, wpływa na rytm serca i na gospodarkę wodną. Brak potasu powoduje hipokaliemię, która występuje w przypadku, gdy poziom jego we krwi spada poniżej 3,5mmoli/litr.

Dyskusje na temat: akcja serca prawidłowa
 • Re: Po cichu, na ucho

  Kiedy byłam w 8 tygodniu ciąży poszłam na I wizytę lekarz zrobił USG potwierdzające ciąże .Wszystko było w porządku akcja serca prawidłowa dzieciątko rozwija się prawidłowo. Ja szczęśliwa. Następna wizyta cztery tygodnie później lekarz mówi nic z tego nie będzie dokładnie tak mi to przekazał.Jak to medycznie określił -płód obumarł .Skierowanie do szpitala na zbieg. W szpitalu- a to ta na zabieg